logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Fiat Seicento 900 - Czy nowe amortyzatory tylne trzeba odpowietrzać?

misiek2929 08 Cze 2013 07:44 5895 6
REKLAMA
  • #1 12394665
    misiek2929
    Poziom 10  
    Witam. W zeszłym roku wymieniłem amortyzatory tylne w swoim seicento. Na przeglądzie -wczoraj okazało się ze prawy ma 11% i już leci olej! także do wymiany. Moje pytanko: Czy nowe amortyzatory trzeba odpowietrzyć ? Pan który sprzedaje części zapytał mnie czy je odpowietrzałem. Trochę się zdziwiłem. Proszę o pomoc-poradę.
  • REKLAMA
  • #2 12394696
    Angry_Us3r
    Poziom 16  
    Jakiej firmy były one?
  • REKLAMA
  • #3 12394776
    jarewa
    Poziom 31  
    misiek2929 napisał:
    Czy nowe amortyzatory trzeba odpowietrzyć ? Pan który sprzedaje części zapytał mnie czy je odpowietrzałem. Trochę się zdziwiłem.


    Ja też jestem bardzo zdziwiony bo jeszcze nie spotkałem się z amortyzatorami które trzeba odpowietrzyć. A po drugie ciekawe jak?

    Po prostu kupiłeś kiepskiej firmy lub wadliwe i szybko się zużyły.
  • REKLAMA
  • #4 12394858
    Angry_Us3r
    Poziom 16  
    Praktycznie do SC wszystko poniżej KYB i MM się wylewa momentalnie, to samo Punto.
  • #5 12394965
    balonika3
    Poziom 42  
    Niektórzy twierdzą, że przed montażem trzeba je postawić w pionie i kilkakrotnie wcisnąć i wysunąć. Jest to też czasem napisane w instrukcji. Ale czy to coś daje, to pierun wie. Jeżeli amortyzator cieknie, to raczej nie przez to.
  • REKLAMA
  • #6 12395084
    Golf90
    Poziom 23  
    Zależy jeszcze, po jakich drogach jeździsz, asfalt- szutr, czy przypadkiem nie walnełeś w jaką dziurę w naszych pięknych drogach, ile kilometrów przejechałeś przez ten rok itd. A co do tego (odpowietrzania) to jest tak jak kolega wyżej pisał, nowy amor 3-4 razy góra-dół, a to tylko po to, aby po montażu amor od razu pracował(tłumił)
REKLAMA