Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 212D - 2.9TD 1995r. czujnik temperatury i złącze diagnostyczne

08 Cze 2013 08:39 2922 8
  • Poziom 22  
    Witam chciałem się spytać o taki drobiazg, czy w autku jak z tematu są dwa czujniki temp. deska i silnik, + ewentualnie od wentylatorów. Czy może jeden od wszystkiego?
    Może ktoś zna orientacyjne parametry czujnika na sterownik?
    Dodatkowo może podpowiecie gdzie szukać w nim złącza diagnostycznego? Szukałem trochę i nie mogę go namierzyć.
    Pozdrawiam
  • Spec od Mercedesów
    Złącze diagnostyczne jest w "nogach pasażera" - przy ścianie bocznej, w górnej części.
  • Poziom 34  
    Gerri napisał:
    Złącze diagnostyczne jest w "nogach pasażera" - przy ścianie bocznej, w górnej części.

Spec od mercedesow pisze takie rzeczy.
    Gniazdo diagnostyczne jest kolo lewej nogi kierowcy na scianie bocznej.Nawet wczoraj diagnozowałem taka maszyne.
  • Spec od Mercedesów
    jokerro napisał:
    Spec od mercedesow pisze takie rzeczy.

No cóż - pracuję w tej chwili z "anglikami" i mogę się tylko domyślać, czy dany element będzie po tej samej stronie - czy jednak "lustrzane odbicie". Tym razem nie trafiłem ;)
  • Poziom 22  
    Faktycznie jest przy lewej nodze kierowcy. A co moglibyście podpowiedzieć odnośnie tych czujników?
  • Poziom 42  
    Nic ...zgłoś się do warsztatu lub serwisu...przeraziło cię pewnie to, że gniazdo nie wygląda jak oczekiwane OBD2 i żadnego ELMa nie można podłączyć...
  • Poziom 22  
    hahaha i co do takiej stodoły i "fachmana z marmurami" jak u ciebie, mam podjechać :)

Chłopcze chyba z choinki żeś się urwał :) Nadajemy na tych samych falach, więc chyba za dużo dziś wypiłeś.
    Prawda, Starki nie mam, bo Merce to u mnie żadkość. Przejściówki też nie, i dopiero drugi Sprinter, ale takich wsiowych odp. się nie spodziewałem, ale jaki autor odpowiedzi taka odp.
    Stary 2.9TD i dziwne dla poniektórych, że o TAKIE rzeczy się pyta. Ano czasem trzeba. Bo tak naprawdę ciężko jest z danymi na ten temat! Zresztą po co coś ci wyjaśniam, a ty w jakim celu zaśmiecasz temat, jak nie masz nic konstruktywnego do wydalenia z siebie w temacie.
  • Poziom 42  
    aron20000 napisał:
    Stary 2.9TD i dziwne dla poniektórych, że o TAKIE rzeczy się pyta.

No właśnie, poczułem się zaskoczony takim pytaniem...więcej nie będę śmiecić czujnikami temperatury...wery sory

Zobaczcie jakie życzenia dostałem na pocztę, chyba mi kolega dobrze nie życzy...
    aron20000 napisał:
    --
    Wiadomość powiązana z
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12396923#12396923

Na chuj frajerze jebany temat zaśmiecasz.
    Gówno masz do powiedzenia to się nie udzielaj gnido. Mam dość takich wieśniaków z zbitych dechami wioch, gdzie psy dupami szczekają i którzy trzęsą się, że im jakiś "mercedesik" ucieknie.
    Chuj ci w dupe!!! Śmierdzielu jebany.
    Jak uważasz się za takiego super mechaniora, to cię oświecę, nadajesz się najwyżej do wylizania dupy mojemu psu, żeby nie śmierdziała i taki z ciebie fachman.
    Nie do usłyszenia

Moderowany przez manta:

Po takim pw. raportujesz jeszcze? To taki mały szczyt...
    Masz za to urlop, dożywotni.

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

Nie dotyczy to Twojego pw, ale tego co napisałeś w poście wyżej.

• Poziom 24  
    "Zobaczcie jakie życzenia dostałem na pocztę, chyba mi kolega dobrze nie życzy..."

świadomość, że faktycznie elm się nie łączy z tym mesiem do tego dodajmy zły dzień/miesiąc/ całe życie * i tada :D

* niepotrzebne skreślić.

A odnośnie samego problemu, który to jst meritum tematu:

"Witam chciałem się spytać o taki drobiazg, czy w autku jak z tematu są dwa czujniki temp. deska i silnik, + ewentualnie od wentylatorów. Czy może jeden od wszystkiego?
    Może ktoś zna orientacyjne parametry czujnika na sterownik?
    Dodatkowo może podpowiecie gdzie szukać w nim złącza diagnostycznego? Szukałem trochę i nie mogę go namierzyć.
    Pozdrawiam"

Jakich wentylatorów ?! jak tam jest visco ... więc wystarczy tylko trochę poszukać i gwarantuje, że znajdziesz to bardzo szybko...

2.9 nie robiłem, ale mniemam, że będzie tak jak w lt ... czyli jeden czujnik w blok.

Nie wiem jak Ty robisz te samochody, chyba online ..., podstawowa wiedza się kłania.

Pozdrawiam.