Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HikVision DS-2CD2012-I - opinie

urbizdw 26 Lut 2014 20:01 48660 145
    Yca
    Poziom 20  
    Kolego Damaioshin, poczytaj na wikipedii co to jest Poe. Zadne 12v nie wchodzi w gre. Mozesz sobie wyciagnac to 12v drugim spliterem przy kamerze ale nigdy nie mow ze masz tam Poe :-)
  • Computer Controls
    faja_kanzas
    Poziom 18  
    nie ma za dużo informacji technicznych na temat twojego switcha. ile portów z zasilaniem poe jest w twoim NP-8P-1U bo z specyfikacji to ja wyczytałem że powinny być tylko 4 i może nie pod ten port podłączasz?
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe
    faja_kanzas napisał:
    nie ma za dużo informacji technicznych na temat twojego switcha. ile portów z zasilaniem poe jest w twoim NP-8P-1U bo z specyfikacji to ja wyczytałem że powinny być tylko 4 i może nie pod ten port podłączasz?
    Jeśli dobrze zrozumiałem opis tego urządzenia (Netprotector PoE NP-8P-1U) - jest to nic innego jak 8-kanałowe zabezpieczenie przepięciowe.

Dodatkowo, po podłączeniu odpowiedniego źródła zasilania, może służyć jako tzw. injector. Jeśli zostanie do niego podłączone źródło zasilania w standardzie PoE - można stworzyć z tego systemu 8-kanałowy injector PoE z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym na każdym kanale.
    damaioshin
    Poziom 10  
    Dziękuje za odpowiedzi.

Przy wyborze sprzętu kierowałem się opiniami "mądrzejszych" od siebie, a że szczegółów dotyczących stosowania zabezpieczeń przepięciowych zbyt wiele nie ma, więc i moja wiedza okazała się niewystarczająca.

Tym niemniej jednak - Yca - nie potrzebuje Wikipedii żeby wiedzieć, iż w moim przypadku mam jednak do czynienia z PoE - pasywnym. Mam trochę mętlik w głowie, ale sprostujmy tą informację ku potomności.
    Słowo klucz dla Netprotektora z PoE jest ADAPTER - czyli nie urządzenie zbudowane jak switch z poe, ale zwykły PoE Injector, który wymaga do poprawnej pracy splittera PoE na końcu kabla. To jest informacja której potrzebowałem, widocznie oczywista.

Teraz pozostaje mi tylko albo dokupić te spliterki, albo jednak przejść na PoE aktywne dokupując odpowiedni switch.

Dzięki za naprowadzenie mnie na przyczynę.
    Marek31415
    Poziom 31  
    damaioshin napisał:
    Tym niemniej jednak - Yca - nie potrzebuje Wikipedii żeby wiedzieć, iż w moim przypadku mam jednak do czynienia z PoE - pasywnym. Mam trochę mętlik w głowie, ale sprostujmy tą informację ku potomności.

Nie ma czegoś takiego. To jest wymysł marketingowy i nie ma nic wspólnego z PoE standaryzowanym. Te pojęcia właśnie wprowadzają mętlik i są powodem uszkodzeń sprzętu lub nieprawidłowego działania. Jednak skorzystaj z Wikipedii.
    damaioshin
    Poziom 10  
    No to poprawiłem. Te 12v pewnie wystarczyłoby mi na kilka metrów.
    No ale skoro i tak pozostaje mi ten protektor, to dlaczego z niego nie korzystać. Pytanie - kamera wpięta po kablu FTP, ekranowana wtyczka od patchpanelu idzie do protektora.
    Czy od strony kamery powinienem uziemić samą kamerę? Bo miejsce na obudowie jest, tylko konstrukcja wtyczki [izolacja] trochę utrudnia wyprowadzeinie uziemienia z FTP.
  • Computer Controls
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe
    damaioshin napisał:
    Czy od strony kamery powinienem uziemić samą kamerę?
    Co autor chciałby przez to osiągnąć?
    Dinkss
    Poziom 11  
    Podepnę się pod temat.
    Jak w tych kamerach skonfigurować zrzucanie fotek na serwer FTP po wykryciu ruchu?
    Mam na routerze wydane gargole i podpięty Pendrive który mam udostępniony przez FTP.
    Mam wszystko skonfigurowane, a mimo to nie mam zapisanych fotek z detekcji ruchu.
    faja_kanzas
    Poziom 18  
    Modelu Interneca czy Hikvisiona?
    artur4r7
    Poziom 13  
    Dinkss, u mnie (używam readynas duo) pomogło ręczne stworzenie folderu w moim NAS. Stworzyłem nowy udział o nazwie takiej samej jak w "System > Nazwa urządzenia". Natomiast foldery podrzędne tworzą się z nazwami, jakie ustawiamy w OSD kamery (Obraz > Ustawienia OSD).
    Zamieszczam zrzuty konfiguracji.
    HikVision DS-2CD2012-I - opinie HikVision DS-2CD2012-I - opinie

Jak ktoś jeszcze nie zauważył, to jest już wersja firmware 5.1.0 (m.in. dodaje możliwość dokładniejszego ustawienia czułości stref, używania zasobów CIFS/SMB)

Jeśli ktoś ma problem z konfiguracją NAS, to pomaga wydzielenie nowej partycji dla każdej z kamer (wtedy będzie też działać nadpisywanie). Np. w taki sposób: http://www.cctvforum.com/viewtopic.php?p=239015&sid=4aa04ccb188151d3890d58ad8ea8b5a2#p239015
    sktop
    Poziom 10  
    Do Hikvision jest już do pobrania nowy firmware 5.1.2 build_140116
    artur4r7
    Poziom 13  
    Zdaje się, że tylko w chińskiej wersji językowej, więc 5.1.0 pozostaje aktualny.
    sktop
    Poziom 10  
    Właśnie w Angielskiej :)

Changelog:

*NEW
    1) Chinese firmware IP camera will not be able to connect iVMS4200
    2) Modify the capability set of capture mode.In XML, indexical and indexless capture modes are both offered. SDK is modified in accordance.
    3) Remove the capability of manual white balance.
    4) Add sub-stream resolution f QVGA

*Improvement
    1) The image effect in night is optimized
    elektroinstal_compan
    Poziom 14  
    skąd koledzy można pobrac ten najnowszy firmware do hika? czy dysk sieciowy działa po domenie ktoś to sprawdzał? troche ten firmware nie dopracowny jest jeżeli chodzi o dysk sieciowy. Ktoś z was wrzucał obraz na stone bez logowania tak jak można podglądać stoki narciarskie?
    Dinkss
    Poziom 11  
    Zainstalowałem najnowsze firmware 5.1.2 jest język PL, ale nadal nie działa mi nagrywanie na FTP.

Stworzyłem mu folder o nazwie jak kamera ale nic w nim nie zapisuje.
    faja_kanzas
    Poziom 18  
    a czy ktoś z kolegów sprawdzał z nagrywania na nfs na nowym oprogramowaniu? 5.1.2?
    zataraa
    Poziom 12  
    Ja myśle ze zamowie HIk,a w chrl po 120 $.chyba nie warto przepłacać w Polsce???ktos z kolegów zamawiall już???
    sktop
    Poziom 10  
    Z tego co się orientuję to chińskie wersje Hika mają dzień tygodnia wyświetlany po chińsku ale da się to wyłączyć wyświetlając datę w postaci cyfr.
    W sumie to akurat nie jest duży problem.
    Czytałem, że jest jakiś trick na to i można przerobić ten dzień aby był wyświetlany po ang. ale trzeba się zalogować na kamerę przez konsolę i wydać parę komend.

Poza tym jeśli kamera będzie w wersji chińskiej nie będziesz mógł aktualizować do angielskiej wersji oprogramowania.
    Będziesz musiał używać chińskich aktualizacji , które też mają język angielski w gui.
    Jeśli do chińskiej wersji będziesz chciał wgrać angielski soft dostaniesz komunikat z błędem :“wrong language” / “language mismatch” error.
    nowicjusz50
    Poziom 13  
    Kolega kupił chińskiego hika i uwalił przy wgrywaniu firmware bo blokada jest na wersje angielskiego softu. i wyrzucił w błoto kasę bo nie opłacało mu się wysyłać do chin i płacić za naprawę
    Dinkss
    Poziom 11  
    @artur4r7 możesz pokazać jak masz skonfigurowaną Pamięć masową / NAS ?

Bo nie wiem jaką wpisać ścieżkę dostępu
    sktop
    Poziom 10  
    nowicjusz50 napisał:
    Kolega kupił chińskiego hika i uwalił przy wgrywaniu firmware bo blokada jest na wersje angielskiego softu. i wyrzucił w błoto kasę bo nie opłacało mu się wysyłać do chin i płacić za naprawę

A próbował po tftp? Na stronach Hika jest gdzieś opisana procedura ładowania oprogramowania po tym protokole.
    Może pomoże :)
    nowicjusz50
    Poziom 13  
    tak próbował ale bez efektów tylko płatny sewis producenta
    zataraa
    Poziom 12  
    ok. koledzy tak strasznie przestrzegacie, przed HiK z Chin.
    A czy on tam nie jest produkowany ??
    Poza tym, skad mam pewność, że idąc do sklepu nie kupie właśnie takiego HiK-a ??
    Oczywiscie z tą róznicą ze 2 krotnie droższego.

Sprzedawca w PL mówi gwarancja producenta,czyli praktycznie tak samo jakbym kupil to przez net.
    sktop
    Poziom 10  
    Jak Ci nie przeszkadza to co napisałem powyżej to sobie kup. Poza tym z tego co się orientuję najnowsza wersja softu czyli 5.1.2 w wer. chińskiej nie ma już nawet możliwości wyboru języka ENG. GUI domyślnie jest po chińsku. Jak Ci taki język odpowiada to OK.

Producent wypuszcza modele na różne rynki i odpowiednio się zabezpiecza. Jak kupisz w PL od oficjalnego dystrybutora to będzie wsparcie i unikniesz problemów.
    elektroinstal_compan
    Poziom 14  
    to jest jak z każdą elektorniką kup dysk w azji i spróbuj go dać do naprawy w europie. nie naprawią ci pomimo że jest na gwarancji. musisz odesłać do serwisu w Azji;) Takie prawa rynku kolego
    zataraa
    Poziom 12  
    bez podtekstow o reklame, ale podeslijscie sprawdzonego dystrybutora ktory ma mozliwosc zakupienia przez net.
    JarekMk

Poziom 9  
    zataraa napisał:
    bez podtekstow o reklame, ale podeslijscie sprawdzonego dystrybutora ktory ma mozliwosc zakupienia przez net.

SPSElectronics