Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

w890i - Jak odzyskać kontakty

08 Cze 2013 11:06 2640 11
  • Poziom 8  
    Mam w890i, w którym padła taśma karty sim. W jaki sposób odzyskać z niego kontakty? Jeśli dobrze pamiętam zapisywałem je na karcie m2. Niestety po podłączeniu telefonu do sony companion, program informuje, że nie znalazł żadnych kontaktów, ma też problem z wykryciem telefonu (muli kilkadziesiąt sekund). Od razu uprzedzam, że nikt ze znajomych nie ma takiego telefonu.
  • Poziom 20  
    Jeśli rzeczywiście kontakty masz zapisane na karcie pamięci to podłącz ją do komputera za pomocą zewnętrznego czytnika lub telefonu w trybie pamięci masowej, w komputerze włącz widoczność ukrytych folderów. Kontakty będą na karcie pamięci w folderze system/PIM w formacie .vcf.
  • Poziom 8  
    Dzięki. Mam też drugie pytanie, jeśli odzyskam kontakty to jak je skopiować do samsung monte s5620. Jakiś czas temu, kiedy przełożyłem kartę sim (kontakty były zapisane na sim) samsung pododawał do kontaktów +_-.,() lub poucinał litery. Jestem na tyle przyzwyczajony do se, że korzystałem z opcji szybkiego wybierania (np ktoś zapisany jako Dawid, był wybierany przez klawisze 329). Samsung nie ma tej opcji, jednak chodzi mi o to, żeby nie podostawiał mi niechcianych znaków.
  • Poziom 8  
    Znowu to samo w890i padł całkowicie. W którym miejscu w telefonie znajduje się pamięć telefonu? Wszystko było zapisywane na pamięci telefonu (muszę odzyskać przynajmniej kontakty bo to moja praca). Kupię innego w890i, tylko jaką część mam do niego przełożyć? Za foto ogromnie dziękuję.

Dodano po 6 [minuty]:

Ew czy jest jakaś opcja, żeby włączyć go na "krótko"? Padł mi z dnia na dzień, ale kilka razy wtykając wtyczkę zasilającą na ślinę (problem z brudnymi stykami) udawało się go włączyć, raz chyba zupełnym przypadkiem czyszcząc styki czymś metalowym telefon się włączył. Niestety od 3 dni nie chce już w ogóle. Muszę odzyskać kontakty.

Dodano po 12 [minuty]:

Z wyciągniętą baterią na kablu podłączonym do kompa, pali się non stop czerwona dioda, na kablu ładowania z sieci zapala się tylko na chwilę słabym światełkiem i za chwilę gaśnie???????

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem, jeśli na kablu od kompa włożę baterię dioda gaśnie.
  • Poziom 30  
    Do kontaktów zostały przypisane dziwne znaki najprawdopodobniej dlatego że w SE były zapisane np różne dane np email i kilka numerów do jednego kontaktu. Karta sim nie kopiuje tak jak telefon, tylko każdy numer telefonu oddzielnie, czyli jeżeli miałeś np Krzyska i kilka numerów, to na sim będzie to Krzysiek 1, Krzysiek 2, adresów email nie będzie na sim. Mając inny telefon nie przełożysz nic na płycie głównej, ro nie komputer, tam elementy są lutowane. Możesz przełożyć taśmę sim ale musisz umiejętnie rozkręcić telefon odpowiednimi wkrętakami. Jak rozkręcić i złożyć poprawnie telefon podpowie Ci tzw. service manual, znajdziesz go w googlach, wystarczy wpisać service manual w890 bądź se w890 disassembly. Co do uruchomienia, to może go zaśliniłeś i dlatego się nie chce uruchomić. Poczekaj może przeschnie. W międzyczasie, weź czysty spirytus, waciki do uszu, przetrzyj te gniazdo ładowania. Tylko spirytusem lub izopropanolem a nie jakimiś perfumami. Delikatnie by nie zalać, lejesz na wacik nie na gniazdo. Jak będzie szło ciężko weź wykałaczkę, szpilkę, podrap delikatnie, bądź starą szczoteczką do zębów oczyść aż będzie na złoto błyszczało. Jeszcze sprawdź lub zorganizuj sobie inną, ale sprawną ładowarkę do SE, bo ta może się popsuła i nie ładuje. I nie liż telefonu więcej ;)
  • Poziom 8  
    Może inaczej, nie interesują mnie moje stare posty tylko ten z dnia dzisiejszego. Taśmę sim wymieniłem już dawno. 4 dni temu po prostu umarł, czasami się włączył, teraz już w ogóle - wracam do pytań z dnia 18.09.2013 (głównie chodzi mi o to gdzie jest pamięć telefonu - kupię nowego i przełożę sobie sam, tak wkrętaki mam - takie porady mnie nie interesują, ale dziękuję za przeczytanie całości). Obie ładowarki, gniazdko-komp są dobre, na innej baterii też nie włączą się guzikiem, 25 i c też nic nie pomagają.
  • Poziom 30  
    Tak jak wspomniałem nie przełożysz pamięci.
  • Poziom 8  
    w890i - Jak odzyskać kontakty

Problem z moim w890i jest taki, że nie idzie go w żaden sposób włączyć. Czy dobrze myślę, że pamięć telefonu znajduje się na tej małej płytce znajdującej się w środku?

Czy jeśli przełożę ją do innego w890i jest szansa na odzyskanie kontaktów?
  • Poziom 26  
    Zgadza się, tam są właśnie kontakty. Jeśli ta płyta główna jest sprawna to możesz przełożyć ją do innego modelu ze sprawnym osprzętem i odzyskać kontakty.
  • Poziom 8  
    Nie zależy mi w ogóle na naprawieniu telefonu, chodzi mi tylko o kontakty. Czy jeśli okaże się, że ta płytka jest uszkodzona, czy istnieje możliwość przelutowania pamięci i wlutowania jej w działający układ? Kontakty, które tam mam są dla mnie warte aż za dużo kasy. Odzyskanie ich to przejechanie około tysiąca kilometrów. I ostatnie pytanie, bardziej opłaca się zrobić te tysiąc kilometrów, czy wlutowywać pamięć w jakimś serwisie?:)
  • Poziom 26  
    A umiesz czytać ze zrozumieniem?
    staś pytalski napisał:
    Tak jak wspomniałem nie przełożysz pamięci.

Jeśli będzie jakiś kontakt z płytą mogą Ci w serwisie zczytać te kontakty.
  • Poziom 8  
    Nie mam tego telefonu już.