Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem ZTE MF668 - Modem nie łączy z siecią

08 Cze 2013 14:48 2286 1
  • Poziom 21  
    Modem ZTE MF668 z sieci "Cyfrowy Polsat" trafił do mnie jako uszkodzony,nie był wykrywany przez komputer.Usterka okazała się banalna,uszkodzona tasiemka łącząca wtyk USB z płytą główną.Po naprawie wszystko zadziałało,modem został wykryty,zainstalowały się sterowniki, wykrył sieć i pokazał się zasięg,nazwa a nawet dane BTSu, zaświeciła się dioda zakresu (zielona dla GPRS lub niebieska dla UMTS),czytnik kart SD działa i odczytuje zawartość karty to samo z kartą SIM. Natomiast jest problem, nie chce się połączyć z siecią. Na początku myślałem, że to może uszkodzenie softu a ponieważ nie miałem oryginalnego z Cyf.Polsatu wgrałem inny, jednak i to nie pomogło.Sądzę, że jest to problem sprzętowy gdyż wszelkie możliwe testy modem przechodzi pozytywnie i teoretycznie powinien działać ale tak się nie dzieje,nie łączy i na daschboardzie przycisk "Połącz" jest szary czyli nieaktywny.Zapewne jakiś element w torze nadawczym jest uszkodzony? Może ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny? Dodam, że tak jest i na zakresie GPRS i UMTS,teoretycznie wszystko działa,dioda świeci właściwym kolorem ale tylko światłem stałym,nie miga jak powinna w czasie połączenia.
  • Poziom 21  
    Nie doczekałem się żadnej odpowiedzi a problem został rozwiązany pomyślnie. Otóż okazało się, że modem (modemy-bo kupiłem je za grosze na Allegro) są całkowicie sprawne a uszkodzenia dotyczą tasiemki łączącej wysuwane złącze USB z czytnikiem-slotem karty SIM i microSD. Po wymianie tasiemki na cieńkie przewody oraz połączeniu dwóch pinów wyrwanego gniazda antenowego lub poprawieniu lutowania tego gniazda, modem uruchamiał się ale...nie chciał połączyć. Rozwiązanie było prozaiczne, należało podłączyć modem do "czystego" softu a wówczas wszystko łącznie z instalacją sterowników przebiegało automatycznie.Niestety mój komp jest mocno "zasyfiony" różnymi sterownikami i modem mimo, że widziany i wykrywany nie chciał połączyć. Dopiero gdy podłączyłem modem do nowo sformatowanego netbooka (tak ze zwykłej ciekawości, bo nadzieję na działanie już straciłem) modem się zainstalował i zadziałał. Jest to dobry i szybki modem którego na Allegro jako uszkodzonego można kupić za grosze (ok.10zł) a posiada całe aktualne pasmo, jest b.czuły, dobrze wykrywa sieć no i działa z Aero2. Gdyby jakieś pytania to proszę na PW.