Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer wodnik trio po zalaniu iskrzy przy zwijaczu kabli,spięcie,strzelają korki

agrooms 08 Jun 2013 14:54 2085 4
 • #1
  agrooms
  Level 2  
  Tak jak w temacie, w trakcie prania dywanu z odkurzacza zelmer wodnik trio z tyłu zaczęła wypływać brudna woda. Po opróżnienia zbiornika na wodę i ponownym włączeniu 2 sekundy odkurzacz działał, silnik i pompa też po czym strzeliły korki. Robi się spięcie, iskrzy przy nawijaczu kabla. Co należy wymienić i uszczelnić, żeby odkurzacz był sprawny?
 • #2
  ShakeAll
  Level 20  
  Przede wszystkim wyciągnij silnik i dobrze go wysusz, potem miernik w dłoń i mierzymy zarówno wirnik jak i stojan, przy okazji warto sprawdzić szczotki i łożyska.
  Teoretycznie nie ma możliwości żeby brudna woda dostała się do silnika, chyba że zaciągnęło ją przez filtry. Bardziej prawdopodobne, że powstała gdzieś nieszczelność na dopływie czystej wody, a że w odkurzaczu najczyściej nie jest to wyciekła z niego już jako brudna.

  W każdym razie bez rozbebeszenia odkurzacza i naocznej kontroli się nie obędzie.
 • #3
  agrooms
  Level 2  
  Po włączeniu minutę może dwie działa, odkurza na sucho, pompa też działa normalnie ,później strzelają korki. Po rozkręceniu i włączeniu widać, że jest spięcie (iskrzy) przy zwijaczu kabli, z nie w silniku. Czytałem gdzieś, że może to być wina silniczka przy nawijaczu kabla
 • #4
  ShakeAll
  Level 20  
  Hmmm mój Wodnik Trio ma grubo ponad 10 lat i prócz silnika głównego i pompki nie ma żadnego silniczka przy nawijaczu kabla.