Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI K9N6GM / GeForce 6150SE, splitter VGA, 2x LCD - obraz na dwóch monitorach

08 Cze 2013 15:32 1278 4
  • Poziom 7  
    Witam,

chciałbym rozszerzyć pulpit tak, by był widoczny na dwóch ekranach LCD.
    Mam z tym jednak duży kłopot. Kupiłem splitter VGA i po podłączeniu obraz wyświetla się automatycznie zduplikowany na dwóch monitorach. Niestety moja karta graficzna widzi tylko jeden monitor (w panelu sterowania nVidii). Nie jestem w stanie niczego zmienić tak by były wyświetlane oba. Piszę z prośbą o pomoc bo moje pomysły na rozwiązanie problemu się już skończyły, a następnym będzie chyba kupienie nowej karty graficznej.

Do tej pory zrobiłem:
    - wgranie kilku rodzajów sterowników ze strony nVidii (żadne nie pomogły)
    - zamienienie końcówek na splitter'ze z końcówkami do monitorów (nie pomogło)
    - odinstalowanie sterowników graficznych (nie pomogło, a o dziwo oba ekrany nadal działały)
    - odinstalowanie sterowników monitora (nie pomogło)
    - użycie skrótu Windows+P (ustawienia się wyświetlają, ale po wybraniu opcji rozszerz nic się nie dzieje)
    - zaktualizowałem wszystkie możliwe sterowniki przez win update.

MSI K9N6GM / GeForce 6150SE, splitter VGA, 2x LCD - obraz na dwóch monitorach MSI K9N6GM / GeForce 6150SE, splitter VGA, 2x LCD - obraz na dwóch monitorach

Posiadam dość leciwy sprzęt, płytę główną MSI K9N6GM, zintegrowaną kartę graficzną GeForce 6150SE nForce 430 i prawdopodobnie grafika po prostu nie obsługuje tej funkcji, ale mam nadzieję, że się mylę. (Windows 7 64-bit, Ultimate)
    Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Nie potrzebnie kupiłeś splitter, potrzebujesz kartę graficzną z dwoma wyjściamy np: d-sub i dvi
  • Poziom 7  
    Czyli parafrazując Twoją odpowiedź mam rozumieć, że nie ma szans żebym przy splitter'ze rozszerzył pulpit na dwa ekrany ?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Splitter jak nazwa wskazuje, rozdziela obraz. Ten sam obraz.
  • Poziom 7  
    :)

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam