Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

klawiatura, saitek cyborg - Saitek Cyborg Keyboard niedziałające klawisze

Debak 08 Jun 2013 17:00 3090 9
 • #1
  Debak
  Level 10  
  Witam,

  Już był taki temat (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2051113.html), ale nie mogę napisać, ponieważ został zamknięty. Otóż nie działa mi kilka przycisków, a żal wyrzucać taką klawiaturę za tyle pieniędzy. Nie wiem czy nie jest to wytarcie jakiejś blaszki, czy sreberka (nie znam się, dlatego wybaczcie opis swoimi słowami) pod często używanymi klawiszami. W poprzednim temacie pomogło wyczyszczenie styków folii z płytką elektroniczną, ale u mnie to nie poskutkowało albo źle to zrobiłem. Przyznam, że nie jest łatwo ją otworzyć.
  Z góry dzięki za pomoc.
 • #3
  Debak
  Level 10  
  ciężko zrobić zdjęcie, ponieważ nie mogłem z jednej strony otworzyć klawiatury... nie chciałem nic ułamać, ponieważ ma z drugiej strony panel dotykowy. Wszystkie śrubki odkręciłem, ale na siłę nie dawało rady jej zdjąć, więc długim patyczkiem czyściłem. Generalnie, to była tablica i na niej 3 folie ze stykami. Przyznam, że jeden przycisk się chyba poprawił (nie perfekcyjnie jeszcze) chyba, że to zbieg okoliczności i tylko na chwilę.
 • #4
  perez336
  Level 9  
  Nie mogłeś otworzyć klawiatury bo (tak przypuszczam) pod gumowymi stopkami są jeszcze 2 śrubki ;), a co do czyszczenia to pomaga, ale tylko na chwile. Tak z ciekawości jaką masz wersję językową klawiatury i jakie dokładnie klawisze Ci nie działają.
 • #5
  Debak
  Level 10  
  Odkleiłem i nie było. Hmm, może gdzieś jeszcze przeoczyłem.
  Klawiatura angielska, qwerty. Tak się obawiałem. Raz oddałem na reklamacji i faktycznie pomogło... na chwilę.
  Nie działa f11 (często używałem podczas gry) i strzałka do dołu (póki co zaczęła, ale z oporami). F11 w ogóle nie reaguje.
  Czy to zmora wszystkich podświetlanych (pod klawiszami) klawiatur? :(
 • #6
  perez336
  Level 9  
  U mnie wyglądało to tak że klawisze wyłączały się grupami i to takie których rzadko używałem. U mnie na tę chwilę nie działają klawisze * 9 6 3 , na numerycznej oraz 8 i k , c 3 4 i klawisze F5 F6 F7 F8. Jeszcze nie działały klawisze BackSpace i strzałka w dół ale po ostatnim czyszczeniu jeszcze działają :). Moja klawiatura jest z francuskojęzycznym układem klawiszy i myślałem że to tylko mój egzemplarz ma takie problemy. Ja już nie mam pomysłu jak to naprawić.
 • #7
  Debak
  Level 10  
  właśnie też jestem w kropce. Nie uśmiecha mi się specjalnie kupować nowej klawiatury, a ciężko funkcjonować bez kilku ważnych klawiszy :s.
  Czyszczenie pewnie nie pomoże, a jeśli, to nie na długo. Gdzie więc leży przyczyna ich nie działania?
 • #9
  perez336
  Level 9  
  Wiem że żadne to rozwiązanie, ale ja mam podłączone do kompa 2 klawiatury, na jednej piszę, a na Saitek-u gram mimo tego że kilka klawiszy nie działa, ale te co działają + makra + klawisze funkcyjne i da się grać. :)
 • #10
  Debak
  Level 10  
  DriverMSG wrote:
  Debak wrote:
  Czyszczenie pewnie nie pomoże, a jeśli, to nie na długo.
  Z takim podejściem do tematu, nigdy problemu nie rozwiążesz.


  To nie do końca bezpodstawne podejście. Na gwarancji, jak ją oddałem, to była czyszczona serwisowo, dokładnie, wszędzie i właśnie pomogło raptem na 2 dni.
  Chyba 2 klawiatury, to rozwiązanie albo kupno najzwyklejszej :(