Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Thomson TG585v7 - brak konta administratora

Krzysiek 7676 08 Cze 2013 17:32 2970 12
  • #1 08 Cze 2013 17:32
    Krzysiek 7676
    Poziom 16  

Witam chciałby się poradzić w sprawie rutera Router Thomson TG585v7.
    Ruter uruchamia się normalnie w można wejść do panelu przez adres 192.168.1.254 z tego co wiem to wtedy powinno pojawić się okno logowania jako administrator natomiast ja mam w panelu takiego użytkownika:

Niestety w tym profilu wyłączone są wszystkie funkcje konfiguracyjne co uniemożliwia uruchomienie internetu.
    Z ruterem można się połączyć zarówno po kablu jak i radiowo.
    Da się coś na to poradzić ?

0 12
  • #2 08 Cze 2013 18:06
    voitek1
    Poziom 39  

"Switch to another user" i tam powinien być "admin"

0
  • #3 08 Cze 2013 18:28
    Krzysiek 7676
    Poziom 16  

Dzięki kolego za zainteresowanie, kiedy wchodzę na Switch to another user to pojawia mi się okienko:
    Podaj nazwę użytkownika i hasło
    witryna Http://192.168.1.254 prosi o podanie nazwy użytkownika i hasła. Komunikat witryny " Thomson Gateway"

i pola do wpisania użytkownika i hasła

Próbowałem już wielu kombinacji i nie mogę się zalogować
    Użytkownika jako Administrator lub Admin i hasła S/N i bez hasła
    i nic

0
  • #4 08 Cze 2013 21:01
    voitek1
    Poziom 39  

admin/admin
    admin/[puste] i odwrotnie.

Jak się nie uda to zresetuj router i wpisz ponownie login z instrukcji

0
  • #5 08 Cze 2013 21:47
    Krzysiek 7676
    Poziom 16  

Niestety ta kombinacja tez nie daje rezultatu nawet po resecie.
    Dziwna wersja oprogramowania jest w tym ruterze 8.2.5.0 i chyba wersja austriacka.
    Może trzeba zainstalować sterowniki ?
    Zastanawiałem się nad wgraniem innego softu ale niestety to tez wymaga profilu Admiunistratora

0
  • #7 09 Cze 2013 08:49
    Krzysiek 7676
    Poziom 16  

Już wcześniej czytałem tego posta hasła tez już próbowałem różnica w problemie polega na tym ze tam koledze po zalogowaniu do panelu rutera od razu wyskakiwało okienko logowania. U nie jest inaczej po wpisaniu adresu 192.168.1.254 łączy mnie na stronę panelu i bez problemu mogę się po nim poruszać i wyświetlać ogólne informację.
    Nie mam widocznych zakładek konfiguracji internetu, jedynym miejscem gdzie mogę wymusić okno logowania jest "Switch to another user" gdzie pokazuje się wyżej opisane okienko.
    Niestety kombinacja podanych tu usr/haseł i tych odnalezionych w necie nie dział.

0
  • #8 09 Cze 2013 19:28
    voitek1
    Poziom 39  

Jeśli masz dostęp do informacji z routera od strony WAN to sobie je spisz i zresetuj router dwa razy 30/30/30

0
  • #9 09 Cze 2013 19:57
    Krzysiek 7676
    Poziom 16  

Na wstępie proszę o wyrozumiałość nie bardzo rozumie to 30/30/30.

Z tego co udało mi wyczytać z dostępnych wiadomości to chyba jest to ruter z zablokowanym softem coś jak niby sim loc w telefonie.
    On chyba nie ma profilu administratora w nim jest wszystko ustawione tak jak dostarczył operator.

Ma jedynie opcje do wpisania danych do połączenia z internetem

Próbowałem coś wskórać oprogramowaniem Thomson do aktualizacji oprogramowania chciałem zmienić soft na starszy ale dochodzę do okienka gdzie muszę podać użytkownika i hasło i tu niestety tez nic nie pasuje.

0
  • #10 09 Cze 2013 20:16
    voitek1
    Poziom 39  

1. Ustawienia z broadband connection.
    2. Reset wickasz przycisk "reset" trzymasz 30 sek, wyłączasz i dalej nie puszczając trzymasz następne 30 sek, włączasz i trzymasz nie puszczając kolejne 30 sek

0
  • #11 09 Cze 2013 21:21
    Krzysiek 7676
    Poziom 16  

Jak mam rozumieć - ustawienie z broadband connection.
    Wciskam reset 30 s i wyłączam ( rozumiem ze zasilane ?) trzymam 30 s i potem włączam zasianie i znowu 30 s trzyma ?

Wykonałem taki reset niestety nie zauważyłem żadnej zmiany wszystkie dane pozostaje bez zmian nadal brak możliwości zalogowanie się jako administrator, sam reset zostaje wykonany bo po tej czynności zmienia się język menu.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

0
  • Pomocny post
    #12 10 Cze 2013 10:17
    voitek1
    Poziom 39  

Zaloguj się poprzez inną przeglądarkę, wpisując login/hasło z instrukcji routera.

0
  • #13 16 Cze 2013 10:31
    Krzysiek 7676
    Poziom 16  

Kilka dni przerwy dla uspokojenie nerwów :).
    Zmiana przeglądarki nic nie daje zawsze wchodzę do panelu rutera z wyłączoną możliwością konfiguracji.
    Albo rzeczywiście ten soft nie ma konta administratora albo posiada jakieś niestandardowe dane użytkownika i hasło.

Niestety to rozwiało wszystkie moje wątpliwości:
    http://www.dieschmids.at/4-fragen-zur-konfigu...im-flashen-via-boot-tftp?lang=de&limitstart=0

Dodano 18.06.2013r.

Problem z ruterem udało się rozwiązać poprosiłem kolegę o pomoc a on podjął się zmiany softu metoda bootp/tftpd.
    Wybrany soft 7.4.4.7 nie bardzo chciał współpracować Neostrada ale posiadał już konto administratora i pozwała na aktualizacje firmowym oprogramowaniem.
    Ruter obecnie ma zainstalowany soft 7.4.3.2.

A tu można znaleźć wszystko co jest potrzebne:
    http://download.modem-help.co.uk/mfcs-A/Alcat...e-Wizards/Be/Windows-XP/UpgradeWizard.zip.php
    http://community.plus.net/library/hardware/ho...edowngrade-the-firmware-on-the-thomson-585v7/

I krótka procedura ładowania firmware za pomocą protokołu BOOTP (bez hasła Administratora) programem upgradeST.exe
    Wyłączyć router przyciskiem
    - ustawić sieć na PC statycznie na 10.0.0.1/255.255.255.0, bramka: 10.0.0.138
    - połączyć PC-router przez lan
    - uruchomić upgradeST.exe
    - odpalić router w trybie BOOTP sekwencją: wcisnąć i trzymać przycisk reset, uruchomić router przyciskiem, trzymać wciśnięty reset do momentu, w którym power LED będzie pomarańczowy
    - przejść w upgradeST do wyszukiwania urządzenia,
    - załadować firmware z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa (nie przerywać uploadu, nie wyłączać zasilania, itp)

Dziękuje wszystkim za pomoc.

0