Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ursus c 360 - Prądnica ursus c 360 brak ładowania akumulatorów

mandragora1984 08 Jun 2013 18:03 20517 15
    mandragora1984
    Level 10  
    Cały czas świeci mi się lampka kontrolna od ładowania ale jakiś czas temu wyjechałem w pole i przez jakiś czas znów wszystko było dobrze. Ale nie ma co liczyć na dobre i znów się zapaliła i tak do teraz. Sprawdziłem prądnicę podłączając +(na prądnicy) z - na włączniku elektromagnetycznym i na niskich obrotach mam +/- 0.67V w miarę dodawania gazu jest nawet +/-2V. Coś jest z prądnicą ? czy może to wina przewodów ? i nie, nie zmienię na alternator
    User removed account
    User removed account  
    mandragora1984
    Level 10  
    sprawdzone, są dobre
    Grzegorz740
    Level 36  
    Skoro szczotki są w 100 % sprawne, to pozostaje sprawdzenie uzwojenia stojana i wirnika. Może być uszkodzone.
    mandragora1984
    Level 10  
    mam miernik, da się nim sprawdzić i jak mam tego dokonać ?
    mtracz
    Level 29  
    Wytłumacz dokładnie swój pierwszy post jak to dokładnie i czym robiłeś.
    Regulator napięcia prądnicy sprawdzałeś?
    User removed account
    User removed account  
    mandragora1984
    Level 10  
    sprawdzałem miernikiem ale ja to jestem lebiega z zakresu elektryki, więc fachowo nic nie powiem. Wyraz podłączając tam powinno być dotykając jeden koniec przewodu miernika a drugi do włącznika. Mimo to dostałem już odpowiedz i w poniedziałek będę to sprawdzać i dalej odpiszę co się dzieje
    mandragora1984
    Level 10  
    połączyłem zaciski 16 i 18 do tego żarówka przy 18 i do masy i żarówka się nie świeci. Wina jest po stronie prądnicy
    User removed account
    User removed account  
    mandragora1984
    Level 10  
    najlepsze jest to że 2 lata temu była robiona, może już się wirnik odsłużył
    michalm111
    Level 11  
    Napisz dlaczego nie chcesz zmienić prądnicy na alternator. Naprawa prądnicy według mnie jest nieekonomiczna. Ja ostatnio na szrocie kupiłem sprawny alternator za 30 zł.
    mandragora1984
    Level 10  
    właściwie nie ma sensu ładowania się w jakieś ulepszanie tego ciągnika ale chyba zakup samego alternatora to nie wszystko ?. Mocowania są inne i chyba trzeba coś dorobić
    Zico63
    Level 37  
    mandragora1984 wrote:
    ale chyba zakup samego alternatora to nie wszystko ?. Mocowania są inne i chyba trzeba coś dorobić

Tak, kawałek rurki wodociągowej i płaskownika oraz dwie dziury wiertarką...
    Tyle chyba warto za nieporównywalnie bardziej pewną, bezawaryjną i wydajną pracę (plus prostsza instalacja!).
    mandragora1984
    Level 10  
    dobra, już naprawione. Rozerwane było połączenie uzwojeń na obudowie od spodu. Może i bym trafił na dobry alternator ale znając swój pech to wątpię by mi pochodził długo. Koszt 20zł. Dzięki za pomoc. Później może się zwrócę o pomoc w zrobieniu świateł awaryjnych.