Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak podłączyć t.amp 2400 plus kolumny tonsil zeus do laptopa

michcio12345671 08 Jun 2013 22:31 4398 27
    michcio12345671
    Level 9  
    Jak w temacie- Jaki kupić kabel do podłączenia końcówki mocy t.amp 2400 do laptopa?
  • Helpful post
    tomeks1992
    Level 20  
    Przewód Jack 3.5mm-->2x XLR
    michcio12345671
    Level 9  
    A czy do podłaczenia kolumn z końcówką tamp 2400 wystarczy kabel Alphard Da Vinci 2x2,5. Nie trzeba jakiejś dorabiać końcówki do tego kabla przy podłanczaniu do tampa?
    tomeks1992
    Level 20  
    Trzeba dorobić wtyki .
    kriskul15
    Level 21  
    Niekoniecznie. TA2400 ma również złącza bananowe i w tym przypadku nie potrzebujemy żadnej wtyczki. Jest to jednak nieprofesionalne :D Lepiej i bezpieczniej jest zainwestować we wtyczki speakon.
    michcio12345671
    Level 9  
    tamp 2400 już zamówiony tylko nie wiem czy jest sens kupować taką koncowke jak i tak jest ona o wiele za mocna na te kolumny. Czy wziasc tampa 1050 a sprzedawca 500zł by mi zwrocił? Czy tamp 1050 wykorzysta w pełni mozliwości zeusków?
    RFTiTONSIL
    Level 18  
    Spokojnie powinien wystarczyć ma 2*500 W na kanał nie ma co kupować mocniejszego.Jeszcze jedna sprawa laptop chyba do końca nie wysteruje końcówki przydał by się mały mikser.
    michcio12345671
    Level 9  
    Czy zamist mixera moge uzyc aby wysterowac tampa np wzmacniacz Technics SU-V570PSX czy jakis amplituner?
    wolek14
    Level 31  
    Potrzebujesz urządzenia o liniowym (+3dB) poziomie wyjściowym.
    Polecam podpisać umowę z jakąś hurtownią głośników, rabaty na tweetery Ci się przydadzą.
    michcio12345671
    Level 9  
    jaki wziąść mixer żeby wzmocnić sygnał i żeby wysterować końcówke mocy z tej strony internetowej? bo już tam zamówiłem koncowke mocy i w jednej paczce by to przyszło.

http://www.soundpol.pl/index.php?cPath=107

tak w cenie max do 500zł. Proszę o pomoc i jaki kabel kupić żeby podłączyc ten mixer z tamp 1050 i laptopem. Pomóżcie!!!!
    tobiasz1
    Level 18  
    Przepraszam, że zapytam ale ile mocy mają te kolumny? Bo jeśli dobrze myślę to przy odrobinie nieuwagi ten wzmacniacz rozpruje te kolumny nawet bez miksera.
    RFTiTONSIL
    Level 18  
    Przepraszam te kolumny grały na t.amp 1050 na clipach przez 10 min kopułki były lekko ciepłe.Tak normalnie mają z 400 W
    michcio12345671
    Level 9  
    kabel do laczenia efektow ekstradowych trzeba zamowic 1 sztuke do podlaczenia tego miksera i tampa?
  • Helpful post
    RFTiTONSIL
    Level 18  
    nie bo to jest mono czyli dwie sztuki potrzebujesz aby było stereo i w mikserze podpinasz pod main out:jedna sztuka pod r a druga pod l a w t.amp to jedna w input (a) a druga w (b)
    michcio12345671
    Level 9  
    Dzięki czyli 2 kable kupuje a reszta tj jack 3,5 do laptopa a z drugiej strony też jack 3,5 na ktorego nakladam 6,5 i podpinam pod mikser i powinno chulac tak?
    tomeks1992
    Level 20  
    Raczej jack 3.5mm i do miksera 2x 6.5 mono
    RFTiTONSIL
    Level 18  
    No ale w tym sklepie nie ma.
    michcio12345671
    Level 9  
    Chłopaki a wiec wymieniłem ostatecznie tampa 2400 na tampa 1400 plus mixer behringer xenyx pro 502 i komplet kabli żeby to wszystko podpiąć z zeusami i laptopem. Nie znam sie dlatego pytam czy po podlaczeniu tego wszystkiego juz bedzie ok z mocą sygnału do tampa i nie bedzie przesterów?
    RFTiTONSIL
    Level 18  
    tak wystarczy dobrze regulować masterem na mikserze.
    bartek3033
    Level 20  
    Od tego masz gainy w mikserze : )
    no i potencjometry w t,ampie
    michcio12345671
    Level 9  
    Chłopaki jaki najlepszy jest program komputerowy w którym można wiele modyfikować jeśli chodzi o muzyke chodzi m.in. o equalizer, podbijanie basów zmiana barwy głosu itp?
    tomeks1992
    Level 20  
    Ja osobiscie uzywam foobar 2000 ma fajny eq.
    tomeks1992
    Level 20  
    Można jeszcze dodać mixvibes 7
    michcio12345671
    Level 9  
    Chłopaki dziś wszystko mi przyszło kurierem (kolumny tonsil zeus, tamp 1400 i mikser behringer xenyx pro 502). Jednak tłumaczyłem sprzedawcy, aby mi wrzucił wszystkie kable potrzebne do podłaczenia miksera, tampa i laptopa. Oto jakie kable mi przysłali, mam od nich:
    dwa kable: jack gruby-XLR
    dwa kable: 2xRCA (Cinch)-2xRCA (Cinch)
    jeden kabel: JACK 3,5mm - 2x RCA CINCH

I na tych dołączonych przez nich kablach nie umie i chyba się nie da podłączyć miksera behriringer xenyx 502 i tampa 1400.

Mam kabel od kolegi pożyczony- kabel Duży jack- dwie końcówki XLR i mogę podłączyć końcówkę do laptopa na szczęście i da radę słuchać muzy, ale nie po to kupiłem mikser, aby leżał bezwartościowo.

Czy na tych kablach które mi przysłali mogę jednak podłączyć mikser do tampa a potem laptop. Czy jednak muszę jakiś kabel dokupić??

to jest link do tampa jak wyglądaja wejścia w nim:
    a to foto tego miksera i wejść:

Źle dodane obrazki usunąłem. Dodawanie obrazków: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [Mirek Z.]
    RFTiTONSIL
    Level 18  
    kabel jack gruby-Xlr wpinasz pod main out,kable cinch nie przydadzą się no musisz mieć jack 3,5 stereo-2*jack 6,3 mono
    Loloss
    Level 11  
    Podepnę się pod temat, ponieważ zastanawia mnie jedna sprawa - czy jest jakakolwiek różnica pomiędzy połączeniem karty dzwiękowej z końcówką mocy przy użyciu przewodu Jack 3.5 2 x XLR, a Jack 3.5 2 x Jack 6.3? Pytam, bo w takim układzie - wg schematu, który znalazłem - przy wtykach XLR mostkuje się piny 3 i 1 (-), dlaczego?