Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router działa kompletnie bez zasilania.

neon1l 09 Cze 2013 22:26 6312 35
  • #31 09 Cze 2013 22:26
    perszeron
    Poziom 20  

Witam ja zakładam że jest tak jak Pan napisał
    po pierwsze jeśli taka sytuacja miała miejsce sprawdź czy nadal istnieje, wystarczy tylko wyjąć wtyk zasilacza jeśli ruter nie będzie działać
    sprawdź jego zachowanie po wyjęciu zasilacza z sieci (nie wtyku zasilającego ruter)
    jeśli ruter w pierwszym i w drugim przypadku nie będzie działać
    znaczy się to był tylko sen.
    Dodał bym tylko od siebie ,,,,,,sen? , ale za to jaki piękny ;-)
    Pozdrawiam

• Napad.pl
  • #32 09 Cze 2013 22:26
    Grzegorz740
    Poziom 30  

Kochany autorze neon1l to jest nie możliwe to co opowiadasz. Dla mnie osobiście to są opowieści s-f. Albo router był zasilany z UPS-a albo jakimś cudem było napięcie w gniazdku. Bo innego wytłumaczenia nie ma i być nie może bo żadne urządzenie elektroniczne, elektryczne bez zasilania po prostu nie działa.

• Napad.pl
  • #33 09 Cze 2013 22:30
    technikabasenowa
    Poziom 33  

I tu się zaczyna wątek kryminalny? skoro zasilania nie było a było to może doszło do zaboru mienia na szkodę Zakładu energetycznego poza układem pomiarowym :cry:

• #34 09 Cze 2013 22:32
    krakarak
    Poziom 39  

Kolego neon1l, ich na kawę nie zapraszaj, ewidentnie pchają się na sępa gdy tylko przeczytali, że mnie zapraszasz na kawkę :D . Wcześniej się nie udzielali w temacie.

• #35 09 Cze 2013 22:34
    technikabasenowa
    Poziom 33  

A jak bym przyniósł swój kociołek na kawny to mógłbym przycupnąć w kąciku w tak zacnym towarzystwie ':lol:'

Kolego zamknij temat bo widzisz co się dzieje a może byc tylko gorzej :D

• #36 09 Cze 2013 23:43
    neon1l
    Poziom 7  

krakarak - pomierzyłem napięcia pomiędzy poszczególnymi liniami na wejściu WAN i w wyniku otrzymałem rezultaty napięć od 0-30V
    między liniami 3 i 4 panowało napięcie 30V
    między innymi pojawiało się 0-5/11V
    Widocznie mój dostawca internetowy zapewnia PoE.
    Teraz temat raczej rozwiązany, a zapytanie wytłumaczone.

Do kolegi który wspomniał o śnie, odłączyłem jeszcze raz zasilanie i router działał, jednak dopiero po 22 tak się stało, może ma to związek z tym iż mój dostawca ogranicza transfer do 5mb/s między 8 a 22, a od 22 do 8 pozwala korzystać z 100mb/s (w zależności od użytkowników)