Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mk3 mondeo 2.0 TDCI - Falowanie obr. przy rozruchu po wymianie wtrysków.

eraeste 09 Jun 2013 09:40 5403 4
    eraeste
    Level 14  
    Witajcie zakupiłem samochód mk3 mondeo 2.0 TDCI, sprzedawca poinformował mnie (z mojej firmy gdzie też auto jeżdziło więc mam zaufanie), że w samochodzie zostały wymienione wtryski ponad 3 lata temu z jaguara koszt 6000zł, podobno te same silniki mały te samochody, ale nie ważne od momentu wymiany, Auto po długim staniu przy pierwszym odpaleniu w zależności silnik potrafi od 3 do 10 sekund falować/nie równo chodzić potem jest IDEALNIE, był tam w warsztacie, gdzie wymieniali wtryski powiedzieli mu, że to wina ECU, i lepiej nie ruszać jak są tylko takie objawy, więc zostawił to, może dlatego, że za całość naprawy/wymiany płacił nie on sam jak firma, w której wspólnie pracujemy.

tak dla informacji wiem, że przed wymianą wtrysków zostało zaślepiony EGR, jednak były padnięte wtryski przewód zostawili zaślepiony i w ten sam dzień wymienili wtryski, ale żadnego błędu mi nie wywala.

Co o tym sądzicie?
    wojciechjanusz
    Level 27  
    eraeste wrote:
    wymienione wtryski ponad 3 lata temu z jaguara koszt 6000zł, podobno te same silniki mały te samochody,
    Te same i nie te same... W Jaguarze były silniki 2,0 tdci z krótkimi wtryskami, a w Mondeo wprowadzono krótkie od września 2003 roku, przedtem były długie.
    Jeżeli masz Mondeo sprzed tej daty, to wtryski Jaguara są nieprawidłowe. W takiej sytuacji silnik tdci - zwłaszcza na wolnych obrotach - żyje własnym życiem... Ma też gorsze osiągi.
    Kody wtrysków odczytasz bez ich wyjmowania, trzeci wiersz zaczynający się od liter EJDR mówi o długości wtrysku.
    Nie znam wszystkich kodów, ale na pewno EJDR00201Z, 202Z, 401Z (i jeszcze chyba inne) to są długie wtryski, na pewno 501Z jest krótki.
    eraeste
    Level 14  
    ja mam mondeo 2003 z listopada, na autach sie slabo znam wiec kody itd to dla mnie czarna magia. Slyszalem ze to nic powaznego tylko blad ecu ale chcialem potwierdzenia tych info lub uzyskania nowych
    jurekk55
    Level 36  
    eraeste wrote:

tak dla informacji wiem, że przed wymianą wtrysków zostało zaślepiony EGR, jednak były padnięte wtryski przewód zostawili zaślepiony i w ten sam dzień wymienili wtryski, ale żadnego błędu mi nie wywala.

Bez powiązania z mapą wtrysku , producent nie wstawiałby atrapy bez wykorzystania cech podzespołu

eraeste wrote:
    Slyszalem ze to nic powaznego tylko blad ecu

I tu się mylisz , do Lublina masz niedaleko , znany serwis rozwieje twoje wątpliwości
    eraeste
    Level 14  
    cos sugerujesz? wiem, ze duzo osob ma problemy z falowaniem obrotów i to w tych modelach przyczyna porobno Ecu i warunki temperatury... podobno ford mial z tym zawsze problemy w moim akurat stalo sie to po wymianie wtryskow. I tak jak pisze tylko przy rozruchu kilka sekund po dlugim postoju potem chodzi super. dzieki za odpowiedz mimo wszystko wiadomo najlepiej pojechac odrazu do serwisu, ale to wszystko kosztuje a wiedzy chcialem zasięgnąć tu.

ps i dodam że dużo mechaników mówi, że auta mają teraz sporo elektroniki/czujników i każde auto jest inne i różne rzeczy moga się dziać, ale nie wolno panikować czasami jest to normalne w różnych warunkach przy 1 uruchomieniu samochodu???, wiem że tutaj tez są mechanicy, bo to forum profesjonalne ktoś się wypowie?