Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizja naziemna brak zasięgu DVB-T

Elka1981 09 Jun 2013 09:52 4305 5
 • #1
  Elka1981
  Level 9  
  Witam po walkach za antena pokojową kupiłam w końcu antenę Maximum na balkon wszystko było ok pan wywiercił dziurkę na antenę zamontował 15 programów jak marzenie odbiór tym bardziej z 10p/11p w koło dużo miejsca więc czysty obraz. Dzisiaj koło 7.20 włączyłam dzieciom bajki i było ok coś po ósmej obraz się zatrzymał, sprawdzam zasięg i po prostu zero, na wszystkich trzech bydgoskich multiplexach. zdemontowałam antenę poprzestawialiśmy po całym balkonie, ale po prostu zero !!!!!!!!!! zasięgu. Łapie trochę multiplex z poznania a poza tym nic. A już się cieszyłam że problem rozwiązany i znów zonk!!! Może ktoś coś mi doradzi z Bydgoszczy!!! Bo jak to możliwe że program jest i znika po prostu. Antena wystawiona jest na południowo- zachodniej stronie do tej pory skierowana była w kierunku miasta i działało, teraz nic!!!!!!
  Zastanawiam się czy to nie wina dekodera przypadkiem czy jak skoro działało i nagle przestało, dodam tylko że nikt nic nie dotykał i nie kręcił przy dekoderze i przestało tak samo z siebie działać. Tak sie zastanawiam dekoder czy oni coś znów grzebią przy tej telewizji??


  Tytuł poprawiłem.
  Zalecenia w dziale : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2212466.html .
  Regulamin pkt 3.1.15.
  [SP5ANJ]
 • #2
  kizek
  Level 35  
  Możesz podać dokładny model tej anteny i czy posiada ona wzmacniacz?
  Jeżeli w twojej lokalizacji niema naturalnych przeszkód w kierunku anteny nadawczej Bydgoszcz "Trzeciewiec" to powinnaś odbierać na przysłowiowym "drucie" przy takiej mocy nadajnika i takiej odległości.
 • #3
  Elka1981
  Level 9  
  antena to MAXIMUM model DA-5100 zasilana z dekodera, mieszkam na 10piętrze więc powinno odbierać, tym bardziej że od poniedziałku jak ją zamontowałam miałam idealne 15 programów, do dziś do ok8mej gdy nagle obraz się zatrzymał, sprawdziłam zasięg i po prostu zero nic. Tum bardziej że antenę poprzestawiałam we wszystkie strony na balkonie nawet wystawiłam jak tylko kabla mi starczyło i nic. Mam chyba pecha z tymi antenami, najpierw żadna pokojowa, potem zewnętrzne nie działały, tą pan mi dał w sklepie tv i powiedziała że jak nie zadziała to on sam nie wie i o dziwo wystawiłam na balkon podłączyłam i po prostu zadziałało. Tak się zastanawiam czy ktoś z bloku może mi zakłócać sygnał czy jak?? Bo antena pokojowa niby nie działała bo to żelbeton w ścianach i tworzyło jakomś tam klatkę dla fali, teraz na zewnątrz i podobny numer??? Może ktoś coś poradzi
 • #4
  LeDy
  Level 43  
  Elka1981 wrote:
  Może ktoś coś poradzi
  Wezwać kogoś co się zna.
 • #5
  kizek
  Level 35  
  www.dipol.com.pl/dobor_anteny_do_odbioru_naziemnej_telewizji_cyfrowej_dvb-t__bib217.htm
  www.emitel.pl/jakwybracantene-poradnik.pdf-68518
 • #6
  SP5ANJ
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Witam.
  Elka1981 wrote:
  Tak się zastanawiam czy ktoś z bloku może mi zakłócać sygnał czy jak??

  Bez obrazy ale kupiłaś jakiś "złom" skandynawski i teraz proszę bardzo jaki jest ładny - ten "złomek".

  Quote:
  Bo antena pokojowa niby nie działała bo to żelbeton w ścianach i tworzyło jakomś tam klatkę dla fali, teraz na zewnątrz i podobny numer???

  Zainstaluj na balkonie "normalną" antenę telewizyjną - bez wzmacniacza (antena nie musi być z napisami , że tylko do DVB-T) i podłącz ją na balkonie i skieruj na nadajnik.

  Na 99,9% będzie OK.

  Quote:
  Może ktoś coś poradzi

  Dokładnie jak napisał mój poprzednik LeDy .


  Pozdrawiam.