Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Actros - Uszkodzony tachograf VDO cyfrowy.

27c256 09 Cze 2013 09:53 5115 7
  • #1 09 Cze 2013 09:53
    27c256
    Poziom 12  

Tachograf VDO cyfrowy w mercedesie Actros przestał działać.
    Kierowca twierdzi że stało się to po rozładowaniu akumulatorów.
    Zgasł i w ogóle nie ma nic na wyświetlaczu ,zasilanie dochodzi kl30 oraz kl15 i dwie masy.
    Prawdopodobnie tachograf posiada pamięć typu ROM i po zużyciu się baterii na podtrzymanie pamięci ROM,ROM wykasował się .
    Czy ktoś posiada soft aby go wgrać ,jakim programatorem.
    Jak zgrać soft z pełnosprawnego tachografu.
    Gdzie się w które punkty podpiąć.
    Proszę o podpowiedź.

Actros - Uszkodzony tachograf VDO cyfrowy.

1 7
  • #2 09 Cze 2013 11:00
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Ten tachograf posiada baterię która co dwa lata podlega wymianie - zostało to zaniedbane.
    Mam parę takich tachografów i prawdę mówiąc nie słyszałem żeby ktoś dał radę. Podobno są dosyć dobrze zabezpieczone przed tego typu działaniami.

0
  • #3 09 Cze 2013 11:14
    27c256
    Poziom 12  

Czy ktoś w ogóle próbował coś z tym działać(spróbować podnieść tacho).
    Ponieważ jestem w trakcie i z chęcią wymieniłbym doświadczenie z tym związane.

2
  • #4 11 Lip 2013 16:46
    marcin.koz2910
    Poziom 26  

Jedyny podstawowy problem aby wejść w menu serwisowe potrzebna jest karta warsztatowa

chyba że tacho nie zostało aktywowane to można w nim dłubać do woli

0
  • #5 20 Maj 2014 10:38
    maniekxxl
    Poziom 9  

Jak tam kolego jakieś efekty w uruchomieniu tego tacho mam podobny kłopot czy udało ci się uruchomić wyświetlacz ?

0
  • Pomocny post
    #6 21 Maj 2014 08:43
    Gerri
    Spec od Mercedesów

marcin.koz2910 napisał:
    aby wejść w menu serwisowe potrzebna jest karta warsztatowa

Mam kartę warsztatową. I co? I nic!
    Dla podanego uszkodzenia w 97% przypadków tacho jest MARTWE. Powodem jest niewymieniana na czas bateria podtrzymująca pamięć. Brak tego napięcia i odłączenie zasilania z baterii pojazdu powoduje nieodwracalne uszkodzenie urządzenia.
    maniekxxl napisał:
    czy udało ci się uruchomić wyświetlacz ?

Nie jest to żaden "problem z wyświetlaczem". Tacho nie przyjmuje karty warsztatowej, nie da się wejść w żadne menu - brak jakichkolwiek oznak życia. DEAD.
    Jak chcesz robić doktorat, to przyjedź do mnie, dam ci kilka takich tachografów gratis. Na własność. Będziesz sobie naprawiał :)

1
  • #7 26 Maj 2014 22:21
    miszagrom
    Poziom 21  

Ciężka sprawa dokładnie tak jak pisze Gerri, padła bateria i po odłączeniu akumulatorów pamięć ram po prostu znikła. Tachograf do wymiany.

0
  • #8 27 Maj 2014 09:15
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Tachograf który jest aktywowany, już po otwarciu obudowy blokuje się!, odblokowanie programatorem dedykowanym + karta serwisowa. Odpięcie procesora z pamięcią kończy żywot TCO.

0