Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Keyboard z systemem MIDI, a telefon android

ElfenLied 09 Cze 2013 10:20 5640 9
  • #1 09 Cze 2013 10:20
    ElfenLied
    Poziom 7  

Witam, chciałbym nagrywać telefonem obraz z dźwiękiem (ze środka pianina) podłączając telefon przez USB do pianina cyfrowego Yamaha dgx640. Niestety nie wiem z czym to się je i jak to zrobić, aby telefon był kompatybilny z pianinem i liczę na Waszą pomoc.

1 9
  • Napad.pl
  • #2 09 Cze 2013 10:28
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

"Ze środka pianina" ciekawe, co Kolega przez to rozumie?

3
  • #3 09 Cze 2013 10:38
    ElfenLied
    Poziom 7  

Chodzi o to, aby nie były słyszalne wszystkie szumy z zewnątrz tylko dźwięk pianina.
    Gdyby jednak nie dało się podłączyć telefonu to co wtedy? Kabel jack-jack i podłączyłbym wejście słuchawkowe z pianina do komputera. Jakiego programu użyć do nagrywania dźwięku i jak nagrać obraz?
    Jak podłączę kabel Jack do pianina, to czy przy nagrywaniu będe słyszał dźwięk, czy on popłynie do komputera, a ja nie będe nic szłyszał?

0
  • Napad.pl
  • #4 09 Cze 2013 10:50
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Jaki obraz?
    Programu możesz użyć, np rejestrator dźwięku - w każdym windowsie.
    Jeśli podłączysz kabel do wyjścia słuchawkowego, odetnie to sygnał na głośniki, podłącz pod wyjście liniowe, o ile takie jest.

0
  • #5 09 Cze 2013 12:51
    ElfenLied
    Poziom 7  

To ja może wyjaśnię o co mi dokładnie chodzi.
    Mam sobie pianino i mogę nagrywać telefonem jak gram, ale dźwięk jest do kitu i mój telefon rejestruje wszystkie najróżniejsze dźwięki wokoło. Obraz no to obraz, nagrywam swoją grę żeby było mnie widać.
    I chciałem podłączyć telefon pod pianino żeby dźwięk był dobrej jakości i mieć obraz tego jak gram. Niestety pianino jest w systemie MIDI, telefon mam android i gdy podłączę telefon nie wykrywa mi karty pamięci. Chcę zrobić tak, aby mi wykryło ten telefon i żebym mógł sobie spokojnie nagrywać z ładnym dźwiękiem i obrazem. Niestety jestem głupi i nie wiem jak to zrobić, więc zwracam się do Was z prośbą o wyjaśnienie czy istnieje możliwość podłączenia tego tak, aby działało i jak to zrobić.

0
  • #6 09 Cze 2013 13:39
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Podłącz wyjście liniowe dźwięku, do wejścia liniowego w urządzeniu nagrywającym.

0
  • Pomocny post
    #7 10 Cze 2013 11:52
    adambyw
    Moderator Akustyka

To nie głupota, tylko niewiedza i brak zrozumienia tematu.

Nie, nie podłączysz tych urządzeń przez USB, bo zwyczajnie się urządzenia ze sobą nie dogadają.
    Jak podłączasz telefon przez USB (złącze A, hostem jest piano) do pianina, to co najwyżej telefon będzie dla niego pamięcią przenośną na utwory.
    MIDI jest na złączu B, i tu hostem powinien być telefon nie piano. Dodatkowo standard komunikatów MIDI nie niesie ze sobą brzmienia, tylko informację o wciskanych klawiszach. Innymi słowy w MIDI nie ma dźwięku. Najprawdopodobniej nie ma możliwości podłączenia telefonu do portu B.

Dobrze by było żebyś podał model telefonu. Istnieje duże prawdopodobieństwo że nie ma on wejścia liniowego i połączenie dźwięku jak sugeruje ciasteczkowypotwor będzie niemożliwe. Podłączenie przez wejście mikrofonowe może dać słaby efekt, i będzie mono.

Znanym faktem jest to że urządzenia Appla można przerobić w małe studio, ale są na to sprzętowo przygotowane, zresztą mają sporo dodatkowego hardware innych firm. Niestety z innymi systemami nie jest tak kolorowo, brak też wsparcia producentów do obsługi

0
  • #8 12 Cze 2013 17:31
    ElfenLied
    Poziom 7  

Poczytałem trochę i podłączyłem do PHONES/OUTPUT rozdzielacz jack w którym jest jack(słuchawki) i jack(komputer). Podłączyłem to do niebieskiego wejścia w komputerze, zainstalowałem Adobe Audition i mogę nagrywać ładny dźwięk :)

Mam jednak do Was kolejne pytanie. Znacie jakiś program dzięki któremu mógłbym nagrywać to jak gram (obraz), móc to obrobić i nałożyć na dźwięk ? Potrzebuję coś podobnego do Adobe Premier Pro tylko żeby był bez zbyt dużych wymogów w stosunku do mojego "komputera". Z góry dziękuję

1
  • #10 13 Cze 2013 16:27
    ElfenLied
    Poziom 7  

Właśnie nie kupiłem Adobre Premier, jest drogi i ma duże wymogi.
    Jest jakiś podobny program (bezpłatny), którym połączę dźwięk z obrazem ?

0