Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja. Szukam materiałów. Rodzaje, budowa, zasada działania.

02 Mar 2005 22:05 1902 5
  • Specjalista AGD
    Poszukuje materialow ,publikacji na temat klimatyzacji wpojazdach samochodowych :
    -rodzaje
    -budowa
    -zasada dzialania
    Potrzebne mlodemu do szkoly.
    Wszelkie informacje nawet blache mile widziane.Dzieki z gory i z dolu.
  • Specjalista AGD
    135 tys.ludzi na forum elektrody i nikt nie liznol klimy ?
  • Poziom 2  
    Witaj!

Klimatyzacja w samochodzie to w zasadzie niemal to samo co układ chłodziarki sprężarkowej. Z tego co wiem, to sprężarka jest troche inna. Najczęściej w domku jest tłokowa z silnikiem asynchronicznym, a w samochodzie sprężarka jest wirnikowa (chyba łopatkowa) z napędem paskowym załączanym poprzez elektryczne sprzęgło wiskotyczne. Skraplacz jest dodatkowo chłodzony przez wentylator, a parownik umieszczony w tunelu instalacji wymuszonego obiegu powietrza przedziału pasażerskiego. Tyle jeśli chodzi o chłodzenie. Z grzaniem, to chyba problemu nie będziesz miał. Mogą być stosowane różne filtry. Nie wiem czy w urządzeniach samochodowych są stosowane układy regulacji wilgotności powietrza. Sterowanie cołością może być ręczne lub bardzo "komputerkowe".

Pozdrawiam!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przeglądnij manuale do kilu typów samochodów w wersjach z klimatyzacją (starszych i nowszych modeli). zobaczysz jak posuwa się automatyka obsługująca te urządzenia. Zasadę działania wyjaśnił już kolega rumburak.
  • Specjalista AGD
    Dzieki za odzew ale potrzebny jest mi namiar na jakies publikacje w tym temacie.
    Pozdrawiam !
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak chcesz troche materiałów na temat klimy to daj na maila : sady1(malpa)interia.pl Nie wiem do czego to potrzebujesz, ja napisałem na ten temat małe opracowanie (pare latek w klimie to coś tam wiem :)) i jakby je troszke rozwinąć to byłaby magisterka.

Zapraszam także na stronę www.8dwa.prv.pl

Pozdrawiam