Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PEUGEOT 307 2,0 16V benzyna - rozgrzany gaśnie, brak błędów - brak pomysłów

karmargarwolin 09 Jun 2013 13:07 9027 13
Texa Poland
    karmargarwolin
    Level 9  
    Witam. Mam problem przy Moim Peugeocie 307 2,0 16V z 2003r. Otóż silnik pracuje idealnie gdy jest zimny, kompresja bdb, moc jak powinna, jednak jak silnik dostanie temperatury od razu mu odbija. Przerywa, szarpie, gaśnie. po wylaczeniu zaplony i ponownym odpalnieu jest ok na chwile, poczym znow to samo. gdy wystygnie znow silnik pracuje az milo. BRAK BŁĘDÓW NA KOMPIE, to jest chyba najgorsze. ani ja ani elektronik nie mamy pomyslu od czego zaczac.

Przekopałem neta od lewej do prawej i kompletnie nic nie znalazlem. sa fora gdzie bylo to poruszane ale rozwiazania nikt nie napisal... jak ktos mial takie wianki i kabarety ze swoim 2,0 16v to prosze o pomoc...
  • Texa Poland
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    karmargarwolin wrote:
    BRAK BŁĘDÓW NA KOMPIE, to jest chyba najgorsze

Ja bym sie cieszył bo nic nie uszkodzone.
    Może mechaniczne zużycie części lub paliwo, lpg.
  • Texa Poland
    jokerro
    Level 34  
    Kabaret wyglada tak ze w momencie nieodpalenia silnika wystarczy popatrzec czego brakuje np pod testerem diagnostycznym.
    Jestes w super sytuacji bo auto ci nieodpala i mozna bardzo szybko namierzyc w czym problem.
    To auto to nie maluch ze urwał sie kabel od aparatu i gasł,tu przyczym moze byc bardzo duzo i dlatego nikt niemoze sie okreslic co dokladnie moze go bolec.
    Na pocztek sprawdzic co sie dzieje w parametrach,przepatrzec wszystkie masy i zasilania.To sa podstawy od ktory powinien zaczac kazdy elektromechanik a niemowic ze niewie od czego ma zaczynac.
    karmargarwolin
    Level 9  
    auto odpala i mozna sie nim, poruszac ale efekt jakbys jechal maluchem. trzesie. nie ma problemu z odpalaniem. odpala plynnie i jest ok., ruszasz jest ok, za pol km znow trzesie i kicha, dajesz sprzeglo i pyr pyr i zgasl. wylaczasz zaplon odpalasz i to samo. powiem wiecej. na goracym to sie dzieje jak sie pojawia check na zegarach, jednak nawet pod kompem i checkem nic nie wyswietla. podejrzewam cewke ale czy to sa objawy tego?
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    karmargarwolin wrote:
    na goracym to sie dzieje jak sie pojawia check na zegarach, jednak nawet pod kompem i checkem nic nie wyswietla.

To już ponizej pasa cios, bo nie ma takiej opcji.
    karmargarwolin
    Level 9  
    przyjedz zobaczysz :)
    golax
    Level 15  
    Objawy wskazywały by na cewkę.Nie wiem jakim programem sprawdzasz błędy ,jeśli peugeot planet to przy świecącej kontrolce można spróbować odczytać błąd przy pomocy diag tool.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli lampka zapala się i za chwilę gaśnie, błędów brak, znaczy, że gubi zasilanie. Do tego nawet komputera nie potrzeba. Oddaj do dobrego warsztatu, inaczej będziesz użerał się z autem i wymieniał nie wiadomo co.
    karmargarwolin
    Level 9  
    no wlasnie auto stoi u elektronika i czeka w kolejce. auto po chodzi 2-3min i gasnie. z odpaleniem nie ma problemu. dzwiny objaw.
    kybernetes
    Level 39  
    No to jak stoi u elektryka to po co nam głowę zawracasz? Jego robota jego problem.
    simonbox
    Level 9  
    Rozwiązałeś kolego problem? mam 607 2.2 16v, też brak błędów a objawy podobne
    User removed account
    User removed account  
    robo13
    Level 11  
    a jak już zgaśnie to sprawdź czy w tym momencie ma iskrę
    -jak nie ma ta sprawdź okablowanie do modułu zapłonowego
    -czujnik położenia wału korbowego -najlepiej go wykręcić i zobaczyć czy niema opiłków metalu

jak masz iskrę
    - użyj coś w spraju i zapodaj do kolektora tylko ostrożnie
    jak zakaszle no trzeba szukać po stronie paliwa

napisz jaki rocznik może będę miał coś ciekawego w schemacie
    karmargarwolin
    Level 9  
    dzieki, temat rozwiazany. w komputerze cos sie spalilo. elektronik rozebral kompa, cos wymienił, wgrał nowe mapy i jak ręką odjął. koszt naprawy 400zł