Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

komórka jako sterownik komputera PC

02 Mar 2005 22:28 1116 2
  • Poziom 22  
    gdzies chyba był taki temat lub podobny szukałem nic nie znalazłem

otóz gdzies w kanciapie stoi pewny serwer , komputer, łącze dsl itp są awarie błędy zawieszanie sie urzadzenia gdzie niezbedna jest ingerencja osoby która zresetuje urzadzenia tez ostatnio był problem z d-linkiem który nawet bardzo czesto zawieszał sie - wyjscie wyjecie zasilacza z gniazdka. W jaki sposób mozna uzyc zwykłej komórki która na sygnał dzwonienia wysyłałaby impuls sygnał na np przekaznik który resetowałby urzadzenia lub wykonywał podobne zadania. chodzi jedynie o jeden impuls sterujacy. zasilanie koma to juz mniejszy roblem
    dziekuje za wszystkie odpowiedzi

do głowy przyszło mi silniczek od wibracji daje sygnał na tranzystor dalej na przekaznik, dzwonek w słuchawce podac sygnał tak samo
  • Poziom 15  
    Podeślij mi e-maila to wyślę tobie projekt tego, i juz skompliowane wsady do układów. Robiłem już sobie. Ja to uzywam do włączanie i wyłączania pieca gazowego i pompki od cyrkulacji.......

Dodano po 2 [minuty]:

w projekcie jest 8 kanałów do włączania. i działa niestety pod siemensami. No fakt że nie sprawdzałem na innym telefonie, ale program jest zrobiony na siemensy. Polecam do tego A25. Duży, stabilny, ale bdizesz musiał coż zrobić jesli jest tam kiedpski zasięg.....
  • Poziom 24  
    Witam!
    Temat trochę stary ale może dodam coś ciekawego. Mam opracowany układ, zasilany z baterii, który może automatycznie włączać komputer po awarii zasilania lub w przypadku wyłączenia programowego. Jest prosty i skuteczny. Pracuję obecnie nad urządzeniem resetującym switche, routery itp. sprzęt który się zawiesi. Jezeli jesteś zainteresowany mogę przysłać opracowanie lub działające urządzenie.
    Co do sterowania przez komórkę - poszukaj w sieci sterowników do telefonow GSM. Takie centralki kosztują ok. 300 - 500 zł. Kable są do różnych telefonów. Znajomy używa czegoś takiego do sterowania centralką alarmową w domu jednorodzinnym.
    Jeżeli Cię to ineteresuje - prześlij wiadomość na priv - dowiem się o szczegóły, co, gdzie kupić i jakie oprogramowanie jest do tego.

Pozdrawiam!
    piotr