Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Lancer IV 89r. - Nowe amortyzatory-różne siły działania poprzez nacis

wujawie88 09 Cze 2013 16:15 657 0
    wujawie88
    Poziom 2  
    Witam, mam samochód Mitsubishi Lancer IV sedan 89r. 1.5L benzyna (C62A) silnik 4G15. Postanowiłem wymienić tylne zawieszenie bo jest już w bardzo kiepskim stanie. Kupiłem w intercars amortyzatory TOKICO po okazyjnej cenie 65zł/sztuka, oczywiście 2(chyba ostatnie sztuki). W domu sprawdziłem siłę jaką potrzeba aby docisnąć amortyzator do dołu (opór). Ku mojemu zdziwieniu jeden jest twardszy od drugiego o jakieś powiedzmy ok.30% Nie wiem czy ma to jakiś kolosalny wpływ na zachowanie się całego zawieszenia. Dodam że obydwa chodzą bez przeskoków i same wysuwają się ku górze z dość mocną siłą. Widać bardzo małe ślady oleju zaraz przy tłoczysku, ale ponoć może to być normalne. Jeden amortyzator(ten z mniejszą siła oporu) był złe zabezpieczony,czyli taśma która go trzymała w połowie naprężenia, spadła i był cały czas rozprężony(czy takie coś powoduje zużycie się amortyzatora?) Czy można takie amortyzatory zamontować, czy lepiej oddać przed montażem? Albo czy mogli by je wysłać do producenta jako na gwarancji, żeby naprawili?

Zdjęcie poglądowe amortyzatora TOKICO:
    https://docs.google.com/file/d/0B58Yv56pa1WdRzMwNk5EcFhqb0E/edit?usp=sharing