Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Nexia 1.5 8V 97\' Gaz - Brak kontrolek na desce, kręci nie odpala

09 Cze 2013 16:54 1941 7
  • Poziom 7  
    Witam,
    Mam problem z Nexią. Po włączeniu zapłonu nie zapala się żadna kontrolka,
    dopiero przy samym końcu kręcenia kluczykiem zapalają się, auto kręci odpala na sekundę oczywiście z wciśniętym pedałem gazu i przytrzymaniem go na rozruszniku dochodzi do 2tys obr i gaśnie.
    Sprawdzałem bezpieczniki, są ok. Pompę paliwa słychać, przekaźniki obok bezpieczników nie wyglądają na przepalone,
    w dodatku gdy sprawdzałem probówką przewody od bezpieczników to w czasie dotykania przewodu włączyły mi się wycieraczki i kontrolki zaczęły świecić. Gdzieś gubi prąd ale gdzie to nie mam pojęcia. Niestety na gazie nie odpale bo przełącza się dopiero od 2tys+ :|
    Proszę o jakieś rady, pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    A nie ma czasem jakiegoś głównego przekaźnika rozdzielającego prąd po całej instalacji? Bo coś go rozłącza skoro nie chce przytrzymać się na obrotach i w dodatku te kontrolki.. za drugim razem już świecą jak dostaną masę z probówki ale auta nadal nie chce odpalić
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    "Kostka"stacyjki do wymiany.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Przy instalacji gazowej kostka ma większe obciążenie i wypala się. Pasuje od Opla vectry A i chyba Poloneza. Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Rozebrałem obudowę od stacyjki a tam kable jak po wojnie, poprzedni właściciel miał widać podobny problem i zrobił sobie to w nieco dziwny sposób, auto chodzi na benzynie ale na gazie juz nie;/ wydaje mi się że to sterownik przepaloną ścieżkę ma, muszę tam zajrzeć
    Btw. Dziękuje za odpowiedzi:)
  • Poziom 28  
    Sprawdź czy instalacja gazowa ma sprawny bezpiecznik i czy dochodzi napięcie.
  • Poziom 7  
    Problem rozwiązany, Wymiana kostki stacyjki pomogła ze wszystkim. Gaz działa wszystko działa. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam:P