Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

padł zasilacz do laptopa!! Pilne!!!

Adam16l 02 Mar 2005 22:33 1349 1
  • #1 02 Mar 2005 22:33
    Adam16l
    Poziom 20  

Witam, mam zasilacz Dell 16,2V i uzywałem go do IBM'a; chcodził elegancko kilka miesięcy aż pewnego dnia przy ruszaniu CD-romu laptop sie resetował, myślałem że to wina cidika, ale zauważyłem że jak wrzucona jest bateria to nie ma to miejsca, tak wiec postanowiłem zmierzyć voltomierzem wychyłowym napiecie na zailaczu podczas pracy kompa, i zauwazyłem ze jak sie zresetuje to na chwile w tym samym momencie spada na sek. napiecie. Tak wiec poddając go dalszym testom postanowiłem podpiąc pod żarówkę samochodową- taką 6W/20W przy 6W swieciła, ale przy 20W napiecie zaczeło pulsować (chociarz zailacz ma znamienowe ok. 40W) teraz stan się pogorszył i napięcie cały czas pulsuje z cześt. ok 1Hz (niezależnie czy jest obciążenie czy go nie ma) kondziołki wyglądają raczej Ok, prawie że bezpośrednio do kabli z napieciem jest dioda schottkyego w obudowie TO-220, jej symbol to: SBA120- stawiał bym na nią- chociarz głowy nie dam:-) jednakże w k-ce nie mogę takiego "rarytasa" nigdzie dostać- w załaczniku jego datascheet- może zancie jakiś łatwo dostępny zamiennik- lub macie inne propozycje co do uszkodzenia- niestety te zasilacze laptopowe to dość niewdziędzne urządzeina i o schemat serwisowy nawet nie ma co pytac... a nowe to koszt ok. 100zł...
    Dziekuję z góry za pomoc:-)
    Adam

0 1
  • #2 03 Mar 2005 07:27
    Damian_lisu
    Poziom 17  

Ja do Della zasilacz kupiłem za ok 50 zł, sprawny :). Poszukaj na allegro może coś wyczaisz.

Pozdrawiam
    Damian

0