Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis T25 po FL - czujnik parkowania - co to za model.

kjn 09 Cze 2013 17:54 8796 3
  • #1 09 Cze 2013 17:54
    kjn
    Poziom 12  

Witam,
    czujnik parkowania kilka dni temu nagle przestał działać.

Jestem drugim właścicielem tego samochodu, wiem, że został zamontowany w ASO po zakupie.
    W książce serwisowej jest wpis, ale bez podania modelu.
    Czujnik ma tylko sygnał dźwiękowy i jest bez wyświetlacza.
    Zasilanie jest podawane bezpośrednio z lampy cofania i sprawdziłem, że dochodziło do centralki.

Prośba może ktoś z Was rozpozna, co to za model.

Nie wiem, jakiego typu są same czujniki (są polakierowane w kolorze nadwozia) widziałem tylko pod zderzakiem, że są łączone do wiązki krótkim kablem, a złączka jest chyba skręcana. Najchętniej pozostałbym przy nich.
    Pytanie czy ewentualnie można zamienić samą centralkę na jakąś firmową, jeśli tak, to prośba o sugestie, jakie. Nie zależy mi na wyświetlaczu, sam dźwięk mi wystarczy.
    Jak sprawdzić czy buzzer działa, czy wystarczy podać na niego jakieś konkretne napięcie.

Proszę o wszelkie sugestie, jak sprawdzić lub naprawić tę centralkę lub przywrócić funkcjonalność czujników parkowania.

Toyota Avensis T25 po FL - czujnik parkowania - co to za model. Toyota Avensis T25 po FL - czujnik parkowania - co to za model. Toyota Avensis T25 po FL - czujnik parkowania - co to za model. Toyota Avensis T25 po FL - czujnik parkowania - co to za model. Toyota Avensis T25 po FL - czujnik parkowania - co to za model. Toyota Avensis T25 po FL - czujnik parkowania - co to za model. Toyota Avensis T25 po FL - czujnik parkowania - co to za model. Toyota Avensis T25 po FL - czujnik parkowania - co to za model.Toyota Avensis T25 po FL - czujnik parkowania - co to za model.

1 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 13 Cze 2013 16:56
    milejow
    Poziom 42  

Tania chińszczyzna, jakiej pełno na aukcjach, kup lepiej za kilkadziesiąt zł. drugi komplet.

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #3 16 Cze 2013 22:25
    robert56
    Poziom 16  

na 99% są to czujniki z firmy ETS Polska, Warszawa ul. Wólczyńska

0
  • #4 17 Cze 2013 12:37
    kjn
    Poziom 12  

Teraz mogę potwierdzić, że są to czujniki ETS.
    W moim przypadku, to akurat jest model tylko z buzerem, ale można zamiast niego podłączyć ekran z buzerem (koszt nowego około 100 zł).
    Przy tej okazji podziękowania dla Panów z ETS za pomoc przy ustaleniu źródła problemu, którym okazał się buzer.
    Oryginalny buzer po skróceniu przewodu i prze lutowaniu wrócił do życia. :D
    W moim przypadku buzer zasilany był napięciem 5V, ale nie ustaliłem czy była to wersja z generatorem czy bez. Na samym buzerze jest oznaczenie HXD.

0