Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer 294.6 - Jak rozebrać krajalnicę Zelmer

zuberix 09 Jun 2013 18:03 12585 5
    zuberix
    Level 2  
    W mojej krajalnicy 294.6 ułamały się ząbki od koła zębatego napędzającego nóż.
    Chciałbym te koło wymienić we własnym zakresie jednak nie mogę dokończyć rozbierać urządzenie a mianowicie odkręciłem wszystkie możliwe śrubki tak jak mówi instr serwisowa, zdjąłem cały zespół włącznika i dolną obudowę odbezpieczyłem z zatrzasków, jednak cały czas trzyma w okolicy wejścia kabla zasilającego. Proszę o sugestie jak mogę dokończyć "rozpołowianie" urządzenia
    kizek
    Level 35  
    Może jest jeszcze jakaś śruba ale zaślepiona plastikową zatyczką.
    zuberix
    Level 2  
    Wygląda mi na jakiś zatrzask ale nie jestem pewien i nie chcę czegoś ułamać.
    Technik agd
    Level 2  
    Jeżeli wykręciłeś wszystkie śruby włącznie z tą pod zaślepką, to należy do góry podważyć śrubokrętem płytę montażową przy stoliku. Wtedy zejdzie obudowa wraz z silnikiem.
    Asuss
    Level 1  
    Należy odkręcić widoczne dwa wkręty poz.103 oraz trzeci ukryty wkręt poz.101 pod zaślepką poz.5 z wytłoczonym napisem GWARANCJA/GARANTIE.
    Zaślepka wygląda jakby była spójnym elementem obudowy, nie rzuca się w oczy i jest ciasno spasowana. Trzeba ją rozwiercić albo podważyć.

Zelmer 294.6 - Jak rozebrać krajalnicę Zelmer
    hanka55
    Level 2  
    Wielkie dzięki. Udało się włożyć bolec, aczkolwiek największy problem stanowiło wyjęcie zaślepki. Dzięki Wam, przynajmniej wiadomo było gdzie jej szukać i gdzie zamocować metalowy bolec.