Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykorzystanie Liveboxa trochę inaczej.

09 Cze 2013 18:10 957 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Problem jest następujący. Mam neta radiowego który odbieram przez TP-Link. Identyfikacja następuje przez adres MAC, ale po połączeniu przez PPPoE należy podać nazwę i hasło, więc przy kilku kompach jeden główny musi być włączony, aby nawiązał połączenie i rozdzielił sygnał, poza tym muszę korzystać z windy, bo linuxem ni huhu nie dało się ustanowić takiego działającego połączenia, natomiast przez wi-fi śmigał.
    Leżą u mnie dwa liveboxy ( moje i tylko moje, proszę, bez postów o karze z TP ). Pomyślałem, żeby użyć jednego z nich w taki sposób, że TP-link łączy z operatorem i po kablu przesyła do LB, który łączy po PPPoE wysyłając nazwę użytkownika i hasło, po czym przez wi-fi mam neta wszędzie cały czas. Problem jest z nazwą użytkownika , bo LB można zapodać tylko z końcówką @neostrada.pl. Przekopałem neta i doszedłem do wniosku, iż da się to zmienić, natomiast nie doszedłem jak to zrobić. Ja potrzebuję łopatologicznego wywodu i proszę o jakieś info czy faktycznie da się to zrobić tak, jak opisałem. Jeśli nie, to pozostaje chyba zakup jakiegoś AP z opcją łączenia z tym hasłem i tak dalej, ale wolałbym wykorzystać to, co jest nawet przy nakładzie kombinowania.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Potrzebujesz router z portem WAN RJ45 i klientem PPPoE.
    Livebox się do tego nie przyda.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    mbo napisał:

Potrzebujesz router z portem WAN RJ45 i klientem PPPoE.
    Livebox się do tego nie przyda.

Potwierdzam j.w. - portem WAN w LB jest modem ADSL.
  • Poziom 9  
    Czyli jeśli dobrze rozumiem, to zabawa z LB nie ma sensu. Ok, zrobię wedle rady i spróbuję ugryźć z drugiej strony, tj dokupię router z PPPoE. Może i lepiej, bo mam 2,4 GHz, a wezmę 5 GHz. Ten, co mam wykorzystam do rozdzielenia po mieszkaniu.
    Dziękuję za odpowiedzi.