Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz Samsung BIZET-17A V1

AREK0882 07 Cze 2013 20:58 1701 4
  • #1 07 Cze 2013 20:58
    AREK0882
    Poziom 16  

Witam.
    Odkopuje temat ponieważ mam monitor do naprawy właśnie z modułem zasilacza Bizet 17A rev 1,0A . W moim przypadku wygląda to tak że monitor pracuje tak że gdy go włączam to chodzi podświetlenie (świetlówki) i widać obraz ,lecz po krótkim czasie gaśnie.Lecz gdy go włączam ponownie włącza się i znów gaśnie i tak robi się cały czas.Jak zgasną świetlówki to gdy przykładam latarkę blisko ekranu to widać że procesor jest sprawny ,ponieważ widać ikony na pulpicie .Załączam zdjęcia.
    Dodam że wymieniłem w zasilaczu kondensatory na nowe . Wylutowałem moduł ip601 tam jest układ FAN7310 co steruje 4502C . Czy może być przyczyną że jest to jego wina .Dodam że napięcia na wyjściu 5V i 13,5 w zasilaczu.Miał ktoś podobny przypadek ?.
    Proszę kolegów o pomoc.
    Pozdrawiam.
    Zasilacz Samsung BIZET-17A V1 Zasilacz Samsung BIZET-17A V1

0 4
  • #2 09 Cze 2013 08:14
    Jakant
    Poziom 35  

AREK0882 napisał:
    Czy może być przyczyną że jest to jego wina

Tego nie można wykluczyć. Sprawdź rezystancję uzwojeń trafek inwertera. Tranzystory kluczujące te podwójne mosfety. FAN i świetlówki. Czyli skup uwagę na inwerterze.

0
  • #3 09 Cze 2013 17:38
    AREK0882
    Poziom 16  

Witam.
    Kolego Jakant dziękuje za szybka odpowiedz .
    I tak zrobiłem kilka pomiarów i transformatorków oraz 4502C . W przypadku 4502C zbadałem czy nie są zwarte nogi tego układu moje pomiary na obrazku.W przypadnu transformatorka zastanawia mnie czy aby w tych punktach 5,6 to nie powinno być więcej ohm czy to tak ma być. W każdym bądz razie pomiaru transformatorków robiłem po wylutowaniu ich.A układy a dokładniej mosfety diody w nich ,bezpośrednio na płytce.Jak można sprawdzić świetlówki ?.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
    Zasilacz Samsung BIZET-17A V1

Moderowany przez Dzimi:

Temat wydzieliłem. Następne "podczepianie" się pod cudze tematy zakończy się przesunięciem do kosza. Regulamin pkt.3.1.11.

0
  • #5 18 Paź 2013 11:14
    AREK0882
    Poziom 16  

Witam Temat mona zamknąć element podejrzany o nieprawidłową pracę droższy by był jak cały monitor używany na al....o ,więc poszedł do utylizacji.
    Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo