Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung LE32C450E1WXXH - Port USB

slawny7 10 Cze 2013 07:08 6108 15
  • #1 10 Cze 2013 07:08
    slawny7
    Poziom 18  

TV nie widzi urządzenia podłączonego do portu usb. Po pobieżnych ''badaniach'' ustaliłem, że port jakby wcale nie był podłączony sprzętowo do zasilania, bowiem ani nie świeci się led przy czytniku kart, ani też nie ładuje się telefon. Myślałem też, że problem leży w braku aktualizacji softu, ale jak dokonać aktualizacji, skoro nie działa port usb...
    Dodam, że tv był zakupiony przed trzema laty w sieciówce nie dla idiotów i zastanawiam się, czy celowo nie został okrojony z kilku dodatkowych funkcji w celu zaniżenia kosztów. W trakcie przekopywania się przez menu zauważyłem, że wszelkie opcje związane z usb są jakby wyświetlane ze słabszym kontrastem - coś a la nieaktywne przyciski w windows.
    Czy ten typ już tak ma?

3 15
  • #2 10 Cze 2013 10:34
    voitek1
    Poziom 39  

slawny7 napisał:
    TV nie widzi urządzenia podłączonego do portu usb...
    A dokłądniej :?:
    Jakie to urządzenie? Poprosimy o więcej konkretów, bo to nie portal wróżek ;)

0
  • #3 10 Cze 2013 10:37
    egon42
    Poziom 37  

Może usb w tv tylko do serwisu nie ma przypadkiem tam napisu usb servise czy coś podobnego?.

0
  • #4 10 Cze 2013 12:25
    slawny7
    Poziom 18  

voitek1 napisał:
    slawny7 napisał:
    TV nie widzi urządzenia podłączonego do portu usb...
    A dokłądniej :?:
    Jakie to urządzenie? Poprosimy o więcej konkretów, bo to nie portal wróżek ;)

Gdyby kolega doczytał kolejne zdanie: ...ani nie świeci się led przy czytniku kart, ani też nie ładuje się telefon...
    Używając zwrotu urządzenie miałem na myśli cokolwiek podłączone do portu usb tegoż telewizora. Myślę, że marka przenośnej pamięci masowej w postaci pendriva nie ma znaczenia, bowiem ten sam napęd w innych urządzeniach jest wykrywany bez najmniejszych problemów. No ale jeśli zajdzie paląca potrzeba, to podam dokładną nazwę pendriva i telefonu o jakim była mowa w poprzednim poście.

Dodano po 6 [minuty]:

egon42 napisał:
    Może usb w tv tylko do serwisu nie ma przypadkiem tam napisu usb servise czy coś podobnego?.

Niestety nie ma żadnego napisu, ani też żadnej możliwości konfiguracji. Jedynie można uruchomić proces wyszukiwania urządzeń usb, gdzie po kilku chwilach wyświeca się monit, że nie podłączono żadnego urządzenia usb mimo, że w gnieździe tkwi powiedzmy pendrive. Zdaję sobie sprawę, że pen musi mieć odpowiedni system plików fat 32, aby poprawnie funkcjonować powiedzmy z tv lecz pen wcale nie jest wykrywany przez oprogramowanie tv. Jak wspomniałem wyżej całe menu dotyczące usb jest napisane taką jakby zamgloną czcionką - coś na kształt nieaktywnego przycisku w windows.

0
  • #5 10 Cze 2013 14:28
    voitek1
    Poziom 39  

slawny7 napisał:
    ...Gdyby kolega doczytał kolejne zdanie......
    Gdyby kolega czytał instrukcję swojego własnego TV...

slawny7 napisał:
    ...ani nie świeci się led przy czytniku kart, ani też nie ładuje się telefon...
    Bo to nie jest gniazdo z zasilaniem, a czytnik kart xD/SD to nie USB.

slawny7 napisał:
    ...Używając zwrotu urządzenie miałem na myśli cokolwiek podłączone do portu usb tegoż telewizora...
    Nie ma "cokolwiek". Wystarczy przeczytać instrukcję TV, aby dowiedzieć, się, że pod USB można podłączać pamięć USB i odtwarzać zapewne pliki zdjęć i (w zależności od modelu) pliki filmów. Do czegoś innego (tak, jak i do kompa) potrzebne są sterowniki, które mogą być wgrywane w zasadzie jedynie przez firmware, a TV musi mieć możliwość rozpoznania nie tylko plików, ale i rodzaju połączenia, a nie tylko zobaczenia rodzaju plików i ich odtworzenia, oraz posiadania aplikacji i sterowników do zarówno komunikacji z urządzeniem, jak i rozpoznania plików

slawny7 napisał:
    ...Myślę, że marka przenośnej pamięci masowej w postaci pendriva nie ma znaczenia...
    Pendriva - przeważnie nie, ale innych urządzeń - tak.

slawny7 napisał:
    ...bowiem ten sam napęd w innych urządzeniach jest wykrywany bez najmniejszych problemów...
    Np. w telefonie? Wątpię. Jeżeli już to w niewielu modelach...

slawny7 napisał:
    ...No ale jeśli zajdzie paląca potrzeba, to podam dokładną nazwę pendriva...
    Jak wyżej: więc sprawdź, czy nie odbiera żadnego pendrive z USB.

0
  • #6 10 Cze 2013 15:31
    slawny7
    Poziom 18  

slawny7 napisał:
    ...Gdyby kolega doczytał kolejne zdanie......
    voitek1 napisał:
    Gdyby kolega czytał instrukcję swojego własnego TV...

Niestety instrukcja nie rozwiązuje problemu i gdybym znalazł w niej odpowiedź, to nie szukałbym pomocy tutaj...

slawny7 napisał:
    ...ani nie świeci się led przy czytniku kart, ani też nie ładuje się telefon...
    voitek1 napisał:
    Bo to nie jest gniazdo z zasilaniem, a czytnik kart xD/SD to nie USB.

Hmm... Myślałem, że każde gniazdo usb jest z zasilaniem...

slawny7 napisał:
    ...Używając zwrotu urządzenie miałem na myśli cokolwiek podłączone do portu usb tegoż telewizora...
    voitek1 napisał:
    Nie ma "cokolwiek". Wystarczy przeczytać instrukcję TV, aby dowiedzieć, się, że pod USB można podłączać pamięć USB i odtwarzać zapewne pliki zdjęć i (w zależności od modelu) pliki filmów. Do czegoś innego (tak, jak i do kompa) potrzebne są sterowniki, które mogą być wgrywane w zasadzie jedynie przez firmware, a TV musi mieć możliwość rozpoznania nie tylko plików, ale i rodzaju połączenia, a nie tylko zobaczenia rodzaju plików i ich odtworzenia, oraz posiadania aplikacji i sterowników do zarówno komunikacji z urządzeniem, jak i rozpoznania plików

Mam inny tv z portem usb i trochę kumam o co w tym chodzi.

slawny7 napisał:
    ...Myślę, że marka przenośnej pamięci masowej w postaci pendriva nie ma znaczenia...
    voitek1 napisał:
    Pendriva - przeważnie nie, ale innych urządzeń - tak.

Podłączałem do tv pendrive, zaś czytnik i telefon użyłem do testu z zasilaniem, ale już teraz wiem, że nie każdy port usb ma zasilanie...
    slawny7 napisał:
    ...bowiem ten sam napęd w innych urządzeniach jest wykrywany bez najmniejszych problemów...
    voitek1 napisał:
    Np. w telefonie? Wątpię. Jeżeli już to w niewielu modelach...

Chyba za mocno namotałem. Miałem na myśli, że ten sam napęd był wykrywany w innych tv o czym mowa w zdaniu poniżej.
    slawny7 napisał:
    ...No ale jeśli zajdzie paląca potrzeba, to podam dokładną nazwę pendriva...
    voitek1 napisał:
    Jak wyżej: więc sprawdź, czy nie odbiera żadnego pendrive z USB.

Próbowałem z kilkoma i zero reakcji. Dodam, że te same peny w innym TV działają bez zarzutu. Znaczy bez problemu są wykrywane i automatycznie uruchamia się media player lecz w omawianym przypadku nie dzieje się nic. Uruchamiając playera z poziomu menu następuje szukanie urządzenia (pendriva) podłączonego do usb, ale bez powodzenia.

0
  • #7 10 Cze 2013 15:35
    voitek1
    Poziom 39  

Instrukcja przeważnie określa jakie pliki można podłączać do USB. Natomiast, jeśli jesteś pewny, że w konfiguracji TV nie wyłączyłeś przypadkiem portu USB i sprawdzałeś inne pendrive'y - to TV do serwisu...

0
  • #8 10 Cze 2013 15:39
    slawny7
    Poziom 18  

voitek1 napisał:
    Instrukcja przeważnie określa jakie pliki można podłączać do USB. Natomiast, jeśli jesteś pewny, że w konfiguracji TV nie wyłączyłeś przypadkiem portu USB i sprawdzałeś inne pendrive'y - to TV do serwisu...

Zaraz, zaraz... Wspominasz o wyłączeniu usb. To nie jest mój tv i nie mam pojęcia czy usb nie zostało wyłączone. Nawet gdyby, to powinna być dostępna opcja włącz-wyłącz, prawda?

0
  • #9 10 Cze 2013 15:44
    voitek1
    Poziom 39  

Prawda.

Co do zasilania, to każdy port USB ma własne zasilanie, ale wystarcza ono do odczytu z pendrive, alu już nie do odczytu dysku USB (stąd oddzielne zasilanie takich urządzeń). Pomijam kwestię sterowników.

PS
    Jak to nie Twój TV to go nie psuj ;)

0
  • #10 10 Cze 2013 15:52
    slawny7
    Poziom 18  

voitek1 napisał:
    Prawda.

Co do zasilania, to każdy port USB ma własne zasilanie, ale wystarcza ono do odczytu z pendrive, alu już nie do odczytu dysku USB (stąd oddzielne zasilanie takich urządzeń). Pomijam kwestię sterowników.

Wracamy do początku. Czy możliwe jest, by sprzęt sprzedawany w sieciówkach był celowo zubożany w funkcje celem zaniżenia kosztów produkcji a tym samym niskiej ceny sprzedaży?

voitek1 napisał:
    PS
    Jak to nie Twój TV to go nie psuj ;)

Oj tam, oj tam muszę się u kogoś nauczyć :D

0
  • #11 10 Cze 2013 15:59
    voitek1
    Poziom 39  

slawny7 napisał:
    ...Wracamy do początku. Czy możliwe jest, by sprzęt sprzedawany w sieciówkach był celowo zubożany w funkcje celem zaniżenia kosztów produkcji a tym samym niskiej ceny sprzedaży?...
    Ja to widzę inaczej: Sprzęt jest wzbogacany, celem zwiększenia ceny sprzedaży.
    Pytanie trochę retoryczne: czy jak kupisz małego fiata, to też będziesz miał pretensję, że nie jeździ jak ferrari? Masz po prostu to, za co zapłaciłeś.
    A wracając do tematu - to jeśli nie widzi żadnego pendriva to niech kolega odda do serwisu. No chyba, że nie wiesz czy można ten port włączać/wyłączać, więc zajrzyj do instrukcji, żeby się upewnić :idea: Czytanie nie boli ;) , naprawdę :!:

0
  • #12 11 Cze 2013 01:16
    anmedia
    Poziom 39  

slawny7 napisał:
    Wracamy do początku. Czy możliwe jest, by sprzęt sprzedawany w sieciówkach był celowo zubożany w funkcje celem zaniżenia kosztów produkcji a tym samym niskiej ceny sprzedaży?

Oczywiscie ze jest to mozliwe i jak najbardziej praktykowane, ale w sposob bardziej inteligentny. Wiec jesli jest gniazdo zewnetrzne nie zaslepione to powinno dzialac poprawnie.
    slawny7 napisał:
    TV nie widzi urządzenia podłączonego do portu usb.

Przegladajac specyfikacje tego TV (w kilku krajach), producent ani slowa nie podaje o mozliwosci podlaczenia urzadzen USB!!!. Gniazdo moze byc wykorzystywane o ile fizycznie istnieje do aktualizacji software lub podlaczenia konsoli serwisowej.

slawny7 napisał:

To najlepsza metoda nauki ;)

voitek1 napisał:
    Co do zasilania, to każdy port USB ma własne zasilanie, ale wystarcza ono do odczytu z pendrive, alu już nie do odczytu dysku USB (stąd oddzielne zasilanie takich urządzeń).

Nie koniecznie. Rozne konstrukcje TV pozwalaly na podlaczenie np HDD bez dodatkowego zasilania. Ale czesto odbiorca byl informowany (jako lepszy wypas) lub gniazdo USB bylo innego koloru (choc to nie regula).

slawny7 napisał:
    Myślałem, że każde gniazdo usb jest z zasilaniem...

Kazde gniazdo USB musi miec swoje zasilanie.

slawny7 napisał:
    gdzie po kilku chwilach wyświeca się monit, że nie podłączono żadnego urządzenia usb mimo, że w gnieździe tkwi powiedzmy pendrive.

Dla procesu aktualizacji oprogramowania nie jest to konieczne.

voitek1 napisał:
    a TV musi mieć możliwość rozpoznania nie tylko plików, ale i rodzaju połączenia, a nie tylko zobaczenia rodzaju plików i ich odtworzenia, oraz posiadania aplikacji i sterowników do zarówno komunikacji z urządzeniem, jak i rozpoznania plików

TV nic nie musi. W zaleznosci od oprogramowania wyswietla informacje o typie polaczenia, czesto po podlaczeni pendrive wyswietla tylko "urzadzenie usb". Co do plikow wyglada to zupelnie inaczej. TV (nowsze modele) wyswietlaja prawie wszytkie typy pliko, ale nie ma mozliwosci ich odtworzenia. Nawet w starszych modelach w przypadku wybrania z menu "Video" byly wyswietlane ikony plikow np zdjecia, ale bez ich mozliwosci wyswietlenia.

voitek1 napisał:
    że w konfiguracji TV nie wyłączyłeś przypadkiem portu USB

W TV mozna "bezpiecznie odlaczyc" ale nie wylaczyc port USB

slawny7 napisał:
    Jak wspomniałem wyżej całe menu dotyczące usb jest napisane taką jakby zamgloną czcionką - coś na kształt nieaktywnego przycisku w windows.

Zrob test. Sprawdz wersje oprogramowania w TV. Pobierz najnowsza wersje ze strony i wgraj na pendrive. Wczesniej sformatuj pendrive. Wloz do TV i zaktualizuj oprogramowanie. Wtedy bedziesz wiedzial czy dziala.

0
  • #13 11 Cze 2013 08:16
    slawny7
    Poziom 18  

slawny7 napisał:

anmedia napisał:
    Oczywiscie ze jest to mozliwe i jak najbardziej praktykowane, ale w sposob bardziej inteligentny. Wiec jesli jest gniazdo zewnetrzne nie zaslepione to powinno dzialac poprawnie.

slawny7 napisał:
    TV nie widzi urządzenia podłączonego do portu usb.

anmedia napisał:
    Przegladajac specyfikacje tego TV (w kilku krajach), producent ani slowa nie podaje o mozliwosci podlaczenia urzadzen USB!!!. Gniazdo moze byc wykorzystywane o ile fizycznie istnieje do aktualizacji software lub podlaczenia konsoli serwisowej.

Niby wszystko układa się w logiczną całość, ale po co w takim razie w menu jest takie coś jak media player i po uruchomieniu wyszukuje urządzenia usb...

slawny7 napisał:

anmedia napisał:
    To najlepsza metoda nauki ;)

Praktykuję to od małości :D

slawny7 napisał:
    Myślałem, że każde gniazdo usb jest z zasilaniem...

anmedia napisał:
    Kazde gniazdo USB musi miec swoje zasilanie.

Tak też myślałem, ale przedmówca zasiał we mnie ziarno wątpliwości...

slawny7 napisał:
    Jak wspomniałem wyżej całe menu dotyczące usb jest napisane taką jakby zamgloną czcionką - coś na kształt nieaktywnego przycisku w windows.

anmedia napisał:
    Zrob test. Sprawdz wersje oprogramowania w TV. Pobierz najnowsza wersje ze strony i wgraj na pendrive. Wczesniej sformatuj pendrive. Wloz do TV i zaktualizuj oprogramowanie. Wtedy bedziesz wiedzial czy dziala.

Zrobię i uspokoję swoje sumienie

0
  • #14 11 Cze 2013 11:38
    anmedia
    Poziom 39  

slawny7 napisał:
    Niby wszystko układa się w logiczną całość, ale po co w takim razie w menu jest takie coś jak media player i po uruchomieniu wyszukuje urządzenia usb...

Moze byc uszkodzone gniazdo, moze byc ten sam chassis, ale pewne funkcje sa zablokowane. Wiele nowych TV opiera swoje funkcje na oprogramowaniu. Kiedys natrafilem na strone gdzie byl soft do telewizorow na tyle zmodyfikowany, ze pozwalal na odblokowywanie wielu funkcji ktore byly dostepne wylacznie w modelach z najwyzszej serii. To jako ciekawostka.

slawny7 napisał:

Sprawdz napiecie na gniezdzie (tv wlaczony) +5V.

0
  • #15 12 Cze 2013 08:12
    slawny7
    Poziom 18  

slawny7 napisał:

anmedia napisał:
    Moze byc uszkodzone gniazdo, moze byc ten sam chassis, ale pewne funkcje sa zablokowane. Wiele nowych TV opiera swoje funkcje na oprogramowaniu. Kiedys natrafilem na strone gdzie byl soft do telewizorow na tyle zmodyfikowany, ze pozwalal na odblokowywanie wielu funkcji ktore byly dostepne wylacznie w modelach z najwyzszej serii. To jako ciekawostka.

Sie niestety nie da wgrać nowego softu, bowiem napęd usb nie jest wykrywany...

slawny7 napisał:

anmedia napisał:
    Sprawdz napiecie na gniezdzie (tv wlaczony) +5V.

Niestety napięcia jest brak...
    Rozumiem, że pozostaje pogodzić się z tym faktem lub przejść z TV do serwisu...
    Założyłem temat, bo myślałem że odezwie się użytkownik identycznego odbiornika i rozwieje wszelkie moje wątpliwości...

0
  • #16 12 Cze 2013 11:03
    anmedia
    Poziom 39  

slawny7 napisał:

Niestety napięcia jest brak...
    Rozumiem, że pozostaje pogodzić się z tym faktem lub przejść z TV do serwisu...

Tak, to uszkodzenie. Mozesz zrobic jeszcze jedna probe. Ryzyko bierzesz wylacznie na siebie. Jesli masz jakies gniazdo USB (ze starego komputera, z uszkodzonego penadrive itp) lub poprostu mozesz rozebrac naped aby podpiac zewnetrzne napiecie +5V (zakres bezpiecznych napiec 4,90-5,15V). W zadnym wypadku nie wprowadzaj napiecia z zewnatrz do TV (tylko tak jak na rysunku ponizej). I mozesz podlaczyc do TV. Dzieki temu zobaczysz czy tylko uszkodzone jest napiecie sterujace wewnatrz TV czy caly modul odpowiedzialny za USB.

Mozesz sprobowac bezpieczniejsza metode, zewnetrzny naped HDD z wlasnym zailaniem, niezaleznym od USB w urzadzeniu. Wyjdzie na to samo co powyzej.

Jezeli okaze sie ze zadziala, to mozna zrobic na stale taka przystawke do TV.

0