Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Arosa SDI nie odpala bez dodania gazu

tomekz53 10 Jun 2013 11:50 2973 3
 • #1
  tomekz53
  Level 2  
  Witam.Posiadam Seata Arosa 1.7 sdi (1999) z przebiegiem blisko 200 tys. Autko zachowywało się dotąd wzorowo. Wczoraj spotkała mnie niespodzianka.Podjechałem na parking (silnik pracował bez zarzutu w czasie jazdy). Zostawiłem auto na 3 godz. Po powrocie próbuję odpalić silnik z wciśniętym sprzęgłem i bez dodawania gazu. Rozrusznik kręcił jak wściekły, a silnik nawet "nie zagadał". Wiele prób i nic. Pomyślałem, że wskaźnik paliwa się zawiesił i może wyjeździłem całe paliwo. Taksówkarz dowiózł mi 10l. oleju napędowego. Dolałem i próbuję odpalić, ale znów bezskutecznie. Taksiarz doradził mi abym wcisnął pedał gazu i jeszcze raz zakręcił. O dziwo silnik zaskoczył po 2 - 3 obrotach. Dojechałem do domu, wyłączyłem zapłon i ponownie odpaliłem by sprawdzić czy uda się bez gazu , jak to zawsze robiłem. Zagadał bez problemu. Pomyślałem, że to koniec zmartwień, ale następnego ranka problem powrócił, tyle że wiedziałem co mu pomoże. Spróbowałem znów z wciśnięciem gazu i odpaliłem jak poprzedniego dnia. Chyba to nie jest prawidłowy sposób odpalania diesla? Mam wrażenie jakby paliwo miało utrudniony dostęp do przewodów paliwowych. Czy to może pompa paliwa "siada"? Układ paliwowy się zapowietrza? Bardzo proszę o rzeczowa odpowiedź.
 • #2
  Sołtys_Elbląga
  Level 31  
  A to jaśnie Panu korona z głowy spadnie jak sprawdzi czy problem jest z układem paliwowym? Ktoś ma jechać do Ciebie i sprawdzić czy czego oczekujesz?
  Gdyby pompa siadała to nie odpaliłbyś.

  Moderated By zeimp:


  Stosuj się do Regulaminu , a w szczególności:
  3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

 • #3
  tomekz53
  Level 2  
  Dziękuję koledze zarozumiałemu za wyczerpującą odpowiedź. Nie szkoda było Ci czasu i wysiłku na wypisywanie takich użytecznych rad? Masz kolego jakąś szczególna przyjemność wysiadywać przed monitorem i wyławiać na forum pytania, przy których znajdziesz okazję do takich popisów?
 • #4
  Sołtys_Elbląga
  Level 31  
  tomekz53 forum jest od tego by pomagać a nie zgadywać jedną z tysiąca przyczyn. Napisałem ci już co wykluczyć możesz.

  Szanowny moderatorze zeimp, niestety ale nie jestem jedyny a nie widać działań Twoich do innych użytkowników. Osobiście przepraszam. Następnym razem zejdę do piwnicy po kule i karty aby moc z niebios odpowiedziała mi trafnie w usterki użytkowników.