Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel - Mieszanie oleju mineralnego z półsyntetykiem

boossz 10 Cze 2013 12:39 13623 5
  • #1 10 Cze 2013 12:39
    boossz
    Poziom 8  

Witam, mam Opla G 1.7td ,i zauważyłem ok miesiąca temu że oleju trochę więcej ubywa niż zwykle ,jak się okazało kapie(i to dość sporo) spod miski olejowej i miski tej olejowej tej co znajduje się wyżej od strony pompy wody-lewa storna- (nie wiem czy też nazywa się miską?). Dzisiaj spróbuje je dokręcić jak nie pomoże to do wymiany uszczelek.

Mam pytanie ,bo silnik jest zalany półsyntetykiem 10W40 (jest go bardzo mało) i czy mogę teraz dolać mineralnego 15W40 ? Nic się nie stanie?

Bo jakby uszczelki były do wymiany to olej i tak będzie do wymiany ,bo chcę mineralny-zmniejszyć pobór oleju.

Proszę o szybką odpowiedź
    Pozdr Tomek

1 5
  • #2 10 Cze 2013 12:48
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Olej się wymienia, nie miesza. Dolej to co masz w silniku (ten sam) i nie zadawaj głupich pytań. Wymień te uszczelki od razu zamiast czekać na nie wiadomo co.

0
  • #3 10 Cze 2013 18:49
    krocze
    Poziom 25  

boossz napisał:
    czy mogę teraz dolać mineralnego 15W40 ? Nic się nie stanie?

Możesz bezproblemowo dolać oleju mineralnego do półsyntetycznego, oba oleje mają tą samą bazę. Nie ma żadnych chemicznych badań, które wskazałyby jakiekolwiek przeciwwskazania do mieszania oleju. To zwykły mit sprzed kilkudziesięciu lat.

Do wymiany uszczelek możesz zastosować odpowiedni sylikon oferowany np. przez K2.

0
  • #4 11 Cze 2013 07:19
    marecki_vitor
    Poziom 10  

żadnych silikonów . Po to jest uszczelka zeby nie silikonować . niektóre auta jak np z koncerny PSA mają zamiast uszczelki taki uszczelniacz specjalny . Jeśli chodzi o mieszalność to lej spokojnie

1
  • #5 11 Cze 2013 10:53
    boossz
    Poziom 8  

Dzięki za szybką odpowiedź ;D

Pozdr

0
  • #6 11 Cze 2013 13:22
    krocze
    Poziom 25  

marecki_vitor napisał:
    żadnych silikonów . Po to jest uszczelka zeby nie silikonować .

I vice versa. Silikon spokojnie zastępuje uszczelki w moim Citroenie i Jeepie od kilku lat.

1