Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Drukarka laserowa mono - nowa co wybrać?

xsamer 10 Cze 2013 14:58 3141 8
  • #1 10 Cze 2013 14:58
    xsamer
    Poziom 2  

Witam,

Potrzebuję porady jaką drukarkę wybrać do małej firmy i użytku prywatnego zarazem. Chciałbym żeby drukarka była ekonomiczna w utrzymaniu planuję wydruki do max 2tyś stron miesięcznie gdyby miała xero i możliwość druku a3 to w ogóle byłby wypas. Chciałbym żeby drukarka mieściła się w cenie do 800 zł lub max 1000 ale im tańsza tym lepsza :) nie mam nic na oku jeszcze się nie rozglądałem więc opieram się na waszej wiedzy fachowej

0 8
  • #2 10 Cze 2013 18:10
    thorgee
    Poziom 20  

Proponuję z nowych drukarek:
    HP LJ P1102, tanie w zakupie, popularne i tanie zamienniki
    jeśli chodzi o urządzenie wielofunkcyjne to poszukaj coś co ma taki sam toner jak ta p1102

Z używanych typowych kserokopiarek, to niestety ale budżet za niski, dopiero powyżej 1.000 zl zaczynają się sensowne maszyny.

Jeśli będziesz Kolego drukował do 2 tys/mies to możesz pokusić się o zakup używanego wielofunkcyjnego marki HP LJ np. M2727 są tam dwie wielkości tonerów na ok 2,5 tys i na 6 tys stron, zamienniki są dość tanie.

0
  • #3 14 Cze 2013 08:10
    xsamer
    Poziom 2  

Tak jak napisałeś tak zrobiłem i na tym samym tonerze pracuje urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet Pro M1217NFW może ktoś wie czy warto zastanawiać się nad tą drukarką czy poszukać innego producenta w tej cenie bo nie ukrywam że cena bardzo dobra jak na funkcje moim zdaniem

0
  • #4 15 Cze 2013 09:33
    thorgee
    Poziom 20  

Pewnie jeszcze kilka innych urządzeń innych producentów znajdzie się w atrakcyjnej cenie, ponieważ co jakiś czas są organizowane akcje promocyjne.
    Natomiast kupisz raz a tonery na przestrzeni np. 5-7 lat wymienisz parędziesiąt razy, więc tu jest klucz zagadki.
    Poleciłem tego HP, ponieważ jest właśnie popularny i dość łatwo można kupić tanie i dobre zamienniki do niego.
    Być może inni użytkownicy poleciliby także coś z Samsunga, ale osobiście jestem sceptyczny w stosunku do jego drukarek, ponieważ trudniej zakupić do niego dobre wkłady alternatywne.

Pomogłem?

0
  • #5 17 Cze 2013 14:38
    Kovalinski
    Poziom 15  

A ja bym Ci polecił Samsungi z serii ML . Im starsze tym lepiej.(nie mają zabezpieczeń - a i z nowymi chłopaki sobie poradzili) Tak ogólnie to ML- 2010 albo 3050. Zależy czego oczekujesz. A jeżeli wielofunkcyjne to dokup skaner osobno. Jak coś jest do wszystkiego , to przeważnie do d..y też. Jak się skaner zepsuje to sobie nie podrukujesz :( bo urządzenie wykryje usterkę i lipa.

0
  • #6 17 Cze 2013 23:48
    xsamer
    Poziom 2  

a z tym że jak do wszystkiego to do niczego to może i racja, czyli jeśli sama drukarka to teraz jeszcze mi podpowiedzcie jaka drukarka kolorowa była by stosunkowo tania bo mój przedział cenowy jest jeszcze w połowie niewykorzystany ;) a może a3 do mono?

0
  • #7 25 Cze 2013 12:54
    xsamer
    Poziom 2  

Oglądałem tą drukarkę i muszę przyznać że wizualnie mi się podoba funkcje spełniają moje oczekiwania ale toner oryginalny kosztuje 100zł mniej niż drukarka więc się zastanawiam gdzie tu ekonomia? Może mi ktoś coś podpowiedzieć bo drukarki innych producentów przy tej cenie tonery mają o połowę tańsze ...i to oryginalne. A jakaś opinia na temat brothera hl-2130 czy samsunga ml-1675 ?

0
  • #8 29 Cze 2013 10:30
    polar111
    Poziom 2  

Uważam, że warto sie zastanowić nad HP M2727nfs. Pojemne tonery, łatwo dostępne części serwisowe oraz dużo zamienników.

0
  • #9 09 Sie 2013 09:33
    Kovalinski
    Poziom 15  

W ML- ach toner kupujesz w butelkach i sam sobie dosypujesz i wtedy toner nie kosztuje sto pare tylko naście zł. Taka to różnica. A jak będziesz dbał o drukarkę to i służyć Ci będzie naście lat. W HP 2727 padają formattery jak muchy. Nowy org. koszt kilkaset zł. Naprawiane są ale niepewne. Weź Samsunga ML.

0