Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 anteny siatkowe instalacja na 10tv

Marcin1989 10 Cze 2013 16:21 825 3
  • #1 10 Cze 2013 16:21
    Marcin1989
    Poziom 17  

Witam

Mam wykonaną instalację jak na rysunku, moje pytanie brzmi czy podłączając wszystkie tv pod jedną siatkę da ona sobie radę, czy wynikną z tego jakieś problemy z jakością sygnału? Co w razie czego dokupić aby nie spadła jakość sygnału w przypadku odbioru z jednej anteny? Czy ewentualnie 2 siatki jedna nad drugą mogą się w jakiś sposób zakłócać? Odbiór jest aktualnie ok, ale chciałbym pozbyć się drugiej siatki, lekko poprawić instalację ( wywalić ze 2 rozgałęźniki/ zastępując je jednym) jeżeli da się wszystko pod jedną antenę podłączyć. Do nadajnika jest ok 30km. Aktualnie nie planuję wymiany siatki na antenę kierunkową skoro wszystko działa ok. Wzmacniacza nie ma w tej instalacji.

2 anteny siatkowe instalacja na 10tv

Poprawione.

• #2 10 Cze 2013 18:16
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę przeczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9767614#9767614
    I poprawić link/ załączniki!

• #3 10 Cze 2013 18:43
    LeDy
    Poziom 43  

MaRcIn1989 napisał:
    Odbiór jest aktualnie ok, ale chciałbym pozbyć się drugiej siatki, lekko poprawić instalację ( wywalić ze 2 rozgałęźniki/ zastępując je jednym) jeżeli da się wszystko pod jedną antenę podłączyć. Do nadajnika jest ok 30km. Aktualnie nie planuję wymiany siatki na antenę kierunkową skoro wszystko działa ok. Wzmacniacza nie ma w tej instalacji.
    Po kiego ci dwie? Zysk siatki jest podobny do babaYagów. Sprawdź jak będzie działać. Ewentualnie jakiś rozgałęźniuk aktywny. Jak kierunki przeciwne to siatka bez siatki.

• #4 10 Cze 2013 18:49
    Marcin1989
    Poziom 17  

Druga była od drugiego domu. Dawno to było robione w każdym razie. Teraz wpadłem na pomysł żeby jedną wywalić ( zostawię tą w lepszyn stanie bo swoje lata ma) skoro ruszyłoby na jednej. Spróbuję jak pogoda się uspokoi. Czyli mówisz, że powino wszystko śmigać na jednej bez zbędnych problemów?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME