Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Honda GCV 160 - Krzywy nóż, wał, nienaturalny wygląd po uderzeniu?

Łukasz_1995 10 Cze 2013 18:02 4860 4
 • #1 10 Cze 2013 18:02
  Łukasz_1995
  Poziom 15  

  Witam.

  Jakiś rok temu kupiłem kosiarkę Craftsman 255540 z silnikiem Honda GCV 160.
  Kosiarka dobrze się sprawuje - ogólnie jestem zadowolony, spełniła moje oczekiwania. O sprzęt jak to mam w zwyczaju dbam.

  Jednak w sobotę pewna rzecz wzbudziła moją wątpliwość mianowicie coś mnie podkusiło abym podjechał pod drzewo, gdzie normalnie nie koszę tą kosiarką i usłyszałem lekki brzdęk/uderzenie, przestraszyłem się i od razu zatrzymałem kosiarkę - z trawy wystawał korzeń - jednak po dokładnym obejrzeniu nie widziałem na nim śladów, abym w jakiś sposób go zahaczył. Obejrzałem to miejsce kilka razy i nic nie zauważyłem, więc pomyślałem, że to szyszka - kilka metrów dalej, gdzie tern jest idealnie równy zdarzyło mi się zebrać kilka szyszek i dźwięk był podobny.

  Jednak gdy po koszeniu zobaczyłem dokładnie nóż coś mi się za bardzo jego kształt nie podobał, w związku z tym odkręciłem, aby go obejrzeć.
  Zawiesiłem na gwoździu i śrubokręcie (kilka razy), aby sprawdzić wyważenia (wiem, że sposób może precyzyjnością nie grzeszy, ale zawsze) i nóż stoi poziomo - nie przechyla się w żadną stronę.
  Później pomierzyłem nienaturalne odgięcia i odległości się mniej więcej takie same. Na koniec odpaliłem kosiarkę, aby zobaczyć czy się dziwnie nie zachowuje, falowanie, nierówna praca - jednak nic takiego nie zauważyłem.

  Do dzisiaj nie daje mi to spokoju, więc sprowadzam się z prośbą o pomoc do Was.
  Przed chwilą wszystko jeszcze raz rozkręciłem i co najważniejsze sprawdzałem wał - bo jak nóż mógł dostać, aby nie ucierpiał wał? Nóż się odkształcił, a wał idealny?
  Sprawdzałem wał odkręcając nóż i ciągnąc za sznurek, przy odpiętej świecy. Stwierdziłem, że nie jest odkształcony i chodzi idealnie. Na pewno bicie 1[mm] bym zauważył, bo to dużo, a nic takiego nie zauważyłem. Na 90% jestem pewien, bo błąd pomiaru zawsze jakiś może być.
  Poskładałem wszystko i odpaliłem kosiarkę - chodzi równo, nie zrywa jej na boki, silnik działa jak zawsze - pali od pierwszego.

  Załączam jeszcze zdjęcia. Być może jestem przewrażliwiony, ale jestem zadowolony ze sprzętu i nie chciałbym go zniszczyć. Wolę wymienić nóż niż wał, silnik, czy całość...

  Kosiarka Honda GCV 160 - Krzywy nóż, wał, nienaturalny wygląd po uderzeniu? Kosiarka Honda GCV 160 - Krzywy nóż, wał, nienaturalny wygląd po uderzeniu? Kosiarka Honda GCV 160 - Krzywy nóż, wał, nienaturalny wygląd po uderzeniu?

  0 4
 • #2 10 Cze 2013 18:19
  psilos1
  Poziom 31  

  Łukasz_1995 napisał:
  Poskładałem wszystko i odpaliłem kosiarkę - chodzi równo, nie zrywa jej na boki, silnik działa jak zawsze - pali od pierwszego.

  Skoro działa to chyba nie ma się czym przejmować.
  Nóż nieznacznie zwichrowany ale nie powinno to wpłynąć na poprawną pracę kosiarki

  0
 • #3 10 Cze 2013 18:20
  Tommy82
  Poziom 39  

  Ale z czym masz problem?

  0
 • #4 10 Cze 2013 18:25
  Łukasz_1995
  Poziom 15  

  Z tym mam problem, że ten nóż jest krzywy jak na moje oko. Wcześniej mi się nie rzucało to w oczy. Chyba, że ta krzywizna ma taka być, bo tego nie jestem pewien.

  0
 • #5 10 Cze 2013 18:47
  2056710
  Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów