Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podtrzymanie zasilania solarów przez UPS.

10 Jun 2013 19:42 5490 7
  • Level 12  
    Witam, jak w temacie - noszę się z zamiarem kupna upsa (czysty sinus) + akumulator żelowy. Odpukać jeszcze problemów nie miałem ale wolę się zabezpieczyć.
    W czym rzecz, szukam czegoś w miarę cenowo przystępnego. Za 460zł na allegro znalazłem taki UPS+AKU 17ah.
    Code:
    http://allegro.pl/zasilacz-awaryjny-ups-400-pelny-sinus-akumulator-i3290491305.html

Tylko taki akumulator to wystarczy mi na 4h działania pompki obiegowej (wg specyfikacji).
    Tak więc szukam mocniejszego, ale mocniejszy= droższy :-)
    Też nie chcę przesadzić z poj. akumulatora.

Jakby ktoś mógł mi doradzić co wybrać - ewentualnie jeżeli wiecie o jakiejś letniej promocji na taki sprzęt to byłbym wdzięczny
  • Level 28  
    Ta, tylko, że to tylko teoria. Tak czysto teoretycznie i czysto marketingowo 17x12=204Wh, a sprawność przetwornicy, właściwości akumulatorów? Raczej na pewno nie będzie to 200Wh. Pomyśl nad jakimś APC 1500-2000VA.
  • Level 28  
    Proszę nie traktować tej podpowiedzi bardzo poważnie, a moderator może wydzielić wątek. Ale widziałem takie miniaturowe urządzenie w TV do oświetlenia namiotu itp. Podnosi się ciężarek do góry, a ten opadając zasila diody Led.
    Nazwałem to jako "Mechaniczny UPS", budujemy w domu kanał pionowy w którym zawieszamy ciężar na rozwijanej linie z bębna /może być nawet tona / do którego jest podłączona mała prądnica. Gdy jest zasilanie prądnica pracuje jako silnik i wciąga ciężar na górę, gdy brak prądu działa jako prądnica. Obliczenia pozostawiam studentom.
  • Level 12  
    a można troszkę prościej/jaśniej

czym takie coś:

Code:
    http://allegro.pl/apc-smart-sua-1500-i-usb-aku-sinus-gw-fv-i3306560424.html

się różni o tej przetwornicy z pierwszego linka.

Z tego co wyczytałem, ten APC ma aku 2x7Ah. Dłużej na takim czymś pompka nie pójdzie, no chyba, że źle myślę
  • Level 28  
    otek84 wrote:
    Z tego co wyczytałem, ten APC ma aku 2x7Ah

2x17Ah , a nie 2x7Ah, a to jest dwa razy tyle ile miałeś w tamtym przykładzie. Nie upieram się przy APC. Podaję Ci tylko przykłady. Musisz sobie odpowiedzieć na pyt ile ma Ci wytrzymać awaryjne podtrzymanie, bo z mocą to sobie poradzi prawie każdy UPS.
  • User removed account  
  • Level 28  
    jaszto wrote:
    TOMJED zaczął dobrze,ale poszedł w kierunku nieskończoności.

Możesz to rozwinąć, ale może na prv, żeby nie zaśmiecać wątku...
    otek84 wrote:
    szukam czegoś w miarę cenowo przystępnego

A ma to być:

otek84 wrote:
    UPS do solarów

A te są generalnie na dachu (raczej, bo w sumie kol otek84 nie opisał). Czy kol jaszto
    doczytał pierwszy post? Mowa tu o solarach, fakt, że nie wiemy ilu, ale raczej nie o takich o mocy 20kW. Po za tym kol podał konkretne zapotrzebowanie na moc, a nie pytał o najlepsze rozwiązanie.
    Dodatkowo nie wiemy jaka jest różnica poziomów między solarami, a zbiornikiem, jakie są rurki w instalacji, a kol doradzają wymianę pompy. Ok zgodzę się, że zastosowanie ekononicznych pomp jest jak najbardziej wskazane, ale kol otek84 myśli nad "nisko budżetowym" rozwiązaniem.