Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zewnętrzna karta dźwiękowa i NC+ podłączenie optyczne

In-vert-this 10 Cze 2013 21:05 2400 11
  • #1 10 Cze 2013 21:05
    In-vert-this
    Poziom 7  

Witam, chciałem połączyć zewnętrzną kartę dźwiękową 4World usb 7.1 CH 3D. Z dekoderem NC+ przez optyczne wyjście w dekoderze i wejście na karcie, nic mi z tego nie wyszło i nie bardzo wiem dlaczego. Do karty podpięte są głośniki 5.1. Komputer który obsługuje kartę jest włączony, ale dźwięku nie ma. Czy stoi to po stronie komputera, czy poprostu taki wyczyn nie miał prawa bytu i to nie mogło zadziałać. Czy gdzieś jeszcze popełniam błąd...

0 11
  • #3 10 Cze 2013 21:51
    In-vert-this
    Poziom 7  

Zewnętrzna karta dźwiękowa i NC+ podłączenie optyczne
    Dałem najpierw pojedyńczo, potem wszystkie na raz, dalej głucha cisza.
    Sprawdzałem z mikrofonem który jest właściwy wszystko było ok, czyli z tego wniosek, że odczyt sygnału musi być zaburzony w jakiś sposób.

Ustaliłem, że sygnał albo nie dociera do odbiornika, albo nie jest odczytywany. Czy możliwym jest, że moja okrągła wtyczka nie pasuje do tej o odrobinę innym kształcie? kabel: firma-hama, nazwa-kabel optyczny. Na odwrocie jest, że niby technologia easy plugin i gniazdo zbliżone wyglądem do tego do którego to wpinam.

0
  • Pomocny post
    #4 11 Cze 2013 14:59
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

Brakuje konfiguracji miksera - wybierz właściwe wejście - niestety ale nie są to uniwersalne sprawy i mogą ulegać zmianie nawet z drivera na driver - musisz poeksperymentować - fizycznie nie ma żadnych przeciwwskazań żebyś mógł nagrywać z wejścia optycznego S/PDIF - może spróbuj właśnie np Audacity wybrać źródło S/PDIF i nagrać dźwięk z wejścia optycznego.

0
  • #5 11 Cze 2013 17:22
    In-vert-this
    Poziom 7  

Sprawa stała się chyba techniczna bo powstają szumy (maksymalnie głośne). Zakładam, że jest to problem odczytu w karcie dźwiękowej. Zewnętrzna karta dźwiękowa i NC+ podłączenie optyczne

Albo odczyt jest zakłócony lub może przewód jest uszkodzony. Dalej nie mam pojęcia co to... Okazało się że w ekranie też mam optyczne wyjście i kiedy tworzę połączenie telewizor-->karta, szum milknie.

Dodano po 30 [minuty]:

W sumie to nie wiem, ale nagle zaczęło działać jak odłączyłem dekoder od prądu i podłączyłem inny zadziałał!!! Potem znów swój i też już działa... Nie wiem co się zmieniło, ale działa. Nic w komputerze nie przestawiałem.

0
  • #7 13 Cze 2013 02:13
    Samsung_L4
    Poziom 23  

Witam,

Sprawdz czy NA PEWNO ustawiles w dekoderze, zeby dzwiek lecial po optyku a nie np HDMI czy analogu.

W jakim formacie wysylasz sygnal z dekodera NC+? Idealnie bylo by gdyby udalo sie ustawic PCM/DD. Zobacz czy format sygnalu wysylanego z dekodera jest zgodny z Twoja dzwiekowka (moze masz przez przypadek wlaczone DTS:HD lub cos takiego)

0
  • #8 13 Cze 2013 12:55
    In-vert-this
    Poziom 7  

Rozgryzłem już problem, mianowicie dekoder na poszczególnych programach wysyłał sygnał dźwiękowy 5.1, a o dziwo karta takowego nie odbiera (przez gniazdo optyczne) Kiedy przełączyłem by na każdym programie szedł 2.0 wszystko działa idealnie.

0
  • #9 14 Cze 2013 18:22
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

Karta będzie odbierać taki sygnał - musisz jedynie wstawić miedzy źródło a wyjście dekoder i zapewnić tzw bit exact/bit perfect strumień danych - dekoder może być np ffdshow albo np AC3Filter - dlatego podałem ci link do programu valdec żebyś sprawdził co zawiera zgrany strumień.

0
  • #10 21 Sie 2013 20:48
    edasmax
    Poziom 8  

jakiś czas temu szukałem informacji na temat zgrania dźwięku AC3 do komputera i udało mi się ustalić, że nie da się tego zrobić. Powodem jest sprzętowa blokada wymuszona przez studia filmowe na producentach kart dźwiękowych a mająca uniemożliwić zgrywanie/przechwytywanie ścieżek dźwiękowych AC3 i DTS ;-(

0
  • #11 03 Wrz 2013 23:49
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

edasmax napisał:
    jakiś czas temu szukałem informacji na temat zgrania dźwięku AC3 do komputera i udało mi się ustalić, że nie da się tego zrobić. Powodem jest sprzętowa blokada wymuszona przez studia filmowe na producentach kart dźwiękowych a mająca uniemożliwić zgrywanie/przechwytywanie ścieżek dźwiękowych AC3 i DTS ;-(

To nie jest prawda. Jesli karta zapewnia mozliwosc capture wejscia cyfrowego z dokladnoscia do pojedycznego bitu bedzie wspierac DTS czy AC3.

0
  • #12 05 Wrz 2013 10:17
    edasmax
    Poziom 8  

W takim razie, czy mogę prosić o podanie przykładów takich kart, które są powszechnie dostępne i w przystępnej cenie ???

0
  Szukaj w 5mln produktów