Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OC - Współwłaściciel pojazdu, a zniżki OC.

dawidedziu 10 Cze 2013 21:15 10512 17
  • #1 10 Cze 2013 21:15
    dawidedziu
    Poziom 26  

Witam serdecznie.

Nurtuje mnie pewna rzecz. Otóż, w chwili obecnej mam skończone 21 lat. Od września 2012 posiadam prawo jazdy kat. B i w przyszłym roku planuję kupić sobie używane auto(takie kilkunastoletnie). Od stycznia 2009 jestem współwłaścicielem skutera <50ccm. Mama jest współwłaścicielem(ma pełne zniżki). Czy orientuje się ktoś jakie zniżki OC po 4 latach już posiadam? OC na skutera jest w HDI Asekuracja.

Pozdrawiam!

1 17
  • #2 10 Cze 2013 21:58
    krocze
    Poziom 25  

Zniżka u Ciebie przy następnym okresie OC to 40%, ale większość, o ile nie wszyscy ubezpieczyciele, akceptują te zniżki (przy zakupie auta wyłącznie na siebie) dopiero po przekroczeniu 24-go do 30-go roku życia. Czyli, innymi słowy - sumują ci zniżkę, ale uznają dopiero po spełnieniu wcześniejszego kryterium wiekowego. Upewnij się najlepiej samemu, ponieważ każdy ubezpieczyciel ma swoje zasady przyznawania zwyżek i zniżek w stosunku do wieku kierowcy.

0
  • #3 10 Cze 2013 22:44
    matieus
    Poziom 10  

Za młodego [do 25go roku życia] jest 200% zwyżki, dlatego nawet ze współwłaścicielem zapłacisz dużo. Dopiero po 27 roku życia wliczają zniżki młodemu. Najlepiej jak będziesz kupował to jedź z kimś kto ma zniżki i nie dopisuj siebie jako współwłaściciela[liczą się dane na umowie kupna]

0
  • #4 10 Cze 2013 23:03
    dawidedziu
    Poziom 26  

Do kolegi @krocze:
    Będę się upewniał, jak już uzbieram pieniądze na auto ;)
    Do kolegi @matieus'a:
    Rozumiem, że ja miałbym być właścicielem, a np moja mama lub też tata współwłaścicielem, tak? Czy nie? Nie rozumiem tego do końca...

0
  • #5 10 Cze 2013 23:14
    krocze
    Poziom 25  

matieus napisał:
    Za młodego [do 25go roku życia] jest 200% zwyżki, dlatego nawet ze współwłaścicielem zapłacisz dużo. Dopiero po 27 roku życia wliczają zniżki młodemu.

To co podałeś nie jest regułą. Zależy to wyłącznie od ubezpieczyciela, ponieważ nie reguluje tego ustawa, tylko widzi mi się ubezpieczycieli.

0
  • #6 11 Cze 2013 11:33
    matieus
    Poziom 10  

Nie wpisuj siebie wcale bo przy Twoim roczniku na bank wyskoczą z jakąś astronomiczną składką.

0
  • #7 12 Cze 2013 15:14
    slawomk
    Poziom 9  

Mój syn jako 19-to latek kupił samochód (koszt 4 tys. zł) oczywiście składka OC wyniosłaby jakąś kosmiczną kwotę ale wpisując mnie jako współwłaściciela korzysta z mojej 60-cio procentowej zniżki i składka OC wyniosła 365,-zł.
    Takim sposobem płaci mniej i jednocześnie już "pracuje" na swoje zniżki. Gdyby nie był wpisany do dowodu rej. mimo, iż jeździ autem nie liczył by mu się staż do ubezpieczenia. Muszę mieć tylko nadzieję, że nie spowoduje żadnej szkody bo "polecą" również po moich zniżkach.

0
  • #8 12 Cze 2013 15:37
    krocze
    Poziom 25  

Bardzo dobrze zrobiłeś kolego Sławku, że podzieliłeś się tą informacją, ponieważ do niektórych ludzi nie dociera nic. Przecież pytający utraciłby nawet wcześniej liczone zniżki w przyszłości, gdyby nie miał ciągłości polisy OC. Ale taki matieus wie lepiej.

0
  • #9 12 Cze 2013 16:58
    matieus
    Poziom 10  

po 30 roku życia dostanie z miejsca zniżki. Młodemu nie warto się bawić we współwłaściciela. Najważniejszy jest wiek. Za jakie auto wyszła składka 365pln?

Moderowany przez robokop:

Koszmarne bzdury. Ostrzeżenie za wprowadzanie w błąd innych użytkowników.

0
  • #10 12 Cze 2013 17:45
    zed71
    Poziom 22  

matieus napisał:
    po 30 roku życia dostanie z miejsca zniżki. Młodemu nie warto się bawić we współwłaściciela.

Kolego- żeby mieć zniżki to trzeba na te zniżki "zapracować". nawet jezeli do ubezpieczyciela przyjdzie 70-latek to i tak nie bedzie miał automatycznej zniżki tylko dlatego że ma już podeszły wiek. bedzie zaczynał od "zera" czyli od składki podstawowej. kazdy ubezpieczyciel ma swoje zwyżki i zniżki i dlatego je stosuje. najczesciej zwyżki mają osoby do xx lat (21 lub 24) i osoby które powodują dużo (wystarczy czasami jedna) szkód - sięgają np 160% stawki podstawowej. żniżki zaś są np; 10% za rok (ale to zależy od ubezpieczyciela- bo różnie stosują) do max 70% (najczęsciej 60% po min 6 latach). w opisywanym przypadku najtaniej bedzie zakupić samochód na współwłasność z kimś kto ma "dużo" zniżek (najlepiej kogoś z małej mejscowości) i zbierać zniżki- co prawda stawka bedzie wyższa niż przy zakupie na osobę z dużymi znizkami ale niższa niż zakup na "młodego" właściciela (bez zniżek lub z niewielkimi). zaś aby "zbierać zniżki" trzeba być wpisany w dowód rejestracyjny. kierowca i posiadacz pojazdu to mogą być dwie różne osoby.

0
  • #11 12 Cze 2013 18:39
    krocze
    Poziom 25  

matieus napisał:
    po 30 roku życia dostanie z miejsca zniżki.

Przestań już pisać głupoty, bo masz marne pojęcie w temacie.

0
  • #12 12 Cze 2013 19:01
    dawidedziu
    Poziom 26  

No i trochę już jaśniej się zrobiło w tym temacie. Dziękuję za odpowiedzi - nawet te mniej prawdziwe ;)

0
  • #13 12 Cze 2013 19:31
    matieus
    Poziom 10  

może źle to ująłem. Chodziło mi o to, że bardziej opłaca się zarejestrować auto na siebie 30latkowi bez zniżki niż 21latkowi z 60% zniżki uzyskanymi dzięki współwłaścicielowi. Wejdź na AXA Direct kalkulator sam sprawdź.

W pierwszym przypadku dla opla astry 1.6 16v 2000r trzydziestolatek dostaje Bonus od AXA DIRECT 14% i 20% zniżki za zakup przez Internet - do zapłaty 576zł

Za to samo auto 21latek z prawem jazdy od września 2012 wraz ze współwłaścicielem posiadającym 60% zniżek opłata wynosi 1208zł / rok.

Większość ubezpieczalni dorzuca zniżki-bonusy dla świeżaków żeby tylko złapać klienta.

1
  • #14 12 Cze 2013 20:00
    krocze
    Poziom 25  

matieus napisał:
    W pierwszym przypadku dla opla astry 1.6 16v 2000r trzydziestolatek dostaje Bonus od AXA DIRECT 14% i 20% zniżki za zakup przez Internet - do zapłaty 576zł

Skoro podajesz przykład, to powiem, że w Hestii dla 25- latka, który kontynuował polisę nieprzerwanie od uzyskania prawa jazdy i auta o silniku 2.0 opłata wyniesie 565pln (już w wieku 25-ciu lat!), więc nie ma po co czekać do 30-go roku życia i jeździć na czyichś składkach, skoro można prowadzić auto na pełnych zniżkach już w wieku 25 lat. Teraz sumują się zniżki ze skutera, za 3-4 lata będzie miał pełne zniżki honorowane w kilku firmach.

0
  • #15 12 Cze 2013 20:09
    matieus
    Poziom 10  

tyle, że zanim skończy te 25 to przez 4 lata będą z niego grubo zdzierać. Dobra. Wystarczy tej dyskusji. Jak ktoś lubi oddawać kasę za free to już jego sprawa.

0
  • #16 12 Cze 2013 20:16
    krocze
    Poziom 25  

Przestań pisać głupoty! Jeżeli kupi auto z rodzicem posiadającym pełne zniżki i zgłosi się do OC jako współwłaściciel, wówczas wysokość OC wyniesie 575pln w Hestii. Więc po co chrzanisz coś o zrzynaniu kasy. Opłata niemal taka sama, a zniżki będą się dalej sumować. Rozumiesz w końcu, że nie warto robić zamieszania. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, a jest ich dużo i nie wszystkie zrzynają.

0
  • #17 12 Cze 2013 20:51
    matieus
    Poziom 10  

Jeśli rodzic sam zarejestruje auto zapłaci 250zł mniej. Razy cztery lata = 1000zł

0