Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanyo PLC-XE31 - Sanyo PLC-XE31 Pilot nie odpowiada code2.

kamil13001 10 Cze 2013 21:49 9192 20
  • #1 10 Cze 2013 21:49
    kamil13001
    Poziom 2  

Witam

Przeglądając opcje rzeczonego Sanyo PLC-XE31 natknąłem się na opcje zmiany code1/code2 zmieniając ją straciłem kontrole nad projektorem i pilot przestał odpowiadać. Co powinienem zrobić mają do dyspozycji nie oryginalny pilot ?

Z góry dziękuję za pomoc.

0 20
  • Sklep HeluKabel
  • #2 12 Cze 2013 20:35
    kamil13001
    Poziom 2  

Witam

Poszukiwany oryginalny pilot Sanyo PLC-xe31. Jeśli ktoś posiada takowy pilot proszę o kontakt.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 10 Lip 2013 05:42
    kalinek78
    Poziom 9  

Odświeżam temat, gdyż znalazłem się w identycznej sytuacji :/

Nie posiadam oryginalnego pilota, tylko zaminnik MP8011. Dystrybutor odpowiedział na wiadomość, że pilot ten ma wszystkie funkcje takie jak oryginał. Niestety nie mogę przełączyć tego pilota na code 2 zgodnie z instrukcją (MENU + IMAGE minimum 10 sekund).

Próbowałem też skorzystać z pilota uniwersalnego, niestety bez powodzenia.

Próbowałem także znaleźć informacje, jak zresetować projektor do ustawień fabrycznych bez pilota, jednak również nic.

Brak mi już pomysłów...

0
  • #4 21 Lip 2013 04:25
    sodipolska
    Poziom 9  

Witam jak kolega wyżej posiadam pilot mp8011 brat zmienili ustawienia na code 2 jak przywrócić projektor do życia?

0
  • #5 21 Lip 2013 04:35
    kalinek78
    Poziom 9  

Ja sobie poradziłem wykorzystując service port i adapter rs232-usb

Jeżeli masz w kompie rs232 (lub adapter) i chcesz wykorzystać ten sposób, to usiądę i przygotuję poradnik ;)

0
  • #6 21 Lip 2013 04:49
    sodipolska
    Poziom 9  

Jakbyś mial to bylbym wdzięczny. A może wiesz czy te piloty da się jakoś przelaczyc na code2? Będę musial rozebrać znów projektor? A nie da się może przez port usb jakoś:))

0
  • #7 21 Lip 2013 19:27
    kamil13001
    Poziom 2  

Witam

Rozwiązałem problem. Kupiłem pilot na ebay. Kosztował mnie 19 funtów. Dziękuję z pomoc.

0
  • #8 29 Lip 2013 00:13
    kalinek78
    Poziom 9  

Na wstępie przepraszam, że tak długo...

Jeżeli dysponujesz odpowiednim przewodem Mini DIN 8pin - D-sub 9 pin, pomiń odpowiednie kroki; moje działania, nie mając takiego przewodu ani odpowiednich wtyczek do zrobienia:

Potrzebne
    - adapter usb - rs232 (ja wykorzystałem adapter USB/RS232 AK50)
    - program Terminte (terminal rs232 - http://www.compuphase.com/software_termite.htm )
    - 6 szpilek
    - kilka krótkich kabelków i nie za grubych
    - rurki termokurczliwe
    - zapalniczka

1. Na jeden koniec sześciu kabelków przylutowałem szpilki i osłonilem łebki rurkami termokurczliwymi tak na wszelki wypadek przy podłączaniu

2. Połączyłem kabelki odpowiednio ze sobą, a następnie po prostu równo obcięte końce wcisnąłem na piny w adapterze.
    Wszystko według schematu:
    (D-sub - rs232; mini din - projektor)

3. Podłączenie adaptera do komputera i instalacja sterowników.

4. Konfiguracja portu COM w manadżerze urządzeń:
    transmission speed: 19200

5. Pobranie i instalacja Termite (link powyżej)

6. Podłączenie szpilkami do projektora do service port (nr 2):

Opis pinów (podłączamy zamieniając ze sobą 1 i 6 !):

7. Podłączenie projektora do zasilania

8. Włączenie Termite, wybór w Settings portu COM zgodnie z instalacją oraz ustawienia takie jak w pkt. 4

9. Klikamy na przycisk z numerem portu w lewym górnym rogu, aby program się połączył; wpisujemy:
    C00
    jeśli projektor się włączy wszystko działa, jeśli w okienku pojawi się znak zapytania, to jest to domyślny komunikat zwrotny, że projektor nie zrozumiał intrukcji.
    W każdym razie, jeśli nie zadziała, spróbujmy raz jeszcze. Jeśli znów nic, rozłączamy się w programie i wracamy do pkt. 6 w celu sprawdzenia poprawności podłączenia; ewentualnie pkt. 2 jeśli po raz kolejny nie działało.

Jeśli projektor zareagował na poprzednią instrukcję i włączył się, wpisujemy:
    CF RCODE 001
    jeśli tylko nie zwrócił znaku zapytania, no to już mamy nad nim władzę za pośrednictwem pilota.

----------
    mój cały "adapter" wyglądał mało profecjonalnie, ale jak na jednorazowe zastosowanie wystarczył :p

2
  • #9 21 Sie 2013 00:34
    michal_zubryk
    Poziom 2  

Witam,

super metoda potwierdzam działa :)

PS: metoda na szpilki zawsze działa.

Pozdrawiam

0
  • #10 22 Cze 2015 08:31
    piotr_myself
    Poziom 8  

Witam wszystkich
    Czy ta sami instrukcja będzie dotyczyła projektora PLC-XE32? :(

0
  • #11 22 Cze 2015 11:56
    kalinek78
    Poziom 9  

Powinno zadziałać.

PS. Miałem kilka telefonów z problemami z połączeniem na win7. Ja to robiłem na WinXP (przez VirtualBox) i jeśli dobrze pamiętam, też nie chciało mi zadziałać na win7 (ale to mogła być tylko wina mojego adaptera rs232-usb).

0
  • #12 22 Cze 2015 14:59
    piotr_myself
    Poziom 8  

Po rozmaitych testach na win 7 i win xp oraz eksperymenty na 2 różnych przejściówkach niestety mój delikwent nie ruszył - ale cały poprzedni manual potwierdzam powinien działać.
    Zatem pozostaje pytanie czy ktoś w okolicach Krakowa posiada taki oryginalny pilot, aby wspomóc mnie w przełączeniu trybu na code 1.
    Jeszcze jedno pytanie, czy istnieje jakaś inna skewencja przycisków, która w tym pilocie MP8011 może uruchomić tą funkcję lub np powtórne parowanie sprzętów?

0
  • #13 22 Cze 2015 15:16
    kalinek78
    Poziom 9  

Niestety nie istnieje, to projektor zostaje przestawiony na inny code i krótko mówiąc po prostu "nie widzi" pilota. Skoro go w ogóle nie widzi, nie ma jak sparować.

Oryginalny pilot pomoże? Czy oryginalny przypadkiem też nie jest tylko na jeden z tych dwóch zakresów?

Po pracy jeszcze poszukam materiałów, może jednak są inne piny. Chociaż to by było dziwne.

0
  • #15 23 Cze 2015 14:51
    piotr_myself
    Poziom 8  

Wątek PLC-XE32 zamykam - projektor wstał na nogi - w moim przypadku jedynym rozwiązaniem okazało się skorzystanie z oryginalnego pilota i zajęło to około 2 min :D (przełącznie pilota funkcją IMAGE+MENU - przywrócenie ustawień projektora z menu do trybu code 1).
    Dzięki wszystkim zaangażowanym w temat.

1
  • #16 04 Wrz 2015 23:35
    lligaj
    Poziom 2  

Potwierdzam działanie tej metody na Sanyo PLC-XE32, u mnie poszło bez problemu na starszym komputerze z wbudowanym RS232 i na Windows XP.
    Tylko mi nie chciało iśc na Termite, a w Putty.

W załącznikach jak powinno się ustawić Putty.
    Potem dajemy OPEN w Putty i po wyskoczeniu okna czarnego wpisujemy komendy i zatwierdzamy Enterem.
    Ważna informacja. Jak nie chce ruszyć komenda CF RCODE 001, należy wyświetlić obraz, a po załączeniu Sanyo po komendzie C00, poruszać się po MENU takimi komendami:

MENU ON – C1C.
    → – C3A,
    ← – C3B,
    ↑ – C3C,
    ↓ – C3D
    oraz SELECT (ENTER) - C3F

I tym sposobem zmienimy kodowanie pilota
    Pozdrawiam :)

0
  • #17 26 Sty 2016 21:27
    drake1266
    Poziom 2  

Witam, niestety ja też popełniłem takie głupstwo? MOże ktoś wytłumaczyć jak zrobić taki kbelek między rs232 a tym servie portem?

0
  • #18 27 Sty 2016 19:51
    drake1266
    Poziom 2  

ewenualnie ma ktoś pożyczyć w okolicach krakowa pilota:)?

Dodano po 2 [godziny] 14 [minuty]:

Temat zamknięty. Poradziłem sobie:)

0
  • #19 23 Cze 2017 00:41
    shortykrk
    Poziom 2  

drake1266 napisał:
    ewenualnie ma ktoś pożyczyć w okolicach krakowa pilota:)?
    Dodano po 2 [godziny] 14 [minuty]:
    Temat zamknięty. Poradziłem sobie:)

A jak sobie poradziłeś ? Jakoś inaczej niż w/w sposoby?
    Przed chwilą zmieniłem ten pieprzony kod i nie mogę nic zrobić z projektorem...

0
  • #20 14 Lip 2017 17:27
    drake1266
    Poziom 2  

Poradziłem sobie. Zrobiłem kabel na wejście rs232, do tego jakiś program sciągłemu i udało się.

0
  • #21 11 Sie 2018 17:05
    panjerry
    Poziom 1  

innego sposobu nie ma? co za zj... projektor, tez przestawilem ta debilna opcje, do tego nie potrafie lutować, nie znam nikogo kto potrafi, mam macbooka i niewiem co to windows i co dla mnie już proijektor może iść do śmieci?

0