Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV LED 37-42 do 1600zł do salonu 30m2?

11 Cze 2013 00:14 14841 61
  • Poziom 9  
    Witam
    Planuję zakup TV do salonu i chciałbym uzyskać jakieś wskazówki co warto wybrać.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? --> 30m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? --> od 2 do 6m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? --> 2 - 8
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? --> 2 osoby na wprost reszta pod sporym kątem ok 150
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? --> stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? --> okna od strony PD, większość dnia nasłoneczniony
    7. Jaki masz obecnie telewizor? --> Samsung 40 LCD
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? --> FullHD, Wej PC, USB Divix, (PiP i Smart ale to nie jest bardzo istotne)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? --> DVB-T
    10 .Jakie urządzenia? --> PC, w przypadku kiepskiego dźwięku jakiś zestaw głośników
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? --> 8 - 9h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? --> obojętne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? --> film, sport, informacyjne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? --> jeśli będzie taka opcja to tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? --> gry z TV - nie
    16. Preferencje co do marki? --> brak, chciałbym kupić coś solidnego
    17. Preferencje co do wielkości? --> 37 - 42
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? --> słaba jakość obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? --> 50/50
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? --> 1600 PLN
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? --> niekoniecznie

W podanym przedziale cenowym jest kilka pozycji, sporo czytałem jednak nadal nie wiem co wybrać. Priorytet to dobry obraz i odtwarzanie filmów z USB.
    Jeśli ktoś jest w stanie pomóc to będę wdzięczny.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    kolszu napisał:
    Też chcę kupić telewizor i zastanawiam się mocno nad 32-calową wersją tego:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html

Ciekawa pozycja ale w moim pomieszczeniu 32" to chyba trochę za mało a 40" niema już w sprzedaży.

Cytat:
    Patrząc po 42 calowych, wartym uwagi są: PHILIPS 40PFL3107, LG 42LS3400, oba mają wskaźniki PRM i MCI na poziomie, ale philips to 50Hz a LG 60Hz.

LG 42LS3400 sygnał wideo 1080i oraz niema wejścia PC.
    PHILIPS 40PFL3107 to ciekawa pozycja, miał ktoś z nim do czynienia?
    Co można powiedzieć o jakości obrazu i odtwarzaniu filmów z USB?
  • Poziom 7  
    Ja bym Ci proponował jakiegoś Samsunga, kupiłem rok temu i nie narzekam np:
    SAMSUNG UE40EH5020
    SAMSUNG UE40EH5000
  • Poziom 9  
    Od dłuższego czasu Thomson 39FU5253 jest za 1400zł ten tv jest wart uwagi?
  • Poziom 11  
    kolego polecam lg 4700 plazma oczywiście 3D-bedziesz w szoku co do jakości obrazu i dźwięku (wymagają kalibracji :D pobór mocy średni 92W-42 cale

Dodano po 8 [minuty]:

heca z tym full HD żaden telewizor full HD niepotrafi tego co ta śmieszna plazma z sygnałem z DVBT-JAJCO polega na tym,że sygnałowi z HD TVP daleko do full HD I żaden scaler tego nie przetrawi do fullHD.TYLE na dzisiaj
  • Poziom 9  
    Plazma ze względu na klasę energetyczną i ceną raczej odpada.

Na rynku jest kilka modeli do 1600zł i pomiędzy nimi się zastanawiam:

Thomson 39FU5253 --> 1400zł
    Samsung UE40EH5020 --> 1450zł
    Funai 39FL753P/10 --> 1450zł
    Toshiba 40HL933 --> 1500zł
    Toshiba 39L2333 --> 1600zł
    Philips 40PFL3107H --> 1600zł

Który z powyższych będzie najlepszym wyborem?
    Nie o wszystkich znalazłem informacje w necie więc jakby ktoś mógł coś powiedzieć to chętnie wysłucham. Zależy mi na czasie bo od kilku dni jestem bez TV - LCD sprzedany.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Zastanawiałem się nad nim, czytałem opinie i byłem już zdecydowany ale od pewnego czasu jest wycofywany ze sprzedaży. Aktualnie jego cena to 1700zł a chciałbym się zmieścić w 1600zł. Z podanych wyżej który warto kupić?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Po wczorajszym dniu kwota przeznaczona na zakup TV spadła poniżej 1500zł a PHILIPS który proponujesz z przesyłką to 1750zł. W tym momencie jest to nieosiągalne więc zastanawiam się już tylko nad dwoma modelami:

Thomson 39FU5253
    Samsung UE40EH5020 --> tu pojawiły się wątpliwości bo wg niektórych opisów ma wejście PC a wg innych nie, miał ktoś z nim do czynienia - posiada D-Sub? Funkcja PiP (1 tuner) obsługuje ten sam multiplex w okienku czy tylko inne źródła?
    Te pozycje są dostępne w sklepach stacjonarnych, a wysyłkowo jest jeszcze Toshiba 40HL933 tylko nie wiem czy warta zachodu.
    Wymienione wyżej modele podobno obsługują Divx z USB, mógłby to ktoś potwierdzić?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Thomson 39FU5253 vs Samsung UE40EH5020
    Jest jakaś różnica w jakości obrazu pomiędzy tymi modelami?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Telewizor 95% czasu będzie pracował odbierając sygnał DVB-T, w tej kategorii będzie jakaś różnica?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Philips wydaje się być dobrą opcją ale aktualnie poza zasięgiem.
    Prawdopodobnie będę musiał wybrać pomiędzy Thomsonem a Samsungiem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Pozbyłem się już starego LCD i od 3 tyg jestem bez TV dlatego planuję zakup w najbliższym czasie.
    Spodziewasz się jakichś spadków cen?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    W takim razie jest jakiś model w cenie do 1800zł który warto obserwować licząc na jakąś promocję?
  • Poziom 9  
    Ciekawe pozycje ale zakupu prawdopodobnie dokonam w tym miesiącu więc wracam do wyboru pomiędzy: Thomsonem a Samsungiem, ewentualnie Toshiba.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Model UE40EH5020 vs UE39F5000?
    UE39F5000 ma więcej funkcji poprawy obrazu, przekłada się to na jakość kanałów SD?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Witam ponownie, zakupu jeszcze nie dokonałem a tymczasem w sklepach pojawił się Sharp LC-39LD145V w cenie 1600zł. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie coś na jego temat?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Mam kilka pytań:
    1.Skalowanie obrazu DVB-T SD w porównaniu do UE40EH5020?
    2.Kąty widzenia i reakcja matrycy na mocne oświetlenie?
    3.Jakość i moc dźwięku bo nie znalazłem informacji?
    4.USB radzi sobie z wszystkimi formatami filmów?
    5.Klasa energetyczna?