Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm napadowy z wyk. Elmes CB32

11 Cze 2013 08:47 2781 9
  • Poziom 12  
    Witam,

Chciałbym zakupić Elmes CB32 i wykorzystać czasowo jako prosty alarm napadowy. Rozumiem, że wtedy wystarczy sama centrala + pilot.
    Do powiadamiania GSM ze względu na cenę zamiast modułu GSM mógłbym wykorzystać tel. gsm i w związku z tym chciałbym się zapytać jak się podłącza telefon do tej centrali? Czy kabel od kompatybilnego telefonu np. Siemens C60 wpina się bezpośrednio do centrali?

W przyszłości po likwidacji alarmu napadowego chciałbym użyć centrali jako prostego alarmu ale zależałoby mi na powiadamianiu o zalaniu a na stronie producenta - firmy Elmes nie widzę kompatybilnych z centralą CB32 czujek zalania. Czy ta centrala może współpracować z czujkami zalania?

Możecie polecić jakąś obudowę do CB32 aby w niej zmieścić centralę i telefon gsm, ewentualnie moduł gsm?

Alternatywą napadową byłby jeszcze system Satela (Micra) ale cenowo jest już drożej.

Dziękuję i pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 26  
    A nie myślałeś o zastosowaniu radiolinii elmesa 1 lub dwukanałowej?? Do tego komunikator np: SATEL GPRS-T2, albo Ropam 3,5 (czy też następca - chyba neo basic), koszt zamknąłby się w około 400-500 zł i masz po problemie.
    Ewentualnie rozwojowo GPRS-T2/ROPAM + do tego odbiornik 4 kanałowy (można później jakieś czujki ruchu wrzucić) a pod wejścia nadajnika podpiąć przewodowo czujki zalania.
    Z tego co pamiętam, centralka elmesa ma wbudowaną klawiaturę, jak zamkniesz to w obudowie to utrudnisz sobie dostęp do klawiatury...

Co do podpięcia telefonów:
    SIEMENS C60, C65, CX65 --- interfejs KB2-C60
    SONY-ERICSON T68, T230, T630, K300i, K700, K700i --- interfejs KB2-T68
    Ewentualnie podpięcie modułu GSM Elmesa.
  • Poziom 12  
    Witam,

Dziękuję za odpowiedź. Zainteresuję się powyższymi rozwiązaniami.
    Co do dostępu to sterowanie alarmem byłoby za pomocą pilota więc centralka mogła by być zamknięta w obudowie.

Co do kabelka do centrali Elmes - już znalazłem - KB2.

W przyszłości chciałbym tą centralkę wykorzystać jako alarm w domu piętrowym ale narazie miałaby służyć jako alarm napadowy uruchamiany z pilota.

Domek jest blisko rzeki, zdarzają się podtopienia i chciałbym bardzo użyć czujkę zalania, będę wdzięczny za informację czy ktoś ma jakieś sprawdzone rozwiązanie dla tej centrali.

Dziękuję i pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 37  
    Witam,

Kolego, do Twojego celu idealnie nadaje się Satel Micra. Wszystko na jednej płycie (moduł GSM i odbiornik pilotów). Zero zbędnego okablowania. Dodatkowo możliwość współpracy z ośmioma bezprzewodowymi czujkami (również zalania).
    Jeżeli domek jest większy to lepiej Versa + moduł MCU + GPRS-T1.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Tak, domek większy piętrowy i podpiwniczony.
    Ten elmes mnie kusi strefami noc/dzień itp. i tylko tego mi brakuje w Mikrze Satela.
    Wezmę pod uwagę rozwiązanie z Versa.
    Dzięki wielkie.

PS
    Jeśli zaszliśmy już tak daleko to zapytam czy wykorzystując ten moduł GPRS-T1 będę mógł tez zdalnie poprzez sms uzbrajać/rozbrajać alarm, ewentualnie sterować zdalnie wyjściami?
    [z tego co wyczytałem to tylko powiadomienia, a uzbrajanie/rozbrajanie da mi GPRS-T2]

Nie mogę tylko znaleźć informacji czy przy gprs-T2 będę dostawał komunikaty sms z wiadomością na której czujce wystąpił alarm (tak jak to jest w T1 i tak bym chciał), czy tylko dostanę informację o alarmie...?

---
    Faktycznie u mnie chyba Versa 5 lub 10 + moduł MCU + moduł do SMS będzie najlepszym i rozwojowym rozwiązaniem.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Witam ponownie,

Przy wykorzystaniu T1 masz bardziej szczegółowe komunikaty o stanie systemu (więcej informacji możesz "wyciągnąć" z centrali), nie ma możliwości natomiast sterowania zał./wył czuwania (T1 nie posiada wyjść). T2 natomiast posiada wyjścia (możesz sterować zał./wył.), ale ilość komunikatów ogranicza się do ilości wejść (ewentualnie x2 - naruszenie wejścia i powrót). Oczywiście podłączenie T2 jest bardziej "kłopotliwe" i wymaga większej ilości żył. Jak dla mnie odpuść sobie sterowanie sms i bierz bez zastanowienia T1.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    bhtom napisał:
    Witam ponownie,

Przy wykorzystaniu T1 masz bardziej szczegółowe komunikaty o stanie systemu (więcej informacji możesz "wyciągnąć" z centrali), nie ma możliwości natomiast sterowania zał./wył czuwania (T1 nie posiada wyjść). T2 natomiast posiada wyjścia (możesz sterować zał./wył.), ale ilość komunikatów ogranicza się do ilości wejść (ewentualnie x2 - naruszenie wejścia i powrót). Oczywiście podłączenie T2 jest bardziej "kłopotliwe" i wymaga większej ilości żył. Jak dla mnie odpuść sobie sterowanie sms i bierz bez zastanowienia T1.

Pozdrawiam.

Witam,

Bardzo dziękuję za informację. Tego się spodziewałem...

To teraz mam faktycznie dylemat czy MICRA ze zdalnym włączaniem alarmu ale bez stref noc/dzień czy też Versa ze strefami ale bez zdalnego włączania.
    Trzeba się z tym przespać ;)

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam,

• Poziom 15  
    Witam

Polecam do aplikacji NEO-PS, centrala z komunikacją GSM, strefa główna i nocna,
    Zdalne sterowanie poprzez SMS, aplikacja RopamDroid, piloty radiowe (RF-4), panele dotykowe.

Robert H.
  • Poziom 12  
    Temat już rozwiązany.