Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thompson 32HU2253 - TV nie załącza się ze stanu uśpienia

11 Cze 2013 09:30 1647 4
  • Poziom 19  
    Witam
    Zakupiłem telewizory: Thompson 32HU2253

Telewizor służy jako monitor w kiosku multimedialnym, podłączony jest do niego komputer przez VGA który włącza się o 8 rany i wyłącza o 16 automatycznie.
    Telewizor cały czas podpięty do prądu, po wyłączeniu się komputera wyświetla się logo brak sygnału które znika po ok 5 minutach.
    Z rana jak komputer sam się uruchamia to TV czasami się włącza a czasami nie :(
    Przy przerwie w dostawie prądu telewizor się już nie odpala.

TV ma wyłączoną funkcję "auto stanby" (do wyboru jest 1 godzina, 2,4,8 lub wyłącz)
    Innych opcji w TV odpowiedzialnych za to nie widzę. Znalazłem jeszcze opcje lokalizacja "sklep" ale po wciśnięciu jest bez zmian.

Telewizor ma jeszcze funkcję automatycznego włączania i wyłączania w zakładce zegar. Wypiera się czas włączenia i wyłączenia, ale jak jest przerwa w dostawie prądu to zegar się zeruje :((((! nie ma podtrzymania czasu w TV, czas włączenia i wyłączenia pozostaje bez zmian.

Jest jakaś szansa aby TV włączał się i wyłączał bezobsługowo z komputerem, nawet gdy będzie przerwa w dostawie prądu (jak np. ktoś na chwilę odłączy kabel z listwy)
  • Poziom 19  
    Na wstępie Thompson produkuje biżuterie, a nie telewizory :-)
    Wracając do tematu wszystko powinno działać prawidłowo. W menu serwisowym jest funkcja power która opcjonalnie jest ustawiona na last status, czyli po zaniku zasilania i przywróceniu go tv wraca do stanu w jakim się znajdował przed zanikiem zasilania. Można by zmienić to na boot, tv po zaniku zasilania będzie zawsze uruchamiał się do trybu pracy. Gdyby tak stało się w nocy to uruchomi się, lecz z powodu braku sygnału powinien wyłączyć się do standby.
    Więcej możliwości nie widzę w tym modelu.
  • Poziom 19  
    ale jak telewizor przechodzi w stan czówania to jak sprawdzałem np. po 4 godzinach jak włączam komputer to telewizor odpala się.
    Ale jak zostawię go na dłużej, 12 godzin jak sprawdziłem i odpaliłem komputer to już telewizor się nie odpalił :(

Co do tego menu serwisowego, jak się tam dostaje??
  • Poziom 19  
    Ok, menu serwisowe mam, włączyłem na boot.
    Ale zastanawia mnie czemu telewizor nie włącza się samoczynnie na drugi dzień razem ze startem komputera?? czy jest to wada / awaria?? raczej nie bo mam 4 takie TV :(
    Jak odpale kompa po kilku godzinach to jest ok ale na drugi dzień to już klapa..
    Czyli telewizor po jakiś kilku godzinach sam się wyłącza ze stanu stanby na jakiś kompletnie wyłączony.

Idzie to jakoś zmienić w menu serwisowym??
  • Poziom 19  
    Sprawdź wersję software i ewentualnie spróbuj aktualizować tutaj