Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cena i data premiery konsoli Xbox One. W Polsce dopiero w 2014 roku.

pseven 11 Jun 2013 11:30 5643 20
  • Cena i data premiery konsoli Xbox One. W Polsce dopiero w 2014 roku.Przedstawiciele korporacji Microsoft ogłosili cenę i datę premiery nowej generacji konsoli do gier - Xbox One - następcy obecnej na rynku od ponad 8 lat konsoli Xbox 360.

Premiera Xbox One odbędzie się w październiku 2013 roku równocześnie na 21 rynkach. Sugerowana cena detaliczna konsoli wynosić ma 499 dolarów amerykańskich, 499 euro i 429 funtów funtów brytyjskich (ok. 1600 zł, 2100 zł i 2150 zł). Premiera w Polsce będzie najprawdopodobniej opóźniona aż do 2014 roku. Niezależnie od tego Xbox One z bezpłatną wysyłką do Polski zamówić można już teraz za pośrednictwem brytyjskiego Amazon lub jednej z firm bądź sklepów internetowych zajmujących się importem towarów z zagranicy.

Źródło:
    http://arstechnica.com/gaming/2013/06/microsoft-announces-new-xbox-360-hardware-and-bonus-downloads-for-gold/

Cool? Ranking DIY
    About Author
    pseven
    Translator, editor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
    pseven wrote 8918 posts with rating 1945, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
    staś pytalski
    Level 39  
    Nintendo też ma nas gdzieś...
    Alya
    Level 11  
    Xbox One?
    -A komu to potrzebne?
    luki56
    Level 39  
    Alya wrote:
    Xbox One?
    -A komu to potrzebne?

Popieram, AMD APU dyskwalifikuje te nowe konsole.
    janusz182
    Level 14  
    Jak sadzicie, czy xbox 360 po wejsciu One bedzie tanszy??

Pozdrawiam
    bartosz789
    Level 30  
    To tylko kwestia czasu ..
    kult5
    Level 21  
    luki56 wrote:
    Alya wrote:
    Xbox One?
    -A komu to potrzebne?

A co za różnica co jest w środku? Konsola ma spełniać swoje zadania i tyle.
    luki56
    Level 39  
    kult5 wrote:
    luki56 wrote:
    Alya wrote:
    Xbox One?
    -A komu to potrzebne?

A co za różnica co jest w środku? Konsola ma spełniać swoje zadania i tyle.

To ze nie sa w ten sposób wydajne.
    Jaro
    Level 26  
    @luki56, mógłbyś jakoś uzasadnić dlaczego AMD APU dyskwalifikuje konsolę? Jakakolwiek inna konfiguracja (intel-intel, intel-nvidia, amd-nvidia) będzie albo zdecydowanie droższa albo mniej wydajna. To produkt dla mas na którym o ile w ogóle zarobią to niewiele bo liczą na zyski z gier i usług. Ma być tanio i dobrze więc wybór jest tylko jeden przynajmniej na obecne możliwosci.
    luki56
    Level 39  
    Napisałem że ma gównianą wydajność, dobra chcą zarobić, ale co mi po konsoli na której gry beda miały 30FPS w FHD? Najlepiej by było gdyby nowe konsole dostały i5 + jakas dobra grafika ze stajni AMD lub NVidii, oni kupują to w tysiącach więc płacą za to jakieś 1/3 ceny, a taka konsola byłaby hitem, wkońcu i tak będzie kosztować 2500zł, koszt produkcji jednej wyniesie ich połowe tego. Myslę ze więcej tłumaczyć nie trzeba, może jeszcze jedno. Ten układ to grzałka, będzie gorzej niż z pierwszymi X360.
    Jaro
    Level 26  
    Ależ to jest konsola, 30FPS zapewnia przyzwoitą grywalność a producenci tak będą tworzyć gry aby wykorzystać potencjał konsoli. Zauważ że posiadaczy konsol nie dotyczą problemy właścicieli PC. Kupując grę dla konkretnej konsoli wie że ją uruchomi i płynnie w nią zagra, dylemat pecetowca czy wraz z kolejna grą czeka go też wymiana procesora, grafiki itp jest im nieznany.
    Co do cen, kiedy już kupią sobie Xbox One przeróżnej maści snoby i ci co muszą ją mieć cena spadnie do poziomu niewiele wyższego niż obecnie Xbox 360. To zupełnie naturalna kolej rzeczy.
    Jeśli wybrali AMD APU to uwierz przeliczyli to setki razy. Cena 8 czy nawet 4 rdzeni od Intela podejrzewam przekracza grubo cenę tego APU, a gdzie jeszcze grafika? Bo ta intelowska to w przypadku konsoli kpina. Do tego uwiązanie na kilka lat do producenta który wraz z każdą zmianą procesu technologicznego wręcz "zarzyna" produkcję starszych serii procesorów bo ich produkcja zajmuje niepotrzebnie linie produkcyjne. AMD zaoferowało tani 8 rdzeniowy procesor z wydajną grafiką, Intel nie posiada takich rozwiązań. Zresztą pewnie gdyby mieli pozostać przy oddzielnych układach CPU i GPU pozostaliby przy IBM Cell (taniej i chłodniej i wydajniej niż x86).
    luki56
    Level 39  
    30FPS to dla mnie nie gra, dla mnie min. to 60. Uwierz mi że to APu ma słabą grafikę jak i procesor. Intel nie robi 8 rdzeniowych procesorów. I nie byłbym tego taki pewien, że zagrasz płynie z fajną grafika, przykład GTAIV dla PS3 czy Xbox360, a wersja na PC z patchem.
    Krzysiek99
    Level 27  
    Są gry które działają przyzwoicie przy 30fps a są takie które nie są grywalne przy 30, tylko na padzie jest inna czułość i tego tak nie czuć. Grając na 360tce czasami było czuć ze fps spadał na łeb na szyje w takim GTA4.
    kult5
    Level 21  
    Gorsze od poprzednich konsol nie będą. Jeśli chcieć wyższej wydajności to niestety ale konsole musiały by być dużo większe i byłyby to małe grzejniczki.
    Wydajność nowych kart graficznych została okupiona bardzo wysokim TDP i wiadomo że PC będzie wydajniejszy.
    Minusem w obecnej sytuacji jest fakt słabszej wydajności Xbox one od PS4 w wyniku czego wspólne tytuły będą miały zaniżoną grafikę.
    Coraz więcej osób rezygnuje z blaszaków i gdyby nie tablety i alternatywne formy rozrywki to konsole cieszyłyby się jeszcze większą popularnością.

Podobno ceny produkcji PS3 odbijało się Sony czkawką. Wolą sprzedać więcej tańszych konsol i poszerzyć rynek gier niż pójść w wysokie koszty ale zadowolic 5% najbardziej wymagających graczy.
    wariato
    Level 43  
    luki56 wrote:
    30FPS to dla mnie nie gra, dla mnie min. to 60. Uwierz mi że to APu ma słabą grafikę jak i procesor. Intel nie robi 8 rdzeniowych procesorów. I nie byłbym tego taki pewien, że zagrasz płynie z fajną grafika, przykład GTAIV dla PS3 czy Xbox360, a wersja na PC z patchem.

Skąd wiesz jak będzie to wydajne ? Porty konsolowe żyją trochę innym światem i trzeba pamiętać o tym że na konsoli zawsze detale czy sama oprawa graficzna gry wygląda troszkę gorzej niż na PC. Bo jak można zrobić ultra mocną konsolę sprzedawaną za 1500zł gdzie np same wydajne karty graficzne do PC tyle kosztują... No i ogranicza ich obudowa + pobór energii a tym samym wielkość chłodzenia, w PC możesz mieć i 4xGPU ciągnące w stresie 1KW. Jaguar to nie jest słabe APU, widać to po progresie z poprzedniej architektury Brazos. Możesz sprawdzić testy procesorów SOC do netbooków/tabletów.
    Wszystko będzie tak zoptymalizowane że gry będą latać tak jak jeszcze dziś gry latają na starej PS3 z grafiką o wydajności 7900GTX.
    skaktus
    Level 37  
    luki56 wrote:

luki56 - odrobiłeś już lekcje ? Wierszyk obkuty ? No to czas na lulu.

W jakim ty świecie żyjesz ? Dobrze zoptymalizowana gra na daną konsolę i będziesz miał takie cuda o jakich nie śniłeś. Widzę że lecisz na mhz a to nie o to chodzi.

Moderated By Matuzalem:

3.1.11 w zw. z 3.1.9 - ostrzeżenie.

luki56
    Level 39  
    Nie wiem jak ty, ale ja nawet przy nie wiadomo jakiej optymalizacji przy 30FPS widzę scinki. Bardzo fajnie że mnie w ten sposób uraziłeś, oraz skąd możesz wiedzieć w jakim jestem wieku.
    luki56
    Level 39  
    Iryseq wrote:
    Jazda po XBOX One
    tyle w temacie ;D
    A PS4 wcale nie lepsze, jak ktoś chce grać będzie musiał sobie sprawic dobrego PC'ta.