Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba/Satelite/L755-1LF - Zalanie laprtopa piwem

Kamil9396 11 Cze 2013 14:39 2457 10
  • #1 11 Cze 2013 14:39
    Kamil9396
    Poziom 7  

Witam :)
    2 dni temu zalałem swoje oczko w głowie (czyt. laptopa) piwem. Nie mogło być tego dużo gdyż ubyło tylko trochę z szyjki w butelce. Laptop chodzi mi cały czas bez baterii tylko na zasilaczu bo mi jej szkoda. Po wlaniu od razu wytarłem piwo odwróciłem go do góry nogami. Mój błąd, że nie wyłączyłem go od zasilania w momencie wylania piwa (byłem trochę podchmielony). Wszystko działało więc nie widziałem takiej potrzeby. Na następny dzień rano wszystko działało jak należy. Natomiast po powrocie do domy w nocy już przestały działać klawisze takie jak : Prawy shift, spacja, klawisz 4, klawisz 6 oraz klawisz 2 i 0 na małej numerycznej. Po za tym wszystko działa poprawnie. Wyłączyłem go wtedy całkiem od zasilacza. Zastanawiam się co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy wszystko samo powróci do normy? Czy może się pogorszyć. Czy trzeba będzie wymienić klawiaturę czy wystarczy czyszczenie? Czym jak i gdzie czyścić. Czy da się jakoś obejść gwarancje żeby mi go przyjęli po zalaniu. Proszę o szybkie odpowiedzi gdyż potrzebny mi jest do pracy a boję się go włączyć.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

• #2 11 Cze 2013 14:49
    waldinhopl
    Poziom 19  

Moim zdaniem czyszczenie tutaj nie pomoże. Radziłbym zakupić nową klawiaturę, wymiana jej nie powinna spowodować utraty gwarancji. Zobacz, czy masz na spodzie otwory śrub z oznaczeniem KB.

• #3 11 Cze 2013 15:23
    Kamil9396
    Poziom 7  

Nie mam śrub oznaczonych tym symbolem.

• #4 11 Cze 2013 15:29
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Kamil9396 napisał:
    Nie mam śrub oznaczonych tym symbolem.

A śruby z ikonką/obrazkiem klawiatury? Pod spodem laptopa. Zwykle po ich wykręceniu można swobodnie wyciągnąć klawiaturę. Czyszczenia osobiście bym spróbował przed zakupem nowej - może pomóć, ale nie musi więc to w sumie loteria. U znajomej po zalaniu kawą czyściłem benzyną ekstrakcyjną - to wystarczyło. Pozdrawiam

• #5 11 Cze 2013 17:31
    Kamil9396
    Poziom 7  

Na spodzie klawiatury znajdują się tylko otwory na śruby mocujące główną obudowę. Nie ma innych oznaczonych gwiazdkami, kropkami ani niczym innym. Więc demontaż klawiatury bez naruszania warunków utraty gwarancji odpada. Pytanie teraz czy zrobią mi to jeśli wyślę na gwarancję. wszystkie zewnętrzne oznaki zalania wyczyściłem. Podrywałem każdy klawisz czyściłem i zakładałem od nowa. Może to przejść w jakiś cudowny sposób?

• #6 11 Cze 2013 17:35
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Miałem przypadek zalania touchpad'a w Acerze z orange. Mimo wykupionego dodatkowego "ubezpieczenia" od kradzieży, uszkodzenia, itp stwierdzili że muszę dać do serwisu, zapłacić za naprawę i wtedy będą rozpatrywali czy zwrócić mi koszt naprawy - gdzie w ubezpieczeniu widnieje, że obejmuje szkody wywołane przez osoby trzecie więc na chłopski rozum, musiałbym powiedzieć że ktoś mi to zalał. Od tej pory jakoś średnio patrzę na te wszystkie gwarancje aczkolwiek spróbować możesz.

• #7 11 Cze 2013 17:37
    waldinhopl
    Poziom 19  

Zrób dokładne zdjęcie - w dużej rozdzielczości górnej części klawiatury. Wtedy można powiedzieć nieco więcej.

• #8 11 Cze 2013 17:52
    Brivido

Poziom 28  

Pod baterią nie ma tych śrub?

• #9 12 Cze 2013 07:53
    Kamil9396
    Poziom 7  

Pod baterią nie ma śrub. Znalazłem sam w internecie sposób demontażu klawiatury. Nie wiem czy to nie narusza warunków umowy aczkolwiek na klawiaturze nie ma żadnej plomby ani nic. Chyba przy jakiejś usterce z płytą główną czy procesorem nie będą mi rozkręcać klawiatury i sprawdzać czy seryjna. ;]. Co myślicie?
    A tutaj instrukcja wymiany : http://www.laptopshop.pl/TOSHIBA-Satellite-A200-A300-M200-M300-L200-L300-cinfo-pol-47.html

• #10 12 Cze 2013 09:45
    Brivido

Poziom 28  

Można śmiało wymieniać, tylko nic nie napsuj, ani nie zarysuj tam ;)

• #11 12 Cze 2013 17:32
    Kamil9396
    Poziom 7  

Klawiaturka już zamontowana nowa. Wszystko śmiga aż miło. Nic nie porysowałem ani nie popsułem wiec myślę że gwarancja dalej aktualna. Dziękuję wszystkim za pomoc a temat uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME