Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie HDMI z dekodera UPC do telewizora Toshiba przez skrętkę UTP

karolsz 11 Cze 2013 15:27 3447 2
  • #1 11 Cze 2013 15:27
    karolsz
    Poziom 10  

Witam,.

Mam telewizorek Toshiba 40RL939 (z Wifi i SMART TV) i UPC z dekoderem telewizji. Niestety gniazdko antenowe z którego jest sygnał do dekodera UPC, stoi nie po tej stronie pokoju co chce ustawić Telewizor. Dlatego też myślę o tym by przedłużyć przewód HDMI z dekodera, który mógłby stać przy gniazdku w ścianie a telewizor po drugiej stronie pokoju i HDMI przedłużyć przez EXTENDER HDMI przez 1 kabel CAB5e - czyli skrętkę. Urządzenie takie kosztuje około 300pln.

Znalazłem w sieci, że są możliwe w sprzedaży urządzenia sieciowe które "tworzą" sieć w domu przy wykorzystaniu instalacji elektrycznej w mieszkaniu .
    Do gniazdka elektrycznego wtyka się takie 'coś' i do niego RJ-45 (skrętkę) i do drugiego gniazdka też taki receiver który paruje się z pierwszym i który ma wyjście też na RJ-45. Czy mógłbym tam podłączyć ten sygnał ze skrętek z EXTENDERA HDMI?
    Czy działało by to? Odległość TV od gniazdka antenowego nie jest może daleka - ok 3m w prostej linii a po ścianie z 8m, ale nie chce kłaść kabli :( .

Czy będzie takie coś działać? Sprzedawcy tych urządzeń " internet w gniazdku elektrycznym " nie umieją powiedzieć czy prześle on sygnał z HDMI EXTENDERA .

Z góry dzięki za pomoc.
    Chętnie usłyszę inne wskazówki jak przedłużyć to podłączenie HDMI bez kabli po pokoju.

PS> Mam jeszcze uwagę - w mieszkaniu mam w ścianach gniazdka UTP RJ45 ale nie wiem czy są połączone na chwilę obecną bo mam internet przez WIFI i nie korzystałem z nich , ale może tworzą sieć i są połaczone . Oba gniazdka są na ścianach które mnie interesują ( dekoder i TV ) . Może udałoby się przez nie przesyłać sygnał HD z HDMI z EXTENDERA RJ45?

0 2
  • #2 11 Cze 2013 18:48
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Zamiast przedłużać połączenie HDMI za kilkaset złotych wykonaj dłuższy kabel gniazdko->dekoder UPC.

0
  • #3 11 Cze 2013 18:52
    karolsz
    Poziom 10  

Napisałem przecież, że nie chcę ciągnąć kabli przez pokój.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo