Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer Stacjonarny - Zacinanie się komputera podczas pracy.

11 Cze 2013 15:37 1911 9
  • Poziom 7  
    Witam.
    Od pewnego czasu mam problem z komputerem. Podczas przeglądania internetu łapie straszne freezy, ruszam myszką w inne miejsce i jest scinka na jakieś 2-3s. Czasami występuje to podczas po prostu ruszaniu myszką po pulpicie, i przeglądaniu folderów. Wczoraj na przykład miałem freezy po końcu bitwy w World of Tanks(koniec bitwy, freez jakieś 5s w głośnikach takie dziwne syczenie(byłem na skype z kumplem) i nagle pojawia mi się tabelka pomeczowa kto i ile zadał obrażeń i wszystko wraca do normy. Kolega mówił że wtedy było coś takiego jak bym miał wyciszony mikrofon, nie było żadnego echa ani nic. Czasami robi mi się coś takiego że jest jakaś poważna ścinka, wtedy taka dioda na myszce(do zmiany dpi) która normalnie jest czerwona robi się taka przygaśnięta bordowa jak by dopiero co instalował się sterownik, klawiaturą też wtedy nie da się nic zrobić i czasem po prostu znów wszystko wraca do normy i się odmula a czasem muszę wykonać restart kompa. Dodam że przez jakiś miesiąc nie miałem internetu, komputera używałem tylko do pogrania czasem w jakąś grę, wtedy nie było żadnych ścinek na kompie, ale tak jak mówię nie wiem jak by było przy przeglądaniu internetu bo go nie miałem. Gdy wrócił mi internet od razu poaktualizowałem wszystkie ważniejsza programy oraz sterownik graficzny. I niby wszystko było wtedy ok a po jakimś czasie zaczęły się te ścinki. Na początku myślałem że to z powodu myszki ponieważ mi upadła z pewnej wysokości i myślałem że coś się uszkodziło i po prostu przestaje na chwilę działać ale z inną myszką również występują freezy. Proszę o podpowiedź jak bym mógł sprawdzić co takiego stało się z kompem i ewentualnie jak temu zaradzić gdy coś się wykryję.

Komp mam jeszcze na gwarancji w razie co, więc ewentualnie mógł bym uszkodzony sprzęt na nią oddać, ale muszę wiedzieć co się z kompem dzieje.
    A oto specyfikacja kompa:
    system Win7
    karta graficzna Geforce Gigabyte GTX 560 TI 1gb
    procesor AMD Phenom II X4 960T
    płyta główna Asrock 970 Extreme3
    zasilacz OCZ StealthXStream2 500W
    dysk WD Caviar Blue 500GB AAKX
    pamięć 2x4gb kingston 1333 cl9
  • Poziom 20  
    Odpal OCCT na 15-20 minut i wklej wyniki.
  • Poziom 7  
    Odpaliłem OCCT(Nic w nim nie ustawiałem tylko po prostu odpaliłem na czas nieokreślony) i po 24s wyskoczyło w programie STOPPED ERROR DETECTED i jakiś dźwięk kaczki się włączył, zrobiło screeny i tyle.
    Screeny które zrobił program daję w załączniku.(Zaraz spróbuję go odpalić jeszcze raz może będzie ok).

[EDIT]
    Teraz było ok, test trwał ponad 21min. Dodaję spakowane w załączniku 16-56.
    Nie wiem czy tylko to wstawić czy coś jeszcze bo zrobiłem test w zakładce CPU:OCCT a z tego co widzę jest jeszcze CPU:LINPACK,GPU:3D,POWER SUPPLY.
  • Poziom 16  
    Chciałbym tylko podpowiedzieć czy może to być wina karty dźwiękowej ? Posiadasz zintegrowaną ? Wiem że freezy dostaje się jak są problemy z kartą dźwiękową lub nieoryginalnym systemem. Maiłem coś podobnego że miałem całkowity freeze komputera i pozostawał tylko restart. Znalazłem u siebie w szafce jakąś zwykłą kartę dźwiękową i włożyłem. Problem mi znikł . Jak coś to tylko podpowiedź i jeżeli się mylę to przepraszam i pozostawiam temat do kontynuacji specom.
  • Poziom 7  
    @miecho18
    W załączniku screen z okna głównego w CrystalDisku.

@zdunek123
    Tak, posiadam kartę dźwiękową zintegrowaną bodajże w płytę główną.
    To co piszesz może być prawdą ale i tak nie mam jak tego teraz sprawdzić(Brak oddzielnej karty dźwiękowej). Co najwyżej mogę od karty dźwiękowej wszystko odłączyć i zobaczyć czy będę jakieś freezy czy nie, chociaż nie wiem czy samo odłączenie sprzętu coś da ;p
  • Poziom 16  
    pietras146 napisał:
    Tak, posiadam kartę dźwiękową zintegrowaną bodajże w płytę główną.
    To co piszesz może być prawdą ale i tak nie mam jak tego teraz sprawdzić(Brak oddzielnej karty dźwiękowej). Co najwyżej mogę od karty dźwiękowej wszystko odłączyć i zobaczyć czy będę jakieś freezy czy nie, chociaż nie wiem czy samo odłączenie sprzętu coś da ;p

Z bios'u możesz wyłączyć całkiem kartę dźwiękową zintegrowaną tylko że głosu nie będzie wogóle, i zobacz czy dalej sa zacięcia komputera.
  • Poziom 7  
    Sprawdzałem i nic niestety wyłączenie karty dźwiękowej nie daje ;(
    Jakieś inne pomysły ?
  • Poziom 16  
    No to mój zasób wiedzy się tu skończył, pozostaje ci czekać aż wypowie się jakiś spec od tego.
  • Poziom 7  
    @zdunek123 w każdym razie dzięki za jakąś rade ;)

Nikt nie ma pomysłu co może się z kompem dziać ?