Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus MK1, 1,8 TDDi, 90KM - Podczas jazdy zrywa autem i zaświecają się kontrolki

mortifero 11 Cze 2013 17:08 2190 2
  • #1 11 Cze 2013 17:08
    mortifero
    Poziom 10  

Od jakiegoś czasu na 2-biegu szarpie autem, tak jakby miał się za moment zatrzymać... silnik tak jakby zamierał na moment i zaświecają się wszystkie kontrolki (tak jak przy rozruchu.. wtryski, świeca, akumulator, itp)... samochód jedzie dalej i kontrolki zaraz gasną. Najlepsze jest to, że po zaświeceniu się tych wszystkich kontrolek samochód powinien zgasnąć a jedzie dalej....

Za pierwszym razem myślałem, że może za wcześnie puszczam sprzęgło podczas zmiany biegów (nowe sprzęgło) - ale to nie to... gdzieś wyczytałem (w innych autach), że może to być wina podłączenia masy przy pompie wtryskowej lub przy akumulatorze (naprawa alternatora i sprawdzanie kabli).
    Na innym z kolei ktoś napisał, iż może to być wina czujnika ciśnienia na niejakiej rampie (za małe ciśnienie przy dużym poborze paliwa)

Ostatnio miałem wymieniane sprzęgło a następnie regenerowany alternator... podejrzewam, że może to mieć związek z którąś z powyższych napraw.

Nieraz jest tak, że objawy są częste a innym razem przejadę bez żadnego problemu kilkaset kilometrów. Dziś (deszcz, pod górkę) przy mocnym wciśnięciu pedału gazu tym razem na 3-im biegu dwa razy pod rząd te same objawy...

Jeżeli byłyby to wtryski to miałbym problem z zapaleniem auta - prawda?

Czy ktoś wie co to może być i jak to 'wyleczyć'?

0 2
  • #2 11 Cze 2013 18:22
    cirrostrato
    Poziom 36  

Mając podobny problem(?) wymieniłem (był brudny, osadził się jakiś brązowy pył) filtr paliwa, pomogło.

0
  • #3 26 Lip 2013 23:33
    mortifero
    Poziom 10  

Witam

Dla zainteresowanych jaka była przyczyna chciałem powiedzieć, że było zwarcie na kablach od zaworu ERG. Jak się okazało komputer pokazywał błąd tej właśnie części a kostka była rozwalona. Koszt naprawy 30zł i autko śmiga bez problemu :D

pozdro

0