Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo tx-sr 603e - Brak dźwięku na wejściu cyfrowym

Albg0 11 Cze 2013 17:16 2271 6
  • #1 11 Cze 2013 17:16
    Albg0
    Poziom 2  

Witam
    Posiadam w/w amplituner bez pilota. Problem polega na tym, że gdy podłącze telewizor przewodem optycznym do wejścia video4 (znajduje się z przodu) Onkyo tx-sr 603e - Brak dźwięku na wejściu cyfrowym
    to jest w porządku natomiast jak podłącze do wejścia znajdującego się z tyłu ampa
    Onkyo tx-sr 603e - Brak dźwięku na wejściu cyfrowym
    (np.opt1, a następnie wg instrukcji "przypisze" to wejście przyciskiem input digital pod np. video1) to dźwięku nie ma żadnego.
    A gdy podłącze komputer przewodem rca pod coaxial1 z tyłu ampa i zaznacze w kompie w systemie tzw. "digital output only" to na panelu amplitunera napis znika i za chwile pojawia się znowu, ale dźwięku nie ma (czytałem na tym forum, że to kwestia połączenia karty dźwiękowej z płyta główną SPDI-f -em ale tego jeszcze nie zrobiłem).
    Ale z tego wynika że amplituner reaguje na sygnał więc dlaczego nie ma dźwięku z telewizora z tylnych wejść?
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 11 Cze 2013 18:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Albg0 napisał:
    dlaczego nie ma dźwięku z telewizora z tylnych wejść?

A tv jakie dokładnie ma WYJŚCIA dźwięku,
    W tv przełączyłeś na generowanie dźwięku przez spdif a nie przez głośniki?.

-2
  • #3 12 Cze 2013 00:14
    anmedia
    Poziom 39  

Albg0 napisał:
    Ale z tego wynika że amplituner reaguje na sygnał więc dlaczego nie ma dźwięku z telewizora z tylnych wejść?

Konfiguracja amplitunera ma dwa tory jeden analogowy drugi cyfrowy. Opcja wyboru danego wejscia w amplitunerze znajduje sie na pilocie (powinna byc rowniez na obudowie). Po podlaczeniu do OPT1, powinienes ustawiac na wejsciach cyfrowych. Uwaga wejscia Coaxial 1 optical 1 sa na tym samym wejsciu.
    Jesli chcesz uzyskac dzwiek z TV najlepiej przelacz w amplitunerze na CD/MD/DVD - wybierz zrodlo digital (coaxial albo optyczny).
    Albg0 napisał:
    A gdy podłącze komputer przewodem rca pod coaxial1 z tyłu ampa i zaznacze w kompie w systemie tzw. "digital output only" to na panelu amplitunera napis znika i za chwile pojawia się znowu, ale dźwięku nie ma (czytałem na tym forum, że to kwestia połączenia karty dźwiękowej z płyta główną SPDI-f -em ale tego jeszcze nie zrobiłem)

Ta sama sytuacja, jesli ustawiles w komputerze spdif (czy to coaxialne czy optyczne) rowniez w amplitunerze musisz ustawic odpowiednie wejscie. Masz ich 3.
    KOCUREK1970 napisał:

W TV jesli posiada wyjscie spdif - dzwiek zawsze jest podawany, a gniazdo zawsze aktywne (swieci sie na czerwono).

0
  • #4 12 Cze 2013 13:15
    Albg0
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź;

Cytat:
    A tv jakie dokładnie ma WYJŚCIA dźwięku,

Tv ma optical out, tak przełączyłem w ustawieniach wyjścia dźwieku z "pcm" na "auto" i działa ale tylko po podłączeniu z przodu amplitunera (zdjęcie nr 1 - zaznaczone na czerwono), a chce to podlączyć do wejść znajdujących sie z tyłu amplitunera.
    Cytat:
    Konfiguracja amplitunera ma dwa tory jeden analogowy drugi cyfrowy. Opcja wyboru danego wejscia w amplitunerze znajduje sie na pilocie (powinna byc rowniez na obudowie)

obawiam się że na obudowie nie ma a ja właśnie nie posiadam pilota, wygląda na to że tylko wejścia analogowe są aktywne, czyli trzeba je wyłączyć żeby włączyc cyfrowe (podejrzewam że oba jednocześnie nie mogą byc aktywne) tylko jak to zrobic bez pilota?

0
  • Pomocny post
    #5 12 Cze 2013 13:56
    anmedia
    Poziom 39  

Albg0 napisał:
    Tv ma optical out, tak przełączyłem w ustawieniach wyjścia dźwieku z "pcm" na "auto"

Ta opcja dotyczy jaki typ sygnalu audio ma wyjsc z TV a nie wlaczenie i wylaczenie wyjscia cyfrowego.

Albg0 napisał:
    (podejrzewam że oba jednocześnie nie mogą byc aktywne) tylko jak to zrobic bez pilota?

Zgadaza sie, na danym wejsciu moze byc wybrane albo audio cyfrowe albo analogowe.

Zrob tak, z przodu na panelu wybierz CD i przy wlaczonym TV (z sygnalem audio) i amplitunerze wkladaj przewod optyczny z tylu do gniazd cyfrowych. Po wlozeniu do gniazda odczekaj kilka sekund (okolo 10 wystarczy). Te amplitunery posiadaly opcje ze podlaczenie do gniazda cyfrowego posiada prorytet nad analogowym. Powinien sie przelaczyc automatycznie. Jesli na zadnym gniezdzie to nie wyjdzie, bez pilota sie nie obedzie.

0
  • #6 12 Cze 2013 13:57
    Pablo1964
    Moderator

Sprawdź w instrukcji ale obawiam się, że jest to możliwe jedynie za pomocą pilota.

0
  • #7 15 Cze 2013 10:17
    Albg0
    Poziom 2  

Dzisiaj wypróbuje ten sposób od "anmedia" może się uda.Ale
    wygląda na to żę musze sobie poszukać pilota :| .
    Temat uważam za zamknięty.
    Dzięki
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo