Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAZDA 3 2004r - Odcięty zapłon, mrugają awaryjne

11 Cze 2013 18:51 5472 17
  • Poziom 14  
    W mojej Mazdzie znów zgłupiał alarm... Dziś rano otwieram auto z pilota, wsiadam, odpalam wyjeżdżam z garażu i słyszę jak piszczy centralka od alarmu (sygnalizuje że zaraz zacznie wyć syrena). Wtedy auto zgasło, syrena się uruchomiła i zaczęły mi mrugać światła awaryjne. Syrena po chwili ucichła, ale awaryjne dalej świecą. Auto nie reaguje na naciskanie przycisków na pilocie. Nie mogę go odpalić, zapłon jest odcięty - po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje. Odłączyłem rano klemę +, niedawno wróciłem z pracy. Po podłączeniu klemy awaryjne dalej mrugają i nie mogę odpalić auta..

Oto link do poprzedniego tematu w którym opisywałem problemy z alarmem. Wtedy uszkodzona okazała się syrena. Oczywiście wymieniłem ją na nową.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2562385.html
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    jaki to jest alarm opisz jak wyglada pilot?
  • Poziom 14  
    Pilot (Silver) a centralki nie potrafię zidentyfikować bo nie mam pojęcia gdzie się znajduje :
  • Poziom 13  
    nie wiem co to za alarm . jeśli jest dokładany to poprostu dostań sie do centralki i jał wypnij ,zobacz gdzie jest przy niej odciecie ,oczywiście jeżeli masz troszke o tym pojecia
  • Poziom 14  
    To nie jest oryginalny alarm. Jutro postaram się zlokalizować centralkę
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Panowie... Tracę siły, od godziny rozkręcam deskę rozdzielczą. Nigdzie nie widać centralki. Znalazłem 2zł, automatyczny włącznik świateł ale alarmu niet. Co jeszcze zauważyłem - po podłączeniu akumulatora (aktualnie jest odłączony bo cały czas mrugają awaryjne) mogę włączyć radio, zapalają się światła ale nie widać nic na wyświetlaczu od przebiegu oraz nie działają elektryczne szyby.
  • Poziom 14  
    Zgadza się! Znalazłem centralkę - Challenger ST 800 PC, była nad schowkiem. Niestety jedyną anomalią którą udało mi się zauważyć jest to że szary kabel zaznaczony na poniższym zdjęciu wędruje w okolice diody na desce rozdzielczej ale nie jest do niczego podłączony. Wygląda jakby był oberwany?

• Poziom 27  
    To jest antena i ma być niepodłączona
  • Poziom 14  
    Ok. Więc w takim razie co jest nie tak? Da się to naprawić w domowym garażu czy dać spokój Wam, sobie i zaprowadzić go do mechanika?
  • Poziom 13  
    na zdjeciu widać chyba dwa przewody w czarnej izolacji zmostkuj je najlepiej gdybyś zmierzył napiecie na jednym z nich powinien być 12v po zapłonie.potem wypnij centralke i bedzie ok. jeśli nie dasz rady to zadzwoń spróbuję ci pomóc telefonicznie

• Poziom 27  
    Jeżeli znasz pinkod, spróbuj wyłączyć z jego pomocą, jeżeli nie to z centralką udaj się na Staniewicką do: http://www.logic.eu/, lub wytnij i zamontuj nowy.
  • Poziom 14  
    Właśnie wróciłem z garażu. Gdy odłączyłem centralkę, ale zostawłem spięty czarny kabel (odcięcie) auto odpaliło. Wszystko działa sprawnie oprócz alarmu. Później podłączyłem to wszystko raz jeszcze. O dziwo już bez problemów z odpalaniem, lecz nie działał pilot. Zacząłem dalej rozbierać deskę aby wyśledzić wszystkie kable idące od centralki. Znalazłem coś takiego:

MAZDA 3 2004r - Odcięty zapłon, mrugają awaryjne MAZDA 3 2004r - Odcięty zapłon, mrugają awaryjne

A przy kluczykach mam jeszcze coś takiego:

Rozumiem, że odłączając centralkę i mostkując kabel od odcięcia zapłonu pozbędę się alarmu i już nie uświadczę podobnych problemów. Interesuje mnie jednak to co dzieje się z tym alarmem w tej chwili. Czy jest uszkodzony? Rozprogramowany? Trochę szkoda mi go wyrzucać, choćby ze względu na centralny z pilota.

Kolejne pytanie, o co chodzi z tym pinem? Gdzie i jak się go wpisuje?

Strona www.logic.eu nie działa. I przepraszam za słabą jakość zdjęć.

• Poziom 27  
    Działa, Staniewicka 18,
    LOGIC
    tel.: +48 22 679 44 49
    fax: +48 22 679 56 54
    info(malpa)logic.eu
    ASSISTANCE
    tel.: +48 501 256 63
    Pin w/g instrukcji obsługi, wymień baterię w tym czymś przy kluczykach
  • Poziom 14  
    Chciałem podziękować za wszelką udzieloną pomoc, oraz przeprosić za wszelkie irytujące pytania. Brak mi słów do skrytykowania własnej osoby. Winę ponosiła rozładowana bateria w identyfikatorze. Wymieniłem ją, odczekałem chwilę i wszystko działa. Jedyny plus całej sytuacji jest taki że wiem gdzie znajduje się centralka. Zastanawia mnie jedynie przycisk awaryjny który odnalazłem. Jest to płytka do której dochodzą 4 przewody lecz nigdzie nie ma żadnego przycisku. Są tak jedynie dwa pola które można ewentualnie zewrzeć?? Z tego co wyczytałem w instrukcji obsługi ten przycisk jest bardzo pomocny.

Dodano po 1 [minuty]:

wiesiekj napisał:

Pin w/g instrukcji obsługi, wymień baterię w tym czymś przy kluczykach

W instrukcji którą znalazłem na forum nie znalazłem nic na temat wprowadzania pinu.