Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 607 - Czy warto się interesować prośba o opinie użytkowników/ mechaników

PiotrekpPl123 11 Cze 2013 19:06 1611 3
  • #1 11 Cze 2013 19:06
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Witam.
    W niedalekiej przyszłości planuję zmianę samochodu. Mój wybór padł na Peugeota 607. Jako że nie lubię diesli mogę wybierać pomiędzy jednym z dwóch silników benzynowych 2,2 16V i 3,0 V6. Przy tej wielkości auta (i silników) w grę wchodzi wyłącznie montaż instalacji gazowej. I tu się pojawia moje pierwsze pytanie jak te silniki znoszą zasilanie LPG? Jak wygląda kwestia spalania? Skrzynia wyłącznie manualna (nie lubię automatów). Kwota jaką będę zamierzał przeznaczyć na zakup auta to około 14-15000zł. Na co zwrócić uwagę kupując takie auto? I w ogóle zależy mi na jak największej ilości opinii na temat tego samochodu, jego awaryjności kosztów utrzymania jak również własnych odczuć osób eksploatujących takie auto na co dzień.
    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 02 Lip 2014 14:06
    krzysiek_82
    Poziom 13  

silniki dobre do gazu, ale w V6 ciasnota co może zwiększyć koszty inwestycji. Do 2.2 polecam sterownik tech, wtryski barracuda bez dysz, reduktor kme silver najlepiej zasilanie fi8 dla pewności.

0
  • #3 02 Lip 2014 21:11
    chojinka
    Poziom 27  

najwięcej opini użytkowników znajdziesz na autocentrum, również opisane są częste problemy, więc zajrzyj tam koniecznie, osobiście polecam 607 ale benzyniakiem żadnym nie jeździłem.

0
  • #4 02 Lip 2014 23:30
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

V6-ka to niezły silnik, ale drogawy rozrzad i sa problemy z wyciekami, Pali mało , ale są lepsze silniki V6 ,ale innych marek. Jak w trasy może być V6, spali litr wiecej od 2,2, a kultura pracy bez porównania. W mieście obydwa spalą 15 l, bo 2,2 jest za słaby do tej budy, chyba, że będziesz jeździł lekka nogą.

1