Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARGON / CO2 -Czy można zastosować ten sam reduktor?

11 Cze 2013 19:30 14688 19
  • Poziom 12  
    Jeśli zły dział to proszę przenieść.

Czy zawór w butli od argonu jest taki sam jak w butli CO2 ?
    Wizualnie jest identyczny. Na allegro można znaleźć taki który ma w opisie, że pasuje do do Ar i CO2.
    Jak to jest naprawdę ?
  • Poziom 9  
    Chodzi chyba o reduktor z zaworem odcinającym albo bez jak już?Wklej zdjęcie, ale bez problemu reduktora możesz używać do CO2, argonu i mieszanki.
  • Poziom 12  
    Kolego @Krzysztof Reszka głęboko się mylisz!!! Bo jak wyraźnie napisałem chodzi mi o zawór czyli to co pokazałeś na foto lecz też chyba nie trafiłeś bo ten ze zdjęcia jak się nie mylę(a jestem na 99,9% że tak jest) jest do acetylenu. Radził bym Ci usunąć to zdjęcie bo jeszcze kogoś w poważny błąd wprowadzi :)

Wiem, że reduktory pasują zamiennie, ale czy zawory są identyczne ?
  • Poziom 9  
    Gwinty zaworów są identyczne, lecz zawór do CO2 jest na 50 bar a argon i mieszanka 150 bar o ile się nie mylę.Prawdopodobnie też te zawory same ustalają sobie nadciśnienie jakie ma pozostać w butli dlatego trzeba stosować je do konkretnego rodzaju gazu.
  • Poziom 12  
    Dziękuje o to mi chodziło.
    Mam za pół darmo do wzięcia butle CO2 ale trzeba mi argon i zastanawiałem czy bez zmiany zaworu coś z tego będzie ale dzięki Tobie wiem, że musze polować na argonową albo corgonowa.
    Z tego co zauważyłem wszystkie butle 6,8l to stare gaśnice w które biją argon albo CO2.

Czyli wynikało by, że argonowy pasuje do CO2 ale nie na odwrót ?
  • Poziom 9  
    Jedź tam gdzie nabijają butle, powinni wymienić zawór i nabić nowe cechy bez żadnego problemu.
  • Poziom 12  
    W mojej mieścinie są dwa punkty:
    W jednym nie wezmą nic co nie ma wybite Messer
    W drugim byłem już z oryginalną butlą tlenową z legalizacją i pytałem o przerabianie z co2 na argon i dostałem odp ,że oni nie bawią się w to.

Jest trzecia opcja: pracuje w zakładzie w którym bardzo dużo się spawa i często jeździ w delegacje :) pozostaje mi opcja zakupu zaworu i w/w butli co2 lub szukanie pustej argonówki.
  • Moderator Elektrotechnika
    Wystawiony jako Argon ja mu do otworu nie zaglądałem wieżę sprzedawcy.
  • Poziom 12  
    Jak by było napisane, że to odkurzacz to też byś uwierzył. Daj link do tej aukcji.
    Większość zaworów technicznych wygląda podobnie i łatwo je pomylić z wyjątkiem jednego tego który wskazałeś, jego się nie da pomylić no ale jeśli ktoś próbuje zabłysnąć nie mając pojęcia o czym pisze to tak wychodzi. Pół biedy gdy chodzi o jakiś szczegół nie zagrażający życiu lub zdrowiu.
    Zastanów się kolego zanim coś napiszesz, a jak za bardzo nie wiesz to najlepiej w ogóle się nie odzywaj. Ja tak robię :)
  • Poziom 19  
    Jedyną różnicą jest bezpiecznik (chyba na 190 bar) w zaworze do CO2. W przypadku Ar nie ma bezpiecznika. Gwinty są te same.
    No i widzisz kolega zdenek ci wytłumaczył więc to musiał być ten.
  • Poziom 12  
    Krzysztof Reszka napisał:
    No i widzisz kolega zdenek ci wytłumaczył więc to musiał być ten.

Tak ten który wskazałeś na pewno jest do CO2
    Czy ta tym forum nie ma bata na takich znawców jak Ty ?
  • Poziom 19  
    Zawór do CO2:

Zawór Ar lub Ar/CO2:

Zawór pokazany przez Krzysztof Reszka jest do acetylenu, brak gwintu do nakręcenia reduktora.
    Zwracam honor sprawdziłem ,niczym się nie różnią tylko gwintem zewnętrznym .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Nie wiem po co się wysilasz ?
    Równie dobrze może być to CO2.
    Wizualnie nie odróżnisz zaworu co2 od argonu, no chyba, że jest bezpiecznik ale widziałem już dziesiątki butli i na żadnej go nie było a gazy techniczne przywożą do nas średnio raz na 2 tyg.
    Ja się nie wysilam odpowiadam tylko że tak jak ty twierdzisz można się łatwo pomylić ,choć spawam od wielu lat to nie dopatrzyłem różnicy w gwintach i tyle.
  • Poziom 14  
    Kolega co pierwszy wkleił zawór argonu jest w błędzie bo dziś w pracy sam testowałem reduktor z argonu normalnie przykręca się na butle co2.