Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP300E5A - Invalid recovery area po naciśnięciu F4 oraz SRS5

Fisiu1 11 Cze 2013 19:42 8121 15
  • #1 11 Cze 2013 19:42
    Fisiu1
    Poziom 8  

Witam.
    Mam taki problem, że chcę zrobić format a właściwie przywrócić system do początkowego stanu, w laptopach marki Samsung jest to wykonywane przez klawisz "F4" lub przez Samsung Recovery Solution 5 jednak przy obu opcjach występuje błąd z komunikatem takim jak w temacie, w SRS 5 pisze że są zrobione 2 kopie zapasowe ta podstawowa i jeszcze jedna utworzona kiedyś tam. Z laptopem nie było nic robione, nie był zmieniany Windows czy partycja itd. dlatego też nie wiem czym jest to spowodowane. Jest ktoś może w stanie powiedzieć mi w czym jest problem, lub powie mi jak mogę wykonać formatowanie dysku bez płytki z Windowsem a jedynie samym kodem?

1 15
  • #2 11 Cze 2013 21:32
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Fisiu1 napisał:
    lub powie mi jak mogę wykonać formatowanie dysku bez płytki z windowsem a jedynie samym kodem?.

Jak niby chcesz wykonać formatowanie kodem?.

0
  • #3 11 Cze 2013 22:15
    michal7778
    Poziom 29  

Można użyć dowolnej płytki z systemem i wpisać swój klucz, nie będzie to pirat (oczywiście wersja musi zgadzać się z kluczem).

0
  • #4 12 Cze 2013 06:42
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wrzuć widok okna Zarządzanie dyskami

Model laptopa popraw/uzupełnij.

0
  • #5 12 Cze 2013 20:45
    Fisiu1
    Poziom 8  

Model: np300e5a
    Samsung NP300E5A - Invalid recovery area po naciśnięciu F4 oraz SRS5 Samsung NP300E5A - Invalid recovery area po naciśnięciu F4 oraz SRS5

Jeżeli chodzi o formatowanie miałem na myśli po prostu format albo zupełną reinstalacje i niestety ale nie posiadam płyty na wersje oem.

0
  • Pomocny post
    #6 12 Cze 2013 22:17
    WojtasJD

Ok, jeszcze odnośnie tego komunikatu - zarówno po F4 jak i po wybraniu w SRS5, potwierdzeniu restartu dostajesz go od razu i nie ma paska z Windows is loading files... itd.?

Jak tak to

Spoiler:
    Zobaczmy co będzie po wystartowaniu z czwartej partycji.

Pobierz DMDE, uruchom, wybierz Physical Drive 0 (domyślnie) i [Ok], gdy po skanowaniu pojawi się okno Partycje - zaznacz ostatnią podstawową SAMSUNG_REC i kliknij [Zamknij]. W głównym oknie kliknij ikonkę [Kopiuj sektory], w polu Źródło nic nie zmieniaj w niżej kliknij [Plik] i zapisz do pliku C:\recovery.bin
    [Zapisz], [Ok], [Tak]

Wiersz polecenia uruchom jako administrator i wklep kończąc klawiszem [enter]:
    bcdedit /create /d "Recovery" /application bootsector
    Wpis {GUID} został pomyślnie utworzony. <- skopiuj GUID (PPM* na oknie -> Oznacz, LPM** zaznacz ciąg i [enter]) i wklejaj (PPM* na oknie i Wklej) w następnych poleceniach zamiast GUID
    bcdedit /set {GUID} device partition=C:
    bcdedit /set {GUID} path \recovery.bin
    bcdedit /displayorder {GUID} /addlast
    bcdedit /timeout 10

* - prawy przycisk myszy
    ** - lewy przycisk myszy

Po restarcie wybierz z menu: Recovery

BTW: http://www.samsung.com/us/support/supportOwne...6375&prd_ia_cd=N0000137&map_seq=39923

0
  • #7 13 Cze 2013 21:18
    Fisiu1
    Poziom 8  

Wielkie dzięki :).

0
  • #8 14 Cze 2013 18:29
    Fisiu1
    Poziom 8  

Sory, ze tak post pod postem ale:
    Jednak nie do końca wszystko ok, znikł mi teraz dysk D jest on traktowany jako partycja recovery, wie ktoś może jak go przywrócić?

0
  • #9 15 Cze 2013 09:46
    WojtasJD

Recovery zakończyło się sukcesem?
    Co prawda pisałeś - ale faktycznie nie było wcześniej grzebane na HDD?
    Bo objawy typu niedziałający pierwotnie F4, teraz 'zniknięcie' jakiejś partycji na to wskazują...

Wrzuć nowy widok z zarządzania dyskami.
    Z DMDE wrzuć widok okna Partycje, nic nie zaznaczaj, zamknij i na forum wrzuć sektory 0-2048 z HDD (jak się kopiuje sektory już wiesz).

0
  • #10 15 Cze 2013 21:06
    Fisiu1
    Poziom 8  

Recovery dopiero po 2 użyciu go zadziałało po 1 coś się ładowało od razu ale został ten sam stan i użyłem go ponownie wtedy dopiero miałem wybór co zrobić i wybrałem pełne przywracanie. Z partycjami nie było nic robione.
    Samsung NP300E5A - Invalid recovery area po naciśnięciu F4 oraz SRS5 Samsung NP300E5A - Invalid recovery area po naciśnięciu F4 oraz SRS5

0
  • #11 16 Cze 2013 02:03
    WojtasJD

Nic podobno nie było robione a są ślady innego podziału HDD, w dodatku namotane w tablicy partycji.

Wgraj sektor z załącznika do LBA 0 w HDD - czyli po ikonie [Kopiuj sektory] jako źródło wybierz plik a w polu 'Docelowy' - domyślnie początkowy sektor: 0

Jak zapiszesz zmiany to jeszcze raz wrzuć widok okna Partycje.

0
  • #12 16 Cze 2013 21:19
    Fisiu1
    Poziom 8  

Ja nie zaprzeczam, że nie było robione dlatego też napisałem "raczej" ponieważ tyle mi powiedział znajomy(właściciel) tego laptopa.

Samsung NP300E5A - Invalid recovery area po naciśnięciu F4 oraz SRS5

0
  • Pomocny post
    #13 16 Cze 2013 22:54
    WojtasJD

Zaznacz Nieprzydzielone 402GB, [Zamknij] i z menu Narzędzia -> Szukaj szczególnego sektora -> Boot Sektor

0
  • #16 25 Cze 2013 16:28
    Fisiu1
    Poziom 8  

Ok dysk jest i wszystko już działa jak należy dzięki wielkie :).

0