Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka laserowa - B±ble na papierze kredowym.

darkfireblueci 11 Jun 2013 20:27 4485 8
    darkfireblueci
    Level 17  
    Witam,
    mam problem z wydrukiem schematu na papierze kredowym, zawsze papier się zacina i s± b±ble na nim, próbowałem w szkole wydrukować i to samo nawet u kolegi pali t± kartkę, niestety nie znam modelu tych drukarek laserowych. Czytałem co¶ o podłożeniu zwykłej kartki pod papier kredowy i wtedy niby on się nie zatnie i nie upiecze ale nie próbowałem. S± jakie¶ opcje drukarki, preferencje w których można by było zmienić ustawienia tak aby nie spalały papieru. Z góry Dziękuję .
    tomek1970
    Level 22  
    Papier kredowy nie powinien tak reagować, najwyraĽniej jest to papier powlekany, nabłyszczany a może do drukarki atramentowej. Zmień papier. Możliwe że jest wilgotny i podgrzanie powoduje gwałtowne parowanie wilgoci i st±d b±ble. Poeksperymentuj z ustawieniem grubo¶ci papieru , ustaw na cienki (niższa temperatura utrwalania ale również niższe napięcie na transferze), gruby papier -(wolniejsze prowadzenie ale wyższa temperatura i penetracja ciepłem). A najlepiej zmień papier bo ten nie jest do laserówki.

Pozdr......
    darkfireblueci
    Level 17  
    Dzięki jutro udam się do punktu ksero na ostatni± próbę wydruku i najwyżej kupię w innej księgarni papier, a papier fotograficzny się nada ?
    Paweł1000
    Level 26  
    "A najlepiej zmień papier bo ten nie jest do laserówki" zgodzę się z takim stwierdzeniem, jeżeli jednak zależy Ci na tym papierze to musisz zmienić drukarkę. Niektóre lasery nie radz± sobie z papierem kredowym, wła¶nie wychodz± takie b±ble, rozwarstwienia, szarzenia, zacięcia itp. ten sam papier na innej drukarce może drukować idealnie, lub prawie idealnie (chociaż będzie widoczna różnica w jako¶ci jak porówna się wydruk z wydrukiem na papierze do druku cyfrowego). Oczywi¶cie aby mieć pewno¶ć że drukarka nie nadaje się do druku na takim papierze należy poeksperymentować z ustawieniami papieru we wła¶ciwo¶ciach drukarki. Odno¶nie papieru fotograficznego do drukarek atramentowych to dokładnie ta sama historia, może być prawie ok, i może nie być ok, np na c252 drukuje dobrze z tym, że widoczne s± różnice w rozdzielczo¶ci (porównuj±c do wydruku na papierze do druku cyfrowego, szczególnie jest to widoczne podczas druku małych literek szeryfowych (np. TIMES). W moim przypadku papier kredowy formatu A4 c252 utrwalała dobrze, a format A3 dokładnie ten sam papier i ten sam plik (wizytówki 100% pokrycia) już kopiarka Ľle utrwalała.
    Kovalinski
    Level 15  
    Jak drukujesz na takim papierze , to we wła¶ciwo¶ciach drukarki , wybierz rodzaj papieru - obniżysz temperaturę fusera i normalnie wydrukujesz :)
    darkfireblueci
    Level 17  
    Następnym razem jak będę musiał co¶ wydrukować na pcb do wytrawienia to pokombinujemy z koleg±, gdyż ja sam nie mam laserowej, ale kiedy¶ kupię bo nie będę od kogo¶ uzależniony :P
    fabians
    Level 13  
    Także miałem problem z b±blami na formacie A5. Sprawę załatwiło drukowanie w orientacji poziomej i zdjęcie obudowy. Wiatraczek minimalnie chłodzi a domowy sposób na wydruk może komu¶ się przydać. Informuje, że wiatr z góry lub silny powoduje wirowanie tonera który zanieczyszcza wydruk... :)

Drukarka laserowa - B±ble na papierze kredowym.
    kokier
    Level 1  
    U mnie pomaga wybór jako¶ci wydruku. Wybieram szkic/wersja robocza/(czy jak to się nazywa u danego producenta) i wydruk wychodzi pięknie a jako¶ć też spoko,dla mnie wystarczaj±co. Przy czym na normalnym za każdym razem pali kartkę, zacina itp. Spowodowane jest to tym(tak mi się wydaję), że druk jest szybki nie ma czasu przegrzać papieru.